Z odpowiedzi na wnioski radnych…

W ostatnim miesiącu radni pytali o wiele spraw, np o koszty gospodarowania odpadami, koszty komunikacji gminnej, ilość miejsc postojowych na nowym osiedlu w rejonie ul. Strzeleckiej. Składali wnioski, m.in. o wdrożenie systemu rejestracji rozmów telefonicznych w Urzędzie Miejskim, o zakup czujników mierzących jakość powietrza, o opracowanie programu wspierania seniorów, mapę pojemników na psie odchody,  o zainstalowanie na terenie gminy pojemników na elektroodpady, oraz wprowadzenie aplikacji mobilnej Eco Harmonogram na wzór dwóch usług wprowadzonych przez Selekt.

 • KOMUNIKACJA GMINNA – wpływy z biletów a koszty ogółem w I  półroczu 2017 r. – więcej TUTAJ Nie wszyscy wiedzą, że wpływy ze sprzedaży biletów w komunikacji gminnej pokrywają ok. 10% wszystkich kosztów. Świadczą też o liczbie korzystających z niej mieszkańców. Niewielu mieszkańców korzysta z linii 693 i 698.


Od 20 kwietnia 2016 do końca 2017 r. funkcjonuje też na terenie miasta bezpłatna linia zastępcza  na trasie: Mosina Dworzec PKP – Mosina Śremska/Jasna (przyczyna uruchomienia – budowa tunelu).
Koszt tej linii to 86 025 zł.

 • 1-1,5 miejsca postojowego
  W Mosinie przy ul. Chełmońskiego rozpoczęła się na działce 2700/31 budowa kolejnego osiedla z budynkami wielorodzinnymi. Na podstawie decyzji z 14.09.2014 r. deweloper zobowiązany jest do zapewnienia 1-1,5 miejsc postojowych lub garażowych dla każdego lokalu mieszkalnego. To kolejne osiedle w tym rejonie z deficytem miejsc postojowych.
  Wymóg 1-1,5 miejsca jest kuriozalny, bo:
  1. Deweloper i tak wybierze wariant korzystniejszy dla siebie, czyli 1.
  2. Gdyby ktoś chciał zrobić 2 miejsca postojowe, to nie może, gdyż burmistrz obliguje go do max. 1,5 miejsca!!! To już kolejna decyzja z takim zapisem.
  więcej TUTAJ
 • 527 nowych mieszkańców
  W dniu 30 listopada 2017 r. w gminie Mosina mieszkało 31 429 zameldowanych osób.
  Najwięcej, bo aż o 162 osoby zwiększyła się liczba zameldowanych mieszkańców Mosiny, o 137 w Czapur i 83 Krosna.
  Wykaz ilościowy mieszkańców – TUTAJ

16 Comments
paw 03/01/2018
| |

Spytam się bo na całe szczęście nie muszę korzystać z tych linii gminnych wydmuszek – jaką formę mają bilety – paragony z kasy fiskalnej?
Jeżeli tak to od wpływów należałoby odjąć koszty utrzymania owych kas fiskalnych – i ciekawe jakie wtedy otrzymamy liczby….Czy naprawdę potrebny jest system biletowy ?

mosinianka 17/12/2017
| |

Mam takie pytanie: Czy w Mosinie została zmieniona lub będzie zmieniana nazwa jakiejś ulicy, np. 25 Stycznia? W Czempiniu jest ulica o nazwie 24 Stycznia. Wojewoda wydał zarządzenie o zmianie nazwy tej ulicy na ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Tak ulica w Czempiniu jak i w Mosinie została nazwana dla upamiętnienia wyzwolenia miasta.