Zabezpieczenie brzegu Warty w Wiórku

W połowie października zaczęły się prace przy zabezpieczeniu prawego brzegu rzeki Warty na granicy między Wiórkiem a Czapurami. Przetarg ogłosił Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „HYDROBUD” z Gorzowa Wielkopolskiego, który był jedynym oferentem. Wykona zadanie za  330 668 zł. Remont zaplanowano za pomocą technologii z wody. Ma na celu zabezpieczenie wysokiej skarpy na prawym brzegu rzeki Warty z uwagi na niebezpieczeństwo podmycia ww. skarpy i zagrożenie stabilności drogi asfaltowej Poznań – Rogalinek. Do prac przystąpiono na skutek interwencji władz gminy Mosina.

Dokumentacja projektowa obejmuje remont opaski na długości 247 mb oraz remont 6 ostróg. Korona opaski zabezpieczona zostanie narzutem kamiennym grubości 0,3 m na koronie i skarpie odwodnej. W przypadku głębokości większych od ok. 2,5 m opaska posadowiona będzie na uprzednio zatopionych materacach taflowych. Dla zabezpieczenia opaski brzegowej, w przypadku wezbrań powodziowych, przestrzeń pomiędzy opaską brzegową, a wysoką skarpą wypełniona będzie Dyplom2 Solectwo w sieciurobkiem pozyskanym z dna rzeki.

I etap prac

Prace dokumentuje pani Elżbieta Przybylska i pan Adam Włodarczak administrator strony wiorek.pl.tl, który otrzymał w tegorocznej III już edycji konkursu sołectw@ w sieci nagrodę za najlepszą wiejską stronę internetową w województwie wielkopolskim. Gratulujemy!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć
p. Adama Włodarczaka i pani Elżbiety Przybylskiej – kronikarza wsi Wiórek.

 

 

 


 


 

 

Protokół z posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa w dniu 18.09.2014 r

Odpowiedź na wniosek Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa

 

1 Comments
Malgorzata Kaptur 15/12/2015
| |

Warto dodać, że pod pojęciem “interwencja władz gminy Mosina” – taki zapis został umieszczony w ogłoszeniu przetargowym – rozumieć należy także działanie Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod przewodnictwem Waldemara Wiązka.
Pod zdjęciami dokumenty na tę okoliczność.