Studium: W Pecnej 2 zmiany

W projektowanym nowym STUDIUM w Pecnej zmniejszono obszar przeznaczony na zabudowę mieszkaniową. Pojawił się za to nowy element w przestrzeni – w lesie  wyznaczono teren E_UZ3.

W części tekstowej czytamy:

Tereny zabudowy usługowej w zieleni obejmują istniejące i planowane obiekty sportowe i rekreacyjne służące zaspokajaniu potrzeb ludności z zakresu aktywnego wypoczynku, sportu, turystyki.
1. Podstawowym przeznaczeniem na terenach oznaczonych symbolem UZ jest sport i rekreacja,  turystyka oraz zieleń urządzona.
2. Jako przeznaczenie uzupełniające dopuszcza się zabudowę usługową z zakresu:
1) usług kultury;
2) ochrony zdrowia i opieki, np. ośrodki zdrowia, domy spokojnej starości itp.;
3) innych usług związanych z obsługą przeznaczenia podstawowego np. usługi handlowe,  gastronomiczne itp.

 

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy  jest podstawowym dokumentem kreującym politykę przestrzenną gminy. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego muszą być z nim zgodne.
Trwa wyłożenie do publicznego wglądu projektu Studium. To trudny i obszerny materiał, dlatego zachęcam do zapoznawania się z nim i dzielenia się uwagami.

Dyskusja publiczna za tydzień, 20 września 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Reprezentacyjnej MOK, ul. Dworcowa 4.

18 Komentarze

 1. No to teraz konkurs z nagrodami! Jaki radny jest właścicielem działek w lesie, gdzie będzie można teraz wprowadzić zabudowę? Nagrodą jest przyczepa żwiru. Dla ułatwienia niezorientowanym podpowiemy, że fundatorem nagrody jest sam zainteresowany przekształceniem gruntu.

   • Można spojrzec na sprawę inaczej. Chciał sobie człowiek pokontemplowac przyrodę, a gmina mu złośliwie dała zabudowę. Coś w ten deseń jak mnie dopiewskie, którzy uznali, że zakaz zabudowy to dla mnie zbyt małe wyróżnienie i dołożyli nakaz otoczenia roli zielenią izolacyjną.
    Gdybym przez przypadek wygrał konkurs, to chciałbym przekazac wywrotkę żwiru
    mieszkańcom Sosnowej w Mosinie.

    • To na Kwiatowej w Luboniu jest żwirownia? Proszę, proszę… Może i jakieś stawy rybne by się tam znalazły. No i mamy pana Żwirka, tym razem z Kwiatowej w Luboniu. Teraz wiadomo, skąd u karpia takie zamiłowanie do żwirku. Niby karp, a jednak Żwirek… Ciągnie swój do swego, choć jak widać, nie po drodze sztygarom.

     • Epitet znowu się pan Basiu trafił. W Luboniu fedrujemy pod asfaltem, by uniknąc płacenia podatku od nieruchomości. U was chyba nie trzeba.
      Że też jeszcze puk Dolaty nie ściągnął do żwirowego El Dorado.
      Don Waldemaro i Don Vito zostali niesłusznie pominięciu w informacji o autorach Studium.

      • Od wielu lat silna ekipa pod egidą pani karp bądź pana karpia (licho to wie jak z tym jest obecnie) fedrowała i fedruje w Luboniu dołki obywatelom tego miasteczka, a teraz próbuje na stałe zainstalować podobny fedrunek w Mosinie nie wiedząc chyba, że tutaj jest odkrywka. Przy tym fedrowaniu baczyć trzeba, by sobie dziury nie wyfedrować zbyt dużej, bo to kłopot potem jest.

       • Podaj jakieś przykłady, wynajęty gamoniu wyborczy. Jakie dołki w Luboniu i komu? Robisz dla lobby żwirowego?
        Jeszcze jeden taki występ i szefowie będą mieli naprawdę pod górę.Ja piszę raczej konkretnie i jeśli piszę,że został ustawiony mpzp i wydana lewa decyzja środowiskowa, to tłumaczę na czym ten pic na wodę polegał. Ty wypełniasz swoje instrukcje
        i piszesz zupełne bzdety.

        • Przepraszam, że się wtrącam, ale dlaczego szanowny anonim się tak denerwuje i wyzywa od gamoni innego anonima, który chyba tak jak pierwszy, w co mogę wierzyć lub ni, pisze “raczej konkretnie”. Na forach ludzie zazwyczaj piszą bzdety, bo taka jest często formuła forów umożliwiających występowanie anonimowe. Taka jest też specyfika Internetu, z czym należy się pogodzić. najlepiej występować na forach, które dbając o jakość proponują logowanie z podaniem adresu mailowego. Wtedy dyskusja jest bardziej merytoryczna i spokojniejsza. nie bardzo rozumiem, jak anonim może przejmować się wypowiedzią innego anonimowego uczestnika forum, który przecież nie może go osobiście dotknąć z uwagi choćby na anonimowe wystąpienie.

        • Drogi anonimie Jacku Sz,
         Wynika to z tego, że gamoń pisze nieprawdę.Pojawił się tylko by deprecjonowac tych, którzy znajdą jakieś kontrowersje np. w Studium. Do mnie gamoń się przywalił po tym jak podniosłem,że w waszym Studium jest gdzie indziej niespotykany zapis o tzw.dopuszczalności żwirowania na terenach rolnych. Kto może byc beneficjentem i komu zależy na odwróceniu uwagi od tego pro-żwirkowego zapisu, odpowiedz sobie sam.To już drugi fagas, który mi zarzuca jakieś brednie, że sam żwiruję itp.Gamoń jest mało istotny, ale informuję tych którzy gamonia posłali w bój, że będą mieli duże trudności z wprowadzeniem tego zapisu w życie.Narażają cały dokument na nieważnośc.Może szanowny anonim Jacek Sz. wie czy Żwirkowie płacą w Mosinie podatek od nieruchomości i
         czy zblatowanie z władzą ich od tego obowiązku nie uwalnia?
         http://www.serwisbudzetowy.pl/artykul,1963,15793,podatek-od-nieruchomosci-za-grunt-pod-zwirownie.html

        • Ja nie wątpię w to, że Komisja Ochrony Środowiska podeszła lub podejdzie entuzjastycznie do zapisu o dopuszczalnym przeznaczeniu terenów rolnych pod żwirownie. Jeśli ktoś uważa, że środowisko i żwirownia to synonimy, to już jego problem.Im częściej jakieś osły będą pisac, że ja żwiruję, tym mniej ten zapis stanie się realny. Strzelacie gola do swojej bramki.Coś bardzo się bronicie przed wpływami do budżetu.

        • Oczywiście Jacku S.
         Prawdziwy podział jest na tych którzy piszą prawdę, lub przedstawiają swoją opinię i na tych którzy łżą jak psy i są zadaniowani.
         Ci pod nazwiskami też potrafią łgac. Przypomnę protest ludzi z bębnami i to co ględziły wówczas osoby publiczne. Wszyscy twierdzili, że wszystko było zgodne z prawem.Chyba z ich prawem-prawem wałkarzy. Jedna osoba występowała pod nickiem
         kierownik kopalni. Będą dalej dokazywac jak zające w kapuście, to zwrócą na siebie uwagę odwróconego ABC.

    • Brawo Karpiu wygrałeś ten arcytrudny konkurs. Tak, właścicielem tajemniczej usługi w zieleni leśnej w Pecnie są Państwo Żwirki, znani szerzej jako potentaci gminni w wydobyciu piasków, kablowaniu na niepokornych i urabianiu każdej władzy.
     Link, który podrzuciłeś powyżej uświadomił mi, że Waldemar z Cargo brzmi fantastycznie, gdy mówi językiem Cervantesa. Może jak skończą się pokłady żwiru to zbuduje Instytut Cervantesa w Pecnej na Sosnowej.
     Przyczepa żwiru jedzie na Sosnową.

 2. To ma szczęście jak gośc, który kupił dla Dopiewa foto-pułapkę leśną za kilka stówek. Propaganda donosiła o społecznej odpowiedzialności biznesu.
  Zdjęcie z misiem zrobił sobie komendant SG i obecna Przewodnicząca KR.
  W zamian Studium i kilka mpzp. Jeśli chodzi o mnie, to im większy nacisk tym bardziej nie dam, bo taki mam kaprys.

 3. W lesie zmiana przeznaczenia terenu. Szczęściarz, kupił za grosze, a teraz okazuje się, że to był strzał w dziesiątkę.

  • To nie był strzał przypadkowy. Waldemar umie strzelać. A nawet jak nie umie, to wie komu dać strzelbę, by mu ustrzelił. Ta kula nie poszła w żwir… tzn. piach. Jeśli wiesz o czym ja mówię…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.