Uwagi Aquanetu do projektu Studium


1 kwietnia 2021 r. Aquanet przesłał do wiadomości Burmistrza, Rady Miejskiej, Starostwa, WIOŚ, RDOŚ, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Poznaniu, PSSE, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu swoje uwagi do projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Mosina.

UWAGI


Większość z nich zaznaczyłam na mapkach z http://geoportal.mosina.pl/. – umieszczono tam projekt z lutego 2021, który został przekazany do organów uzgadniających i opiniujących.
Aquanet

 • Zabiega o zabezpieczenie nowych terenów pod ujęcie wody w Krajkowie i Baranowie.
 • Nie żąda zlikwidowania lub znaczącego ograniczenia obszarów pod zabudowę mieszkaniową w strefie ochrony pośredniej, tylko odsunięcie jej od granicy ze strefą bezpośredniej ochrony.
 • Proponuje, by tzw. polane w Krajowie przeznaczyć pod dolesienie.
 • Domaga się zlikwidowania fermy norek w Krajkowie.

9 myśli na temat “Uwagi Aquanetu do projektu Studium

 • 06/06/2021 o 17:01
  Permalink

  Aquanet buduje tylko swoim, innym szuka wykonawców latami. To tam powinno wejść CBA.

  Odpowiedz
  • 11/05/2021 o 11:50
   Permalink

   W piśmie Aquanetu zabrakło 8 punktu. Za ten bałagan powinno też pójść pismo do Prokuratora Rejonowego w Śremie, co nauczyciel historii wyprawia z obowiązującym go prawem. Za takie działania powinien opuści UG w kajdanach.

   Odpowiedz
 • 09/05/2021 o 07:32
  Permalink

  Trzeba pamiętać że Aquanet to spółka prawa handlowego, która kieruje się własnym interesem. Jej uwagi do studium nie powinny mieć żadnego znaczenia. Istotna jest opinia Wód Polskich o ile w ogóle istnieje.

  Odpowiedz
  • 09/05/2021 o 08:56
   Permalink

   Nie można też zapomnieć, że Gmina Mosina jest tej spółki udziałowcem – drugim po Poznaniu (choć z niewielkim procentem udziału).

   Odpowiedz
   • 09/05/2021 o 10:05
    Permalink

    Trzeba też pamiętać, że Aquanet był motorem wydania Rozporządzenia z 2012 roku.
    Można odnieść wrażenie, że spółka o tym zapomniała. Spółka prawa handlowego powinna dbać o zyski i nie powinna ciągnąć rur tam gdzie nie ma zabudowy np.do lasu.

    Odpowiedz
   • 09/05/2021 o 10:06
    Permalink

    Ciekawe, czy aquanet się pochwalił że zainwestował pieniądze Poznania w wodociąg w lesie?

    Odpowiedz
 • 09/05/2021 o 00:16
  Permalink

  Te plany są zatrważające. Gdzie tu zdrowy rozsądek? Zabudowa poprzyklejana do strefy ochrony bezpośredniej ujęcia, wciśnięta gdzie się da. Kto zezwolił na taką radykalną i intensywną zabudowę Baranowa? I to na WZ-kach! Sowinki to będzie Armagedon. Co ze stajnią w Krajkowie? Wygląda też na podwojoną obszarowo, a była mowa, że jest źródłem zanieczyszczeń. To czyste szaleństwo!

  Odpowiedz
 • 08/05/2021 o 22:50
  Permalink

  Aquanet ostatnio wiele stracił w moich oczach, bo wydaje mi się, że prowadzi podwójną grę. Bardziej byłbym ciekaw uzgodnienia lub opinii Wód Polskich. Czy oni też grają na dwa fronty?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.