Strzelnica – trwa inwentaryzacja drzew

W dniach od 17.10.2016r. do 04.11.2016r. w Parku Strzelnica w Mosinie wykonywana jest inwentaryzacja drzew i krzewów, która niezbędna jest do opracowania Projektu Zagospodarowania Parku. Inwentaryzacja drzew i krzewów jaki i Projekt Zagospodarowania Parku wykonywane są w związku ze startowaniem Gminy Mosina w konkursie o dofinansowanie do „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020” w ramach, którego będzie możliwa realizacja przedłożonego projektu.

Inwentaryzacja realizowana jest z budżetu Gminy i polega na pomierzeniu drzew i krzewów oraz na zaktualizowaniu mapy zasadniczej. W trakcie wykonywania pomiarów drzewa są oznaczane biało-czerwonymi ostrzegawczymi taśmami, na których napisane są numery inwentaryzacyjne. Oznaczanie drzew taśmami jest niezbędne do szybkiego i dokładnego wykonania pomiarów.

Projekt Zagospodarowania Parku polegać będzie m.in. na uporządkowaniu terenu, wprowadzeniu gospodarki drzewostanem, wprowadzeniem zieleni i obiektów rekreacyjnych.

W dniu 26.10.2016 do Urzędu Miasta dotarła informacja od Wykonawcy inwentaryzacji o zrywaniu taśm z drzew przez mieszkańców Gminy.

Burmistrz Gminy Mosina zwraca się z ogromną prośbą o nie zrywanie taśm z numerami inwentaryzacyjnymi z drzew i krzewów ponieważ brak numeracji opóźni wykonywane praca co uniemożliwi udział Gminy Mosina w ww. konkursie. Jednocześnie zaznacza, że oznaczenie drzew taśmami nie kwalifikuje ich do wycinki.

źródło: www.mosina.pl

Inwentaryzacja drzew będzie jeszcze przeprowadzona przy ul. Czajkowskiego i nad Kanałem.

inwentaryzacja-drzew

1 Comments
KaMa 26/10/2016
| |

Warto o takich akcjach informować wyprzedzająco, że coś takiego będzie prowadzone. Macie przecież gazetę, która trafia do każdej skrzynki, a nie zauważyłam żadnej informacji na ten temat. Można było umieścić przy wejściu na główne ścieżki jakieś ogłoszenie w tej sprawie przykleić do drzew. Lepiej zapobiegać niż gasić pożar. Ta uwaga dotyczy też innych działań. Informować, że rozpoczną się prace, bo ludzie nie lubią być zaskakiwani.