Sztandar dla Koła PZW Mosina Hobby

Wędkarstwo to bardzo popularne hobby w naszej gminie. 4 koła liczą łącznie ok. 1 300 członków.

22 stycznia odbyło się zebranie w Kole PZW Mosina Miasto. Prezesem na kolejną kadencję wybrano Andrzeja Zalewskiego.

Dzisiaj w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Mosina Hobby.
Zebranie poprzedziła ceremonia  przekazania  sztandaru nadanego przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie z okazji 60-lecia Koła za zasługi w rozwoju wędkarstwa.
Jerzy Musiał Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu wręczył sztandar Prezesowi Sławomirowi Mazurczakowi, który z kolei przekazał go pocztowi sztandarowemu.
W ten oto sposób Koło PZW Mosina Hobby dołączyło do grona organizacji, które skupiają się w uroczystych chwilach wokół symbolu podkreślającego  tradycję i umacniającego  wspólnotę organizacji.
Zebranie prowadził Bogdan Robakowski. Prezesem na drugą kadencję został wybrany Sławomir Mazurczak.
W czasie zebrań wręczono również puchary, odznaczenia i dyplomy dla zasłużonych działaczy i wędkarzy, którzy w sportowej rywalizacji w ubiegłym roku odnosili sukcesy.
Nagrody wręczali m.in. Jerzy Musiał Prezes Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu, Edmund Roszak – honorowy opiekun X Rejonu PZW Śrem, zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego, prezesi kół.

Prezesom, Zarządom obu kół życzymy owocnej pracy w kolejnych latach, a wędkarzom wielu sukcesów i  przyjemnego odpoczynku na łonie natury.

 


 


Tłem zebrania w MOK była niezwykle interesująca wystawa brazylijskiego fotografika polsko-ukraińskiego pochodzenia João Urbana  – “Zbliżenia”.

Zdjęcia prezentują sceny z życia potomków polskich i ukraińskich emigrantów w brazylijskiej Kurytybie.

 

http://telewizjastk.pl/5347,wystawa-fotograficzna-autorstwa-joo-urbana

0 Comments

No Comment.