Z kart historii mosińskiego samorządu

22 maja 2015 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mosinie. Majowa sesja  inauguruje Dni Mosiny i upamiętnia wydarzenia Wiosny Ludów, kiedy to Jakub Krauthofer- Krotowski proklamował na rynku naszego miasta Rzeczpospolitą Mosińską.

27 maja obchodzimy rocznicę pierwszych wolnych wyborów, 25-lecie odrodzenia się samorządu w Polsce. To święto całej naszej wspólnoty samorządowej, dlatego na sesję zostali zaproszeni działacze Obywatelskiego Komitetu Samorządowego i osoby, które w okresie 25-lecia zarządzały gminą, wypełniały mandat radnego, pełniły funkcję sołtysa, czy przewodniczącego zarządu osiedla.

Jako Przewodnicząca Rady Miejskiej chciałam wyrazić wdzięczność i uznanie za pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności wszystkim, którzy mosiński samorząd tworzyli i tworzą.
Zebrani uczcili chwilą milczenia zmarłych działaczy Obywatelskiego Komitetu Samorządowego i radnych.
Samorządowcy otrzymali jubileuszowe podziękowanie z wybitą z tej okazji monetą okolicznościową autorstwa Witolda Wilhelma. Nazwiska odczytał najmłodszy radny obecnej kadencji, Dominik Michalak, który urodził się w maju 1990 r., kiedy tworzył się samorząd.

Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na sesję i zapraszam na kolejną w dniu 19 czerwca 2015 r. – godz. 16.00. Jestem głęboko przekonana, że każdy, kto działał w samorządzie ma wiedzę, doświadczenie i wiele przemyśleń dotyczących naszej gminy. Zapraszam do dyskusji na czerwcowej sesji i do stałej współpracy z Radą Miejską. Razem szukajmy dobrych rozwiązań dla Gminy.

 

0 Comments

No Comment.