Zrobimy to lepiej

Wybory samorządowe za pasem. Jesteśmy przekonani, iż nasz wkład w rozwój Rzeczypospolitej Mosińskiej może być jeszcze większy i razem sprawimy, by w gminie Mosina żyło się lepiej i przyjemniej. Dziś po raz pierwszy spotkaliśmy się jako Komitet Wyborczy Wyborców Czas Ziemi Mosińskiej z kandydatami do Rady Miejskiej w Mosinie. Startujemy silną ekipą z prostym przesłaniem: “ZROBIMY TO LEPIEJ”.
Na zdjęciu członkowie KWW Czas Ziemi Mosińskiej (od lewej): Piotr Wilanowski, Ziemowit Maląg, Jan Marciniak, Łukasz Kasprowicz, Małgorzata Kaptur oraz nasz pełnomocnik finansowy – Bogusław Kapczyński i nasz pełnomocnik wyborczy – Zbigniew Krawczyk.

 

Małgorzata Kaptur

Rozpoczyna się kampania wyborcza. Chciałabym wyjaśnić zasadniczą sprawę. Burmistrz Jerzy Ryś w 2014 roku był kandydatem z ramienia naszego Stowarzyszenia. Niestety w trakcie kadencji nie realizował naszego wspólnego programu.  Krótko po wyborach zerwał kontakty z naszym Stowarzyszeniem. Miał innych doradców.
Nasi radni przez całą kadencję krytycznie odnosili się do wielu decyzji i działań burmistrza. Dowodem na to są m.in. artykuły na niniejszym portalu.

Przystępując do wyborów chcemy Państwa zapewnić, że my ZROBIMY TO LEPIEJ, bo mamy bogate doświadczenie samorządowe i znamy problemy gminy, bo zawsze uważnie wsłuchiwaliśmy się w zdanie mieszkańców.  Nasza strona – w latach 2010-2014 czasmosiny.pl, a w latach  2014-2018 czasmosiny2.pl dawała Państwu możliwość  komentowania rzeczywistości i dzielenia się z nami swoimi uwagami i propozycjami.
Jesteśmy otwarci na współpracę z mieszkańcami. Będziemy wdzięczni, jak zawsze do tej pory, za Państwa  sugestie.

PS
Przez osiem lat osobiście redagowałam Czas Mosiny, obecnie współredaktorem jest Ziemowit Maląg, który będzie ubiegał się o mandat radnego w okręgu III. Ziemowit jest pracownikiem Starostwa w Poznaniu. To aktywny i kreatywny młody człowiek.

 

82 Comments
karp 16/09/2018
| |

Na stronie fejsowej znalazłem informację,że 22.08.2018 Starosta wydał pozwolenie na budowę hali i OSKP dla Rohra. W ten sposób ustawka się dopełniła.
Tu starostwo będzie czyste, bo przecież jest mpzp i decyzja środowiskowa.
Trzeba jeszcze raz przypomniec, że mpzp budzi spore wątpliwości i został zaskarżony przez Wojewodę. Dodatkowo nie obowiązywał w dniu wydania decyzji w dniu 23 maja, lecz wszedł w życie dopiero 29 maja. Jeśli ta decyzja zostanie poddana kontroli, to na 90 % zostanie wycofana z obrotu z mocą wsteczną tj.(23 maja). Jest realny scenariusz podobny do zamku w Stobnicy i rozpoczęta budowa może zostac wstrzymana. Moim zdaniem inwestor znalazłby podstawy do wystąpienia o odszkodowanie, bo on przecież za nadgorliwośc władz Mosiny nie odpowiada.
Nie odpowiada też za to, że decyzja środowiskowa została oparta na mpzp, którego nie było w obiegu prawnym.

karp 14/09/2018
| |

Jeszcze chciałem spytac nieśmiało, co zrobiliście z babcią, która ma parcie na ekrany akustyczne? Czy czasami SM jej nie wtrąciła na czas wyborczy do przepastnego mosińskiego lochu?
Może byc też tak, że spłoszył ją mój nieco zbyt gruby żart, że nas zamkną za wałki władzy. Babciu wracaj, żartowałem,najwyżej dostaniemy zawiasy.
Ku pokrzepieniu serc:
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą –
http://wiersze.doktorzy.pl/bagnet.htm

karp 13/09/2018
| |

Rzeczywiście nie było szału jeśli chodzi o zagadkę. W tej sytuacji Matematykiem
Roku 2018 zostaje karp. 🙂
Prawidłowa odpowiedź to 29 maja 2018.Jeśli chodzi o matematykę jestem noga i zawsze mnie zaskakuje, że są gorsi.

krysia 13/09/2018
| |

Panie Rys jest pan zdrajcą i z tego co słychać jak wygra karierowicz Mieloch nie wezmie pana na zastepce zastepca bedzie jego kolega od grilla i spotkan mieloch zatrudnil swoich sasiadow do urzedu zatrudnil osoby z kolek rozancowych i stowarzxyszen przy kosciele i awansowal ludzi dzialających na szkode mieszkancow mosiny takiego chcecie czlowieka na burmistrza w sutannie ,

karp 06/09/2018
| |

Ach ta polityka.
Widzę, że organizujecie festyn ekologiczny. Jeśli będzie stoisko z wałkami środowiskowymi, to wpadnę,bo zbieram.Te z Mosiny z ostatnich 15 lat to rarytasy kolekcjonerskie. Na razie mam tylko 4,przecudnej urody wałki retro z czasów p.Springer(Stora,Rohr,Dudek&Kostek,Waldemar),ale to tyle co nic.

Marek 04/09/2018
| |

Kolejna pytanie brzmi czy to jest jedyny Komitet zarejestrowany do wyborów ? Jeśli nie , to może dobrze byłoby podać pozostałe . W sąsiednim Puszczykowie można wyczytać o wszystkich plus kandydaci na burmistrzów . A w Mosinie znowu mgła i domyślaj się człowieku

Marek 04/09/2018
| |

Z całym szacunkiem dla przedstawionego grona , ale mimo przedstawienia nowej twarzy , dalej będziemy brnęli w stare.
Nie przekonała mnie ta wizja

Paweł 03/09/2018
| |

Kto z Państwa komitetu “Zrobi to lepiej” niż obecny Burmistrz? proszę o podanie nazwiska kandydata na Burmistrza, już czas!

karp 01/09/2018
| |

Ja mogę tylko życzyc, żebyście państwo spróbowali przywrócic UM mieszkańcom Mosiny.
Z perspektywy karpia wyglądało to tak, że wasz urząd nie wykazywał żadnych funkcji życiowych.
Ja jestem zadowolony, bo dzięki pani babci udało mi się dokonac epokowego odkrycia. Znalazłem w Wielkopolsce skostniały urząd z czasów kamienia łupanego.
Znalezienie mamuta to przy tym mały Pikuś.Mam nawet dowód na to że był nieżywy.
Ostatnie kilkanaście lat bez możliwości udziału społeczeństwa w postępowaniach dotyczących decyzji śodowiskowych, dobitnie o tym świadczy. W sierpniu 2018 martwy urząd nagle wstał, otrzepał się, wydał obwieszczenie o wydaniu postanowienia i przeszedł do epoki kamienia gładzonego. Skoro już się rusza, to zróbcie tak, by był dla mieszkańców. Tak by nie obsługiwał tylko świętych krów, które zbiorczo nazywam Waldemarami.Pomóżcie wspiąc się waszemu urzędowi chocby jeden szczebel wyżej na drabinie ewolucji.
Tego życzy karp.

karp 31/08/2018
| |

Miałem na myśli czy krycie tego co się działo za czasów p.Springer też obejmowała jakaś umowa p. Burmistrza, czy było to spontaniczne. Kiedy po tym proteście ekologów zauważyłem,że p. Burmistrz, kierownik kopalni i Wicestarosta Łubiński mówią dokładnie to samo, to już wiedziałem, że w państwie mosińskim zaczyna się dziac źle. To było jak przekaz dnia jakiejś partii.

Cenzor z Mysiej 31/08/2018
| |

Szanowny Panie Burmistrzu, wybory za dwa miesiące a w Mosinie mamy już nowego burmistrza. Zarząd Osiedla Nr 1 na facebooku zaprasza mieszkańców na zebranie w dniu 4 września br. z udziałem burmistrza Przemysława Mielocha.Jak nam wiadomo Pan Przemysław Mieloch pełni funkcję zastępcy burmistrza a zatem nikt nie ma prawa go tytułować pisemnie jako burmistrza. Niby takie nic ale w filozofii kampanii wyborczej jest to bardzo wyraźny komunikat. Myślę, że Pana telefon do Pana Wojciecha Olszewskiego sprawę załatwi.

Jerzy Ryś 31/08/2018
| |

Wybory w roku 2014 rozstrzygnięte zostały za sprawą koalicji pomiędzy stowarzyszeniami. Bez koalicji nie byłoby wygranej w wyborach, czyli bez ustaleń koalicyjnych sprawy potoczyłyby się zgoła inaczej. Stowarzyszenie z którego ramienia byłem kandydatem, tuż po wyborach zaproponowało zerwania porozumienia koalicyjnego, próbując narzucić koalicjantowi rozwiązania nie do przyjęcia. O ile wiem, koalicjanci nigdy w tej sprawie nie osiągnęli consensusu, co miało i ma wpływ na relacje pomiędzy Stowarzyszeniem, a burmistrzem i jego zastępcą.