Uwagi Aquanetu do projektu Studium


1 kwietnia 2021 r. Aquanet przesłał do wiadomości Burmistrza, Rady Miejskiej, Starostwa, WIOŚ, RDOŚ, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Poznaniu, PSSE, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu swoje uwagi do projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Mosina.

UWAGI


Większość z nich zaznaczyłam na mapkach z http://geoportal.mosina.pl/. – umieszczono tam projekt z lutego 2021, który został przekazany do organów uzgadniających i opiniujących.
Aquanet

 • Zabiega o zabezpieczenie nowych terenów pod ujęcie wody w Krajkowie i Baranowie.
 • Nie żąda zlikwidowania lub znaczącego ograniczenia obszarów pod zabudowę mieszkaniową w strefie ochrony pośredniej, tylko odsunięcie jej od granicy ze strefą bezpośredniej ochrony.
 • Proponuje, by tzw. polane w Krajowie przeznaczyć pod dolesienie.
 • Domaga się zlikwidowania fermy norek w Krajkowie.

14 komentarzy do “Uwagi Aquanetu do projektu Studium

 • 18/07/2021 o 11:34
  Permalink

  Zwierzęta mają głos raz do roku, w czasie Wigilii. Ludzie mają obecnie głos co 5 lat. Mogą sobie zagłosować i dzień po wyborach natychmiast głos tracą. Wtedy głos dostają lasy różnych Waldemarów, które mają znacznie większą siłę przebicia niż ludzie. Gdyby było inaczej, to 500 metrów wodociągu poszłoby do ludzi, a nie do lasu. Mam nadzieję, że mój przekaz jest bardziej logiczny, niż ten na samorządowym vlogu.

  Odpowiedz
 • 18/07/2021 o 11:13
  Permalink

  Burmistrz Mosiny Przemysław Stanisław Mieloch uważa, że korupcji nie ma i nigdy nie było.
  Nic to, że Ambrożewicz robił dla Pyzy. Nic to, że pewien sołtys też robił dla gangstera (podobno w stanie spoczynku). Nic to, że wodociąg zamiast pójść do terenów zamieszkanych przez ludzi, poszedł w las.
  Karp uważa, że korupcja jest i ma się dobrze. Trudno o lepszy pomnik korupcji niż leśny wodociąg.
  Jeśli chodzi o Regulamin dostarczania wody dla Mosiny przy którym dała ciała KOŚ, to gdybym miał na to wpływ, wprowadziłbym zapis: ” Odpłatność za wodę czerpaną z hydrantów leśnych ponoszą po połowie: Przemysław i Waldemar(lub szanowna małżowina).

  Odpowiedz
 • 17/07/2021 o 03:10
  Permalink

  Ciekawe, czy Aquanet już wydał unijną kasę na kanalizację w obrębie Czapury, wiórek i okolice! Wykonanie tego zadania urealniłyby ceny ścieków!

  Odpowiedz
 • 06/06/2021 o 17:01
  Permalink

  Aquanet buduje tylko swoim, innym szuka wykonawców latami. To tam powinno wejść CBA.

  Odpowiedz
  • 17/07/2021 o 03:12
   Permalink

   Może warto zapytać UE i dopytać, co i dlaczego wciąż jest wykonanie kanalizacji przesuwane?

   Odpowiedz
   • 18/07/2021 o 00:11
    Permalink

    Do lasu Waldemara jednego, czy do szamb protegowanego Waldemara drugiego? Warto zapytać UE.

    Odpowiedz
  • 11/05/2021 o 11:50
   Permalink

   W piśmie Aquanetu zabrakło 8 punktu. Za ten bałagan powinno też pójść pismo do Prokuratora Rejonowego w Śremie, co nauczyciel historii wyprawia z obowiązującym go prawem. Za takie działania powinien opuści UG w kajdanach.

   Odpowiedz
 • 09/05/2021 o 07:32
  Permalink

  Trzeba pamiętać że Aquanet to spółka prawa handlowego, która kieruje się własnym interesem. Jej uwagi do studium nie powinny mieć żadnego znaczenia. Istotna jest opinia Wód Polskich o ile w ogóle istnieje.

  Odpowiedz
  • 09/05/2021 o 08:56
   Permalink

   Nie można też zapomnieć, że Gmina Mosina jest tej spółki udziałowcem – drugim po Poznaniu (choć z niewielkim procentem udziału).

   Odpowiedz
   • 09/05/2021 o 10:05
    Permalink

    Trzeba też pamiętać, że Aquanet był motorem wydania Rozporządzenia z 2012 roku.
    Można odnieść wrażenie, że spółka o tym zapomniała. Spółka prawa handlowego powinna dbać o zyski i nie powinna ciągnąć rur tam gdzie nie ma zabudowy np.do lasu.

    Odpowiedz
   • 09/05/2021 o 10:06
    Permalink

    Ciekawe, czy aquanet się pochwalił że zainwestował pieniądze Poznania w wodociąg w lesie?

    Odpowiedz
 • 09/05/2021 o 00:16
  Permalink

  Te plany są zatrważające. Gdzie tu zdrowy rozsądek? Zabudowa poprzyklejana do strefy ochrony bezpośredniej ujęcia, wciśnięta gdzie się da. Kto zezwolił na taką radykalną i intensywną zabudowę Baranowa? I to na WZ-kach! Sowinki to będzie Armagedon. Co ze stajnią w Krajkowie? Wygląda też na podwojoną obszarowo, a była mowa, że jest źródłem zanieczyszczeń. To czyste szaleństwo!

  Odpowiedz
 • 08/05/2021 o 22:50
  Permalink

  Aquanet ostatnio wiele stracił w moich oczach, bo wydaje mi się, że prowadzi podwójną grę. Bardziej byłbym ciekaw uzgodnienia lub opinii Wód Polskich. Czy oni też grają na dwa fronty?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.