Załatw sprawę elektronicznie

Załatwianie spraw drogą elektroniczną z wykorzystaniem podpisu zaufanego nie jest jeszcze powszechne.
Większość interesantów wybiera tradycyjne formy kontaktu z urzędem. Odnoszę wrażenie, że urzędy także stawiają na tradycję, ale warto przestawić się na zdalny kontakt z urzędem tam, gdzie to jest możliwe.
Warunkiem jest posiadanie podpisu elektronicznego, który umożliwia załatwianie spraw urzędowych przez Internet.

Profil zaufany ePUAP

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. To miejsce, gdzie usługi są udostępniane. Dzięki ePUAP załatwisz wiele spraw w różnych urzędach bez wychodzenia z domu – przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu. Nie ograniczają cię godziny pracy urzędów – sam decydujesz, kiedy złożysz wniosek. Wniosku nie musisz podpisywać ręcznie – do podpisu elektronicznych dokumentów służy bezpłatny profil zaufany.

Gmina Mosina elektronicznie

Zapewne nie każdy wie, że od 2 lat jest dostępna w Urzędzie Miejskim w Mosinie Platforma komunikacyjna dostępna pod adresem eboi.mosina.pl, która umożliwia podatnikom  m.in. uzyskanie informacji o naliczonych podatkach i opłatach, sprawdzenie dokonanych płatności i aktualnego stanu zobowiązań, dokonywanie płatności online, a także składanie do urzędu pism i wniosków przez Internet.

Platforma komunikacyjna –  eboi.mosina.pl

PLATFORMA_KOMUNIKACYJNA_- INSTRUKCJA_UZYTKOWNIKA

Starostwo elektronicznie

Niestety nie wiem, ile spraw załatwiają mieszkańcy naszej gminy elektronicznie. Jak sądzę dowiem się tego z Raportu o stanie Gminy Mosina, który wkrótce trafi do radnych.

Taką informację na temat korespondencji elektronicznej znalazłam w Raporcie o stanie Powiatu Poznańskiego. Widać, że Starostwo stawia na nowoczesność.
Ilość poszczególnych spraw załatwianych elektronicznie nie jest jednak zbyt duża.

0 Comments

No Comment.