Szczęśliwego Nowego Roku!

Wszystkim Czytelnikom życzę w 2021 roku zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji w życiu zawodowym.
Niech dla każdego nowy rok będzie lepszy niż stary.
Niech spełnią się nasze marzenia, a plany doczekają się realizacji.
Miejmy ambitne plany, ale cieszmy się z drobiazgów i doceniajmy bliskich.

45 thoughts on “Szczęśliwego Nowego Roku!

 • 10/01/2021 o 15:20
  Permalink

  Panie Radny, nie jest Pan wstanie wskazać w tekście, gdzie pisałem o tym, że PRM jest organem gminy. Tekst jest dostępny powyżej i każdy może to sam ocenić. Dokonuje Pan prymitywnej manipulacji. Rozumiem, że to taka forma obrony albo ataku. Przyjmuję to do wiadomości i wyciągnę z tego odpowiednie wnioski.

  Odpowiedz
  • 10/01/2021 o 23:40
   Permalink

   Dyskusja toczy się o PRM i jej rzekomej stronniczości oraz braku kompetencji. Zacytuję fragment Twojego komentarza
   “Proszę sobie przeczytać jedną z ZASAD OGÓLNYCH, np. art. 8 kpa, który brzmi: ,,Organy administracji publicznej prowadzą postepowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej”. Mniemam że ową zasadę wg ciebie należy stosować wobec PRM. Stwierdziłem, że to błędne myślenie. Nadal twierdzę i mówi usg, że PRM jest od prowadzenia sesji RM. Chętnie zapoznałbym się z poważnymi treściami, szczególnie orzecznictwem, że jest inaczej.

   Odpowiedz
 • 10/01/2021 o 13:14
  Permalink

  Przed art.8 KPA jest art.7 i zasada prawdy obiektywnej. W praktyce oba przepisy są martwe jak mamuty upolowane przez waszego Przewodniczącego KOŚ. Jeśli jest inaczej, to niech KOŚ spróbuje ustalić z wykorzystaniem art. 7 i 8 KPA, gdzie jest stanowisko archeologiczne na działce Przewodniczącego KOŚ.
  Kiedyś było, ale się zmyło.

  Odpowiedz
 • 03/01/2021 o 12:47
  Permalink

  To zadziwiające, że zwolennicy równego traktowania nie zaapelowali o złożenie mandatu do Czesia który woził towar , lub Waldemarów: żwirującego lub przewijającego. Inna sprawa, że gdyby czasem ten Waldemar czegoś nie przewinął, to autobus który po zakupie zrobił w Mosinie 10 km, zanim trafił na złom, zrobiłby 0 km. Teraz można przewijać w PUK Komorniki, ale jak mi jakiś Waldemar coś w Komlubie przewinie lub zwinie to…

  Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 12:53
   Permalink

   Teraz bardziej rozumiem konieczność powstania mostu Luboń-Czapury. Waldemar musi się jakoś dostać do PUK Komorniki, by przewinąć. Możliwości przewijania w Mosinie maleją…, a do Wronek daleko.

   Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 16:32
   Permalink

   #karp i Pani M.Kaptur nic nie zrozumieli. Tymi komentarzami zamiast pokazać, że są w stanie jednoczyć być koncyliacyjni, idą w zaparte i dalej dzielą. Zdanie się, że dali się ograć. Może faktycznie na te trudne czasy kovidowe jest potrzebna ,,dobra zmiana,,, która wygasi
   wewnętrzne konflikty i waśnie. Sam już nie wiem, co myśleć.
   Nie boję się identyfikacji IP.

   Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 16:44
    Permalink

    Ty to się niczego nie boisz. Nawet wysuwania tak absurdalnych kandydatur, jak podwykonawcy ZUK na przewodniczącego. Póki co już ponad miesiąc działa dłużej niż kadencja jako sołtys. Czytałem w KIP
    mostu Czapury-Luboń, że czapurskie zawalają gruzem oczka wodne. Na tym niech się skupi.

    Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 16:57
    Permalink

    COVIDowe baranie nie ma Polskiego odpowiednika. Co do słowa myślenie gamoniu trochę widzę, że popłynąłeś. Trochę się popieprzyło i widać jak tonący się brzytwy chwytają. Mam takie lateksowe rękawice dość grube użyczyć?

    Odpowiedz
 • 03/01/2021 o 12:17
  Permalink

  Pominę Pani/Pana rozważania a temat, czy powinnam złożyć mandat, czy nie. Pominę także opinię na temat mojej działalności jako radnej, w tym pełnienia funkcji.
  Każdy ma do niej prawo.
  Skupię się na niewłaściwym rozumieniu metafory “karp nie pływa w swoim, tylko w naszym stawie” . Metafory mają to do siebie, że dają możliwość interpretacji. Czasem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co autor miał na myśli można przedobrzyć.
  Naturalnym dla karpia środowiskiem samorządowym (stawem) jest Luboń, o czym wielokrotnie pisze. Wypowiadając się na tematy mosińskie – karp pływa w naszym mosińskim stawie.
  Tyle tylko miałam na myśli, ale jak widać niechcący uderzyłam w stół i odezwały się nożyce.
  *
  Ciekawa jestem, jakie teorie wywoła to powiedzenie.

  Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 12:36
   Permalink

   Oczywiście to tylko taka licentia poetica. Najciekawsze kwituje się ,,pominę”, a szkoda. W takim razie to ja Panią przepraszam, że miałem odwagę pomyśleć/zrozumieć inaczej, niż by oczekiwano.

   Muszę Panią zmartwić, te powiedzenie nie wywołuje żadnych teorii. Każdy kto czyta, wyrobił/wyrobi swoje zdanie, tak samo jak każdy ma swoje zdanie o celebrytach i szczepionkach, teorie wokół tego są zbędne, z tym zgadza się nawet ,,wybraniec”.

   Odpowiedz
 • 03/01/2021 o 10:31
  Permalink

  Twój staw jest zapewne taki, że pływają w nim leszcze, które dilują z władzą i robią wymianę barterową: 1 głos= 1 faktura. Ustawa o samorządzie gminnym nie przewiduje takich zasad funkcjonowania samorządu. Jeśli dobrostan i błogostan leszczy został zakłócony to bardzo dobrze. Niech szanowne leszcze ujawnią na jakim szkoleniu finansowanym ze środków samorządowych do ich makówek wtłoczono taką wiedzę, że działalność radnego polega na dostarczaniu towaru do UM i ZUK. To same leszcze wspominały o takim szkoleniu, więc nazwiska daty i ile to szkolenie kosztowało podatnika.

  Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 11:09
   Permalink

   Gargamel musiał być na osobnym szkoleniu gdzie mówili, że należy przerwać dostawy usług do UM , a w zamian zintensyfikować dostawy usług do ZUK. Tutaj mam dylemat czy szkolenie organizował Pyza czy Endrju?
   “Co by nie powiedzieć o obecnym Panu Burmistrzu, to takich podziałów nie stosuje i chwała mu za to?”
   Chwała burmistrzowi za to, że jego komórka wybrała członków komisji mieszkaniowej, na podstawie przepisów których już nie było…
   Chwała 18 radnym, którzy zagłosowali od czapy…
   http://www.mosina.esesja.pl/glosowanie/234237/d44f38e8395c4bc
   Chwała głupocie?

   Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 11:26
    Permalink

    #karp: nerwy w konserwy i na export! To jest nie do obrony. Tak samo jak nasi celebryci nie obronią się przed wepchaniem przed kolejkę do szczepienia! Przewodnicząca Rady reprezentuje wszystkich mieszkańców, i tych co lubi i tych co nie lubi, jeśli tego nie rozumie to trudno. Kryterium: ,,nasz staw” i ,,wasz staw” jest niewłaściwe, szkoda że to jest niezrozumiałe, nawet dla #karpia. Jest takie jedno magiczne słowo, które w takich sytuacjach można by zastosować ale do tego trzeba mieć …

    Odpowiedz
    • 03/01/2021 o 11:50
     Permalink

     W jednym zgoda: celebryci przyjmują poza kolejnością szczepionkę sprowadzoną przez znienawidzony przez nich rząd PIS. Później próbują mianować się ambasadorami szczepień, choć ich nazwiska miały być tajne. Jeśli wiesz co to znaczy metafora, to weź to pod uwagę.
     Wędka burmistrza w przypadku Komisji Mieszkaniowej wyłowiła w 75 procentach ryby zagrożone utratą mandatu, lub negatywnego bohatera artykułu w GMP. Przypadek?
     To już obojętne czyj to staw, ale woda śmierdzi i trzeba wymienić, lub zapewnić przepływ.
     Jakieś mieszkania wam ostatnio nie zginęły?

     Odpowiedz
     • 03/01/2021 o 12:08
      Permalink

      #karp: tego nie wiedziałem o Jego Ekscelencji Panu Burmistrzu. Ja już przestałem wierzyć w samorządność lokalną. Idea dobra ale nie na tą szerokość geograficzną. Tu raczej potrzeba coś na wzór Łukaszenki albo Putina. Tu zawsze będzie na pierwszym miejscu prywata! I tak zostanie do końca, i ,,trzeba się z tym nauczyć żyć”- jak powiada Frans Timmermans!

 • 01/01/2021 o 20:22
  Permalink

  Klub wzajemnej adoracji. Przypomina mi to bajkę H.Ch.Andersena o Jasiu i Małgosi. @Karpiu zmień ksywkę na Jasiu będzie ładniej i prawdziwiej.

  Odpowiedz
  • 01/01/2021 o 20:31
   Permalink

   Pełna zgoda z @Masztalerzem. Za dużo cukru i pudru. Każdy diabetolog powie, że to nie zdrowa dieta.

   Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 11:59
   Permalink

   Jaś i Małgosia (niem. Hänsel und Gretel) – baśń opowiadająca o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez macochę spotkały złą czarownicę. Zapisali ją i opublikowali w 1812 bracia Grimm w swoim zbiorze Baśni (tom 1, nr 15).
   Czyli nie H.Ch.Andersen, ale bracia Grimm.

   Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 12:10
    Permalink

    Bravo, Bravo!
    To jednak p. Przewodnicząca nas nie opuściła. A meritum też coś będzie?

    Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 13:57
    Permalink

    Już wiemy, że Przewodnicząca ma dużą wiedzę o bajkach, ale to raczej za mało, aby przewodniczyć pracami Rady Gminy. Czy z grona radnych nie ma lepszego kandydata na to stanowisko? To musi być osoba bezstronna, łącząca całe środowisko. Chodzi o dobro wszystkich mieszkańców, a nie jakiegoś baśniowego stawu. Bajki zostawmy bajkarzom, a rządzenie w realu profesjonalistom. Rządzenie taką dużą gminą to nie ,, Bajka z mchu i paproci”. Naturalnym kandydatem na Przewodniczącego jest radny z największą liczbą oddanych prawidłowo głosów, tj. p. Michalak Dominik – ilość głosów: 540. Gdyby jednak z jakiś powodów odmówił, drugim w kolejności jest p. Waligórski Waldemar – ilość głosów: 483. Pan W. Waligórski był już przewodniczącym, ma doświadczenie dobrego samorządowca. Jak pisał o sobie w kampanii: ,,Udowodniłem, że potrafię”. Może warto postawić na kogoś doświadczonego, bezstronnego i co istotne skutecznego?

    Odpowiedz
    • 03/01/2021 o 14:10
     Permalink

     Dodałam Zatroskanemu poprzedni nick, bo po co sztucznie mnożyć dyskutantów?
     Proszę nie zapominać, że jako administrator strony widzę więcej niż czytelnicy.
     Życzę więcej spokoju i rozwagi w Nowym Roku.

     Odpowiedz
     • 03/01/2021 o 14:32
      Permalink

      Nie ma obowiązku posiadania jednego nika. Niki modeluję od sytuacji, to taka poetyka.
      Natomiast, cyt.: ,,Proszę nie zapominać, że jako administrator strony widzę więcej niż czytelnicy”, odbieram to jako swoisty rodzaj szantażu i pragnę pozostałym czytelnikom zwrócić na to uwagę. Czyli ta zapowiedziana anonimowość komentarzy to jedna wielka lipa.
      W tej sytuacji biorąc pod rozwagę zaistniałe okoliczności, trwale rezygnuję z zamieszczania komentarzy i oświadczam, że nie będę w przyszłości nigdy więcej wchodził na stronę: czasmosiny2.

      Na sam koniec już tylko dodam, aby uspokoić Panią Przewodniczącą, że korzystam z VPN i nie ma możliwości o których Pani pisze. Dobrze było by to najpierw sprawdzić, a później o tym pisać. Ale najwyraźniej emocje wzięły górę nad rozsądkiem, co mogę nawet ostrożnie zrozumieć.

      Żegnam – bez odbioru.

    • 03/01/2021 o 15:37
     Permalink

     Panie Pyzo, no bez przesady. Pan już swojego przewodniczącego miał. Teraz mógłby zostać przewodniczącym bez mandatu.

     Odpowiedz
    • 09/01/2021 o 17:12
     Permalink

     Radna Małgorzata Kaptur dwukrotnie zostala wybrana na Przewodniczącą Rady Miejskiej z prawie, jeżeli nie pełnym,poparciem całej Rady. To wystarczy moim zdaniem za komentarz dla nieco tępych nożyc, jak radni postrzegają rolę i funkcję pani Przewodniczącej. Po wypowiedzi zatroskanego wnioskuję, że to wypowiedź niezorientowanego i niedouczonego.

     Odpowiedz
   • 03/01/2021 o 16:45
    Permalink

    Patrząc na kolejny wpis Rumpel… wydaje mi się, że ten jego błąd był celowy. Prowadził Panią. Sama mu Pani dostarczyla amunicje. Tego sie nie robi! Dała sie Pani chyba rozegrać.

    Odpowiedz
 • 31/12/2020 o 15:31
  Permalink

  Karpiowi dziękuję za życzenia i przyznaję mu honorowy puchar dla najbardziej wytrwałego w 2020 roku komentatora, zręcznie pływającego w meandrach samorządowych.
  Na dodatek docenić trzeba fakt, że karp nie pływa w swoim, tylko w naszym stawie.

  Odpowiedz
  • 02/01/2021 o 11:02
   Permalink

   Stawy są zawsze ze sobą jakoś połączone, przynajmniej te samorządowe.
   Dwa leszcze, które wypłynęły z waszego stawu, pływają w PUK Komorniki, który jeździ przez Luboń. Panta rhei.

   Odpowiedz
  • 03/01/2021 o 09:10
   Permalink

   To zadziwiające, że Przewodnicząca Rady Gminy gratuluje wybranej osobie, że należy do ,,naszego stawu’’. przewodniczącą w ogóle nie rozumie swojego stanowiska i jej wyboru na Przewodniczącą Rady Miejskiej w Mosinie. Czepia się poszczególnych radnych o błahostki. Moim zdaniem, to Przewodnicząca w pierwszej kolejności powinna złożyć mandat. Nowo wyłoniony przewodniczący nie powinien dzielić i antagonizować lokalnej społeczności. Nie potrzebne nam są podziały. Zapomina Pani o przysłowiu: ,,ZGODA BUDUJE, NIEGODA RUJNUJE’’. Każdy Przewodniczący winien dążyć całą mocą do jednoczenia społeczności lokalnej w imię wspólnego celu. Co by nie powiedzieć o obecnym Panu Burmistrzu, to takich podziałów nie stosuje i chwała mu za to! Nic mi nie wiadomo, aby wspominał o ,,swoim stawie’’.
   Zastanawia mnie, jak na przyszłość ma wyglądać praca obecnej Przewodniczącej, bo przecież nie złoży mandatu, wiadomo. Przewodnicząca musi raz jeszcze przeczytać ustawodawstwo samorządowe. Nie może mieć wątpliwości, że jej obowiązkiem ustawowym jest działanie na rzecz całej gminy i wszystkich jej mieszkańców. Czym innym jest wypełnianie obowiązków Przewodniczącego, a czym innym dzielenie, antagonizowanie społeczności lokalnej. Wybór przewodniczącej nie jest, co prawda wyborem w wyborach bezpośrednich, tak jak burmistrza, ale poprzez radnych pośrednio już tak. Zatem reprezentuje Pani całą społeczność, a nie tylko ,,swój staw’’.

   Odpowiedz
   • 09/01/2021 o 17:25
    Permalink

    Radzę tobie drogi komentatorze przeczytać jak to mówisz “ustawodastwo samorządowe”. Jedynarzeczą do którą może realizować Przewodnicząca Rady zostala opisana w art 19 usg. Po przeczytaniu prosiłbym o odniesienie sie do niego mając na uwadze swoją wcześniejszą wypowiedź dot. czytania przez PRM “ustawodawstwa samorządowego”.

    Odpowiedz
    • 09/01/2021 o 21:32
     Permalink

     Każdy może się pomylić. Przeczytał coś w dr Gugle o Żwirko i Wigurze, którzy latali i zaproponował
     Waligórę, który raczej jest nielotem i powoływał się na przepisy Statutu, których nie ma w Statucie.
     Ja kiedyś włączyłem waszą sesję i poszedłem coś zjeść i jak przyszedłem a na ekranie Gargamel.
     Nie można tak kończyć sesji bez uprzedzenia.

     Odpowiedz
    • 10/01/2021 o 09:12
     Permalink

     Pan radny sądzi, że jak przeczytał przepis, to już poznał ,,prawdę’’. Za nic ma: piśmiennictwo, doktrynę, orzecznictwo, źródła prawa, stosowanie prawa itd. Nie pomnę o implementacji prawa europejskiego albo pojęciu interpretacji, wykładni prawa. To wszystko, co studencie, doktorzy, profesorowie, praktycy (adwokaci, radcy …) przez 5 lat studiów prawniczych i prze kolejne lata zdobywają w pocie czoła. Ale radny przeczytał i radny już wie.
     Proszę sobie przeczytać jedną z ZASAD OGÓLNYCH, np. art. 8 kpa, który brzmi: ,,Organy administracji publicznej prowadzą postepowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej’’. Proszę zobaczyć ile w sprawie tego tylko artykułu jest piśmiennictwa i orzecznictwa. Ile prac magisterskich i doktorskich powstało na podstawie tego jednego zapisu. Ale to wszystko i tak na nic.
     Na radnym w tym względzie nie robi żadnego wrażenia informacja z ostatnich tygodni, w której ex-wojewoda zalegalizował bezprawie w imię ciągłości wydanej – jak twierdza niektóry – niezgodnie z prawem decyzji.
     Panie radny trochę pokory! Wiemy dobrze, że każdy Polak to jednocześnie budowlaniec, lekarz i prawnik ale jak już się przychodzi wypowiadać publicznie pod nikiem radny to jednak należy się trochę opamiętać!

     Odpowiedz
     • 10/01/2021 o 11:25
      Permalink

      Panie Anonimie, to mowa trawa.
      “Organy administracji publicznej prowadzą postepowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej’’. Proszę zobaczyć ile w sprawie tego tylko artykułu jest piśmiennictwa i orzecznictwa”
      Zapewniam, że ten artykuł(8 KPA) mają głęboko w nosie nawet Sądy Administracyjne. Z własnego doświadczenia wiem, że przywołanie tego przepisu nie spotka się nawet z omówieniem w wyroku. Podobnie bezskutecznie można się powoływać na Konstytucję.
      Nie znam osobiście Kasprowicza ale wiem, że jego przeczołgała potężna w Poznaniu kancelaria Zwisło. Ta sama która jest po ciemnej stronie mocy w sprawie zamku w Stobnicy i zawsze czuwa nad interesem układu. W jednej z moich spraw ta kancelaria wzięła od UG Prątki 40 tys. za przygotowanie pewnego dokumentu związanego z działalnością pewnego Endrju. Potwierdziła że to informacja publiczna. Następnie UG Prątki nie prowadził postępowania w sposób budzący zaufanie do organu administracji i odmówił mi dostępu.
      Znowu reprezentowała ich Zwisło, która wielokrotnie zmieniała zdanie co do charakteru dokumentu i za wszystkie zmiany frontu pobierała kasę od Prątek. Straciłem 2 lata i musiałem dojść do NSA, by uzyskać coś co na mocy ustawy należało się w terminie 14 dni.
      Muszę więc zwrócić się do Anonima z sugestią którą skierowałem kiedyś w kierunku pewnej skorumpowanej przez jedną z kancelarii sędzi: Do brzegu.
      Nie pitol i napisz dokąd zmierzasz. Piśmiennictwo i orzecznictwo kazało poprzedniemu przewodniczącemu RM Mosina dorabiać w ZUK?

     • 10/01/2021 o 15:01
      Permalink

      PRM nie jest organem administracji publicznej gdyż nie wydaje żadnych decyzji administracyjnych i nie prowadzi żadnych postępowań administracyjnych. Organem i to kolegialnym, który. Ustala lokalne prawo jest Rada Miejska. Art 8 o którym mówisz w strukturze samorządu ma realne zasosowanie wobec burmistrza i kierownika. OPS oni wydają decyzje administracyjne i prowadzą postępowania zmierzające do wydania tychże decyzji. PRM jest tylko uprawniony do prowadzenia sesji RM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.