Tiry na Gałczyńskiego – mieszkańcy chcą zmian

To trwa od lat. Mieszkańcy zgłaszają ten problem radnym, burmistrzowi, ale nic się nie zmienia. Dzisiaj jeden z mieszkańców zrobił zdjęcie, które zamieściłam powyżej.
Tiry nadal zamiast dojeżdżać do firmy Anton Röhr Logistyka Sp. z o. o. od Śremskiej wjeżdżają do centrum miasta i dalej na ul. Gałczyńskiego, mimo iż w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wyraźnie wskazany jest dojazd od ul. Śremskiej.
Wszystkiemu jest winien adres firmy – Gałczyńskiego 7, mimo że główna brama znajduje się przy ul. Lema, adres na stronie wskazuje inne miejsce.
Firma zna problem, ale nic nie robi, aby go rozwiązać.
Mieszkańcy czują się lekceważeni.

https://www.anton-roehr.de/pl/dojazd/opis-dojazdu/
adres firmy z jej strony internetowej
Na mapie geoportal.mosina.pl punkt adresowy znajduje się w innym miejscu niż firma Anton Rohr
Google maps

18 Comments
Jerry 18/12/2019
| |

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym adresem. Na stronie Rohra faktycznie widnieje Galczynskiego 7, ale mapa googla podaje numer 22 i jak wyznaczam trasę to pokazuje, ze mam jechać od ul. Śremskiej…

Halina 17/12/2019
| |

Karpiu. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego w uwarunkowaniach uznano ze niskie waly ziemne sa ekranami akustycznymi. Dlaczego tez uznano ,ze wlasciwa jest dlugosc walów tylko 235 m. a nie osłonieto wogóle parkingu obok dla 20-30 Tirow. Ktos chyba nie mial rozumu w glowie, aby nie widziec koniecznosci postawienia wysokich ekranow oslaniajacych parking od strefy mieszkaniowej przy ul. Galczynskiego.

CZY TAK MYSI BYC 17/12/2019
| |

Pani Gosiu, dziekujemy za zdjecie i komentarz. To pokazuje nam na talerzu BEZRADNOSC obecnego burmistrza. Johanes gra mu na nosie. Prosze jeszcze zalaczyc decyzje SKO uznajaca dec. burmistrza, ze zostala wydana z razacym naruszeniem prawa. Jest wielu nowych mieszkancow i wielu Radnych nie znajacych tego bardzo, bardzo uciazliwego problemu. Pani Gosiu mam pytanie, czy jezeli BURMISTRZ NIE MOZE mozemy my jako mieszkancy i radni napisac bezposrednio do Johanesa skarge i zalaczyc mu fakture za bezprawne niszczenie dróg i środowika w Mosinie. Mamy na terenie Mosiny przysieglego tlumacza j. niemieckiego. Jest takie motto: Niemcy nas Polakow mieszkancow za Odry traktuja tak, jak amerykanie Meksykanow mieszkajacych po drugiej stronie Rio Grande. Czyli jako ludzi drugiej kategorii. CZY TAK MUSI BYC, ZADAJMY SOBIE PYTANIE?

karp 17/12/2019
| |

Może ten problem wynika z wielkiej nieśmiałości pana burmistrza wobec inwestora?
Dziś się obudził gminny”mercedes” i wyraźnie wskazuje gdzie jest Gałczyńskiego 7.
http://www.geoportal.mosina.pl/
Wizerunkowi firmy też nie pomaga obsikiwanie okolicznych płotów. Może mieszkańcy powinni powiadomić her Johannesa o przyczynach obsikiwania i że posługiwanie się cudzym adresem nie jest mile widziane.
jroehr@anton-roehr.de

karp 17/12/2019
| |

Może w końcu Przewodniczący KOŚ ujawni organowi wykonawczemu, że wały już w 2015 roku nie miały 2,5 m i tym samym decyzja środowiskowa nie jest wykonywana, nie tylko w punkcie dotyczącym dojazdu. Jest taka strona:
http://iswk.gios.gov.pl/
Z niej dowiedziałem się, że zakład przekracza normy hałasu i wykazała to kontrola WIOŚ.
Niestety to taki “mercedes” jak wasz system informacji przestrzennej i obecnie nic nie można wyszukać.
Obecnie UM Mosina pracuje cicho nad decyzją środowiskową dla centrum logistycznego Mosina III-parking na 40 samochodów osobowych, 22 tiry, 80 osób zatrudnionych na zmianie.