TRZY SZKOŁY

Czy radny Michał Kleiber jest aż tak wysoki, że sięga do kosza, stojąc na parkiecie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rogalinie im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego?


Nie, radny Michał Kleiber nie jest aż tak wysoki. Tak niska jest sala. Jest również mała, bo zaimprowizowano ją ze zwykłej sali lekcyjnej.
I w takich warunkach kolejne pokolenia dzieci z Rogalina uczą się gier zespołowych. Gdy jadą na turnieje sportowe do innych szkół, zaczynają od podziwiania prawdziwych sal gimnastycznych.

W Krosinku jest gorzej. Nawet takiej quasi-sali nie ma. Wykluczenie z edukacji sportowej jest smutną rzeczywistością Szkoły Podstawowej “Pod Lipami” w Krosinku. Szkoła, choć została nie tak dawno rozbudowana, już z powodu niekontrolowanej rozbudowy okolicy martwi się przeludnieniem.

Szkoła Podstawowa im. Prof. Adama Wodziczki w Rogalinku salę gimnastyczną posiada, ale stara część, w której uczą się dzieci jest w tak fatalnym stanie technicznym, że powinna być wyłączona z użytkowania. Zapach stęchlizny, niebezpieczna instalacja elektryczna, zniszczona podłoga towarzyszą dzieciom w nauce każdego dnia.

Czy jest jeszcze usprawiedliwienie dla takiego stanu? Podczas posiedzenia wspólnego trzech komisji Rady Miejskiej, podczas którego dyrektorzy tych trzech szkół opowiedzieli o problemach, po radnych przeszedł dreszcz przerażenia 😱😱.

“Sala gimnastyczna” w Szkole Podstawowej w Rogalinie

Burmistrz Gminy Mosina swoje nowe otwarcie komunikowania się z mieszkańcami w postaci vlogu rozpoczął od dróg. Drugi odcinek również poświęcił drogom. Trzeci odcinek ma być o śmieciach  i moście. Kiedy będzie o edukacji 👨‍🎓👩‍🎓?

Marcin Ługawiak
Radny Rady Miejskiej

36 Comments
nnn 03/02/2020
| |

Dobrze że widać podpisy tych pseudo Radnych .Będzie przynajmniej wiadomo do kogo wysłać prasę i zadać kilka niewygodnych pytań np: dlaczego sala jest taka ważna a dom komunalny który kilka lat temu został ocieplony i wymieniono w nim drzwi i okna na nowe jest już niepotrzebny ,a brak wody i kanalizacji , gazu i innych mediów im nie przeszkadza .

nnn 03/02/2020
| |

Jak widać na zdjęciu sala gimnastyczna w Rogalinie nie jest taka mała skoro mieści się tam tylu ludzi ,ale nie oto chodzi . Problemem jest to że nowa sala powstanie na miejscu budynku mieszkalnego który jest nadal zamieszkany i wszyscy Radni mają to gdzieś . Mieszka tam 72 letnia nauczycielka którą Gmina chce po prostu wyrzucić na bruk bo nie ma nic do zaoferowania w zamian . To jest świństwo najgorszej kategorii . Gmina nie posiada mieszkań komunalnych ale w imię jakiś chorych ambicji wąskiej grupy ludzi będzie burzyć dwa mieszkania i wyrzucać człowieka na bruk.

mieszkaniec 27/01/2020
| |

Na pływalnię i do szkoły trzeba jakoś dojechać. Ale jak???. Dojazd do Mosiny cały w korkach. Na moje to najpierw drogi, Czerwonka i most na kanale, potem most na Mocka, a potem rozbudowa szkoły czy budowa pływalni. Kto przy zdrowych zmysłach będzie sie pchał z Czapur i okolic do Mosiny, jak ma pływalnię z dobrym dojazdem w Korniku czy Poznaniu.

Jacek 26/01/2020
| |

A gdzie byli radni jak budzet uchwalali? Teraz nagle lament, że potrzebna sala. Oczywiście, ze potrzebna. Jak drogi, przedszkola, basen i wiele innych. Nie róbcie teraz sensacji.

Małgorzata Kaptur 26/01/2020
| |

W temacie inwestycji oświatowych: 16 radnych Rady Miejskiej podpisało się pod interpelacją w tej sprawie. Interpelację w imieniu podpisanych złożył na ostatniej sesji radny Roman Kolankiewicz.
Fotokopia pod artykułem.

Cenzor 26/01/2020
| |

Zuzia@ – przerażony radny to żaden radny. I co zamierzają radni w tej sprawie zrobić? Trzeba znaleźć środki w budżecie no i oczywiście odstawić budowę basenu. Czy ma ktoś lepszy pomysł ?