Znamy już oficjalne wyniki II tury

Burmistrzem Gminy Mosina na lata 2018 – 2023 został Przemysław Mieloch. Uzyskał poparcie 5 294 osób. Robert Borkiewicz otrzymał 3 960 głosów.
Gratulujemy zwycięzcy, ale również Panu Robertowi Borkiewiczowi, który uzyskał bardzo dobry wynik.

W II turze wyborów wzięło udział tylko 37,6% uprawnionych do głosowania.

 

źródło: PKW

21 Komentarze

 1. Tym razem wybór burmistrza (przy tych kandydatach) był formalnością i dla każdego w miarę rozgarniętego obserwatora najzupełniej oczywisty. Największym dla mnie zdziwieniem jest, że nikt o tym nie napisał. O Panach: Mielochu i Marciniaku wszystko wiadomo – ich intencje są, powiedziałbym, całkiem naturalne. Pierwszy kasa, drugi ambicja. Ale trzeci kandydat, nagle wyskakujący niczym królik z kapelusza, zieloniutki samorządowo, z kampanią wyborczą ocierającą się o farsę, o ile nie lekceważenie wyborców – to zupełnie inna bajka. Ten człowiek dokładnie wiedział po co to robi i zrobił w sposób dla siebie całkiem sprawny i co najważniejsze prawie bez kosztów. I o to właśnie chodziło – bo Pan Borkiewicz z premedytacją WYKORZYSTAŁ WYBORY DLA CELÓW MARKETINGOWYCH i REKLAMOWYCH. Teraz wszyscy już w Gminie wiedzą, że jest i gdzie jest – jego przychodnia. Ten cel przyświecał temu kandydatowi – to jest jasne jak słońce – chyba, że Pan Borkiewicz megalomanem jest totalnym. Mnie w tym całym cyrku wyborczym dziwi, że nikt o tym nie pisał. Mosiniacy są tacy mądrzy i to było dla nich oczywiste, czy też tacy durni i o tym nie wiedzieli?

  • @wiórecki jak Tyś taki jedyna mądry (w tej gminie), przewidujący i wyciągający słuszne wnioski to może za 5 lat wystartujesz? 😉

  • Robert Borkiewicz okazał się bardzo niedojrzałym menadżerem. Jak można walczyć o zwycięstwo nie korzystając z możliwości poparcia jego kandydatury w II rundzie przez Jana Marciniaka (chyba, że ten odmówił o czym nikt nie mówi). Bortkiewicz wystrychnął wszystkich go popierających, na dudka. Zlekceważył swój elektorat w tym i mnie. Na jaka cholerę ubiega się o fotel burmistrza i zachowuje się tak nieodpowiedzialnie. No chyba że jego zadaniem było tylko i wyłącznie odebranie głosów Janowi Marciniakowi. Niech nie myśli o powrocie do gminnej polityki bo jest skończony. Przecież według Krzyżanowskiego Waldemara był to najlepszy kandydat.Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska autoryzując takiego kandydata skompromitowała się tak samo jak on.Radni NRM czy Wam zwyczajnie nie wstyd ?

   • @Cenzor z Mysiej myślisz, że tu aż tak polityka? w tym naszym małym grajdole?
    Kto wie, może masz rację i RB był tylko figurantem (może dlatego to spijanie sobie z dziobków w czasie debaty) by odbić elektorat Panu Marciniakowi…
    Tak czy inaczej za władzy PM zawarcie będzie już kompletnym ZADUPIEM!
    Teraz gd

 2. Czy II wiceburmistrzem będzie też szafarz?? Ponoć ma być ich trzech, jak w piosence Budki Suflera “Autobiografia”
  Było nas trzech
  W każdym z nas inna krew
  Ale jeden przyświecał nam cel
  Za kilka lat mieć ……
  Mieć u stóp

  • Tam jest też:
   Wiatr odnowy wiał,
   Darowano reszty kar.
   Ja to interpretuję w ten sposób, że dla żwirowni będzie podatek rolny,bo mają do władzy bliżej co Kowalski czy Nowak.

 3. Na Zawarciu frekwencja to śmiech na sali. Czapury i inne wsie tylko pokazały jak istotne są dla nich losy gminy i swojej okolicy. Nawet nie chciało się im pójść głosować. Ciekawe do kogo teraz będą pretensje, hmm może warto zacząć od siebie.

 4. Żaden z kandydatów tegorocznych wyborów samorządowych nie zwiększył swojego poparcia z I tury. Przemysław Mieloch w II turze uzyskał o 851 głosów mniej, Robert Borkiewicz miał wynik gorszy o 88 głosów.
  Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od 2002 r. Zawsze w II turze zwiększało się poparcie dla zwycięzcy lub kontrkandydata.
  W 2002 r.po zawarciu porozumienia Zofia Springer – Bogdan Robakowski poparcie dla niej wzrosło o 1 796 głosów. Jan Marciniak uzyskał 673 głosy więcej.
  W 2006 Z. Springer powiększyła swój stan posiadania o 331 głosów, Jan Marciniak o 986 głosów.
  W 2010 r. ilość zdobytych przez Z. Springer głosów zmniejszyła się o 522, ale Jan Marciniak uzyskał dodatkowo 453 głosy.
  W 2014 r. zwycięzca I tury Waldemar Krzyżanowski stracił 390 głosów, za to jego konkurent Jerzy Ryś zwiększył stan posiadania aż o 4 406 głosów.

 5. Ciekawe,czy Burmistrz Mieloch wywiąże się z umowy z Bumistrzem Rysiem co do powołania go na stanowisko Wiceburmistrza. Tak naprawdę gdyby Burmistrz Ryś, to p. Mieloch przegrałby z kretesem !

  • A ja słyszałem że Burmistrz elekt zawarł wiele umów ale wręcz przeciwnych że nie powoła ustępującego Burmistrza na zastępcę i właśnie dlatego wygrał 🙂

   • Widać p. Mieloch nie wie, że zawarcie umowy ustnej oznacza konieczność wywiązania się z niej. Umowy ustne też są ważne. Oby się chłop nie zaplątał w tych wzajem przeciwnych umowach, bo może się nie wypłacić. Wygrana słaba, nie powala.

 6. Pozostaje mieć na dzieje że RADA czy radni poskromią szalone wizję tego Pana jako burmistrza nie dając się przekupić.
  Pierwsza sprawa – realna ocena kosztów utrzymania basenu!!! Gminy po prostu na to nie STAĆ!
  Czeka nas ciężkie 5 lat o to nie tylko z racji wyboru Mielocha, w Puszczykowie też widmo rządów developerskich, w Poznaniu prezydent złowrogo nastawiony do aglomeracji.
  Ech przydałoby się żeby już wkrótce pojawił się w Mosinie ktoś kto za 5 lat stanie do boju po kilku latach przygotowań przedpola bitwy.

  • Pierwsze wnioski:
   1/ 1/5 wyborców wybrało burmistrza, dla pozostałych 4/5.
   2/Elektorat Marciniaka nie miał z kogo wybierać i został w domu.
   3/Gdyby elektorat Marciniaka(3500 głosów) poszedł głosować burmistrzem byłby Borkiewicz.
   4/Pytanie: czy Borkiewicz zabiegał u Marciniaka o jego elektorat?
   5/Odpowiedź: nie

   • Fakty trzeba uznawać i waszym Burmistrzem będzie p.Mieloch. Gratuluję mu wyniku i wyrażam nadzieję, że obawy z nim związane się nie potwierdzą. Jeśli nie będzie przedkładał Radzie takich projektów uchwał jak mpzp dla Rorka i nie będzie żwirował, to nie musi być tragicznie.Kto tam go wie, może będzie burmistrzem, który wprowadzi nawet podatek od nieruchomości dla żwirowni, a nie rolny, chociaż w tym przypadku byłbym ostrożny jeśli chodzi o nadzieje. Radny w jasnym garniturze może mieć coś przeciwko.Pan Borkiewicz też nie musi wstydzić się wyniku i jeśli nie prześpi 5 lat, to będzie miał duże szanse w następnych wyborach. W każdym razie powodzenia Mosino na nowej drodze życia.

    • No i jeszcze Luboń ma takie życzenie, by Mosina w nowej kadencji zrobiła Burmistrzowi Rysiowi odwodnienie oraz asfalt. Skoro karp nie musi brodzić w błocie, to i Ryś nie powinien. Rohr ma założyć Babci ekrany akustyczne i basta.

     • Dziękuję Karpiu za pamięć i wstawiennictwo. Babcia i nie tylko ja mamy życzenie aby nowi burmistrzowie mieli JAJA i nakazali Rorowi należycie oznakować trasę dojazdu dla Tirów zgodną z Raportem Oddziaływania z 2006 r. Należy pamiętać, ze na ulicy Sowinieckiej zakopana jest rura wodociągowa zasilająca Poznań w wodę o średnicy 120 cm. Jak Tiry błąkające sie po ulicach, na których nie powinno ich byc doprowadzą do awarii to nam woda obu burmistrzów i pół Mosiny zmyje do kanału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.