Straż Miejska w akcji

W sprawozdaniach Burmistrza wyróżniają się zdecydowanie opisy działalności Straży Miejskiej.
W ostatnim sprawozdaniu Komendant Straży Miejskiej informuje, że prawie 50% wszystkich zgłoszeń dotyczy “dymu z kominów”. Mieszkańcy dokonują zgłoszeń zachęceni “kampania banerową”. Strażnicy dokonują kontroli na podstawie przekazanych zgłoszeń mieszkańców, ale także na podstawie obserwacji własnych dokonanych w trakcie patroli.

Pozwolę sobie zacytować dwa fragmenty:

30 thoughts on “Straż Miejska w akcji

 • 02/02/2020 o 14:24
  Permalink

  Gdyby ktoś chciał zobaczyć jaki entuzjazm wykazywał np.Przewodniczący KOŚ, to powinien zobaczyć nagranie z dyskusji po wystąpieniu pana Moskala. Tym większa zasługa społeczników i radnych postępowych, że choć raz udało się skruszyć beton.

  Odpowiedz
  • 03/02/2020 o 09:15
   Permalink

   Więcej betonu jest do skruszenia, na wielu płaszczyznach ktoś (Albo jakaś psełdo organizacja ) kto myśli że bedzie sie slizgał w nieskączoność jest w błędzie

   Odpowiedz
   • 03/02/2020 o 09:19
    Permalink

    Może jeszcze przejść duchową przemianę i nagle zacząć czynić dobro, jak wasz były prezes.

    Odpowiedz
 • 26/01/2020 o 10:34
  Permalink

  Pięknie wstęp do nauki donoszenia, a może zamiast donosów informowanie?

  Odpowiedz
 • 25/01/2020 o 17:41
  Permalink

  Przydałoby się więcej takich banerów informujących o smogu . Na os nr 4 nie widziałem ani jednego , a na ul
  Galczynskiego mamy 4 kopcacych trucicieli.

  Odpowiedz
  • 25/01/2020 o 18:34
   Permalink

   Banery są za darmo montowane na płotach mieszkańców, którzy wyrażą zgodę. Należy zgłosić taką chęć do urzędu i baner będzie powieszony.

   Odpowiedz
  • 29/01/2020 o 21:23
   Permalink

   Referat promocji też rozdaje chętnym banery, gdzieś był wpis na fb na “Mosina bez smogu”

   Odpowiedz
 • 24/01/2020 o 16:23
  Permalink

  W Mosinie to niemożliwe, ponieważ sami burmistrzowie ogrzewają się WĘGLEM I DREWNEM , to skąd brać przykład

  Odpowiedz
  • 24/01/2020 o 18:21
   Permalink

   @ mieszkaniec powiedz gdzie jest napisane, że Burmistrzowie palą hałą? Cała święta trójka średniej jakosci ma dostęp do sieci PGNiG, chyba że byli sknerusami?

   Odpowiedz
    • 25/01/2020 o 18:48
     Permalink

     Zabuszował się w grypie. To jednak jedyna okazją dla Zuzi i reg by się wstrzelić pomiędzy moje posty.
     Ten drugi jednak ma tak długi przewód myślowy, że nawet długa grypa nie wystarczy, by on zdołał wygenerować drugiego posta.

     Odpowiedz
     • 25/01/2020 o 18:55
      Permalink

      🙂 no bajer

     • 25/01/2020 o 18:56
      Permalink

      Grypa to chyba ze strachu przed prezesem, ze stolicy polskiego więziennictwa, który podobno zna art.212 kk i nie podobają mu się niektóre wpisy. Sam się nie spodziewałem, że tak się zlęknę, że dostanę grypy.

     • 25/01/2020 o 20:18
      Permalink

      Szanowni komentujący,
      Chciałabym przypomnieć zasady, które tutaj obowiązują. Jedna z nich jest trzymanie się tematu. Niestosowanie się tej ostatniej zasady utrudnia osobom zaglądającym tutaj sporadycznie, poznanie opinii w temacie, którego dotyczy artykuł.
      To sygnał dla mnie, aby coś zmienić.
      Proszę zapoznać się z regulaminem niniejszego portalu.

      zasady-korzystania-z-portalu

   • 29/01/2020 o 14:31
    Permalink

    Z inicjatywy Mosińskiego Alarmu Smogowego powstała obywatelska sieć mierników powietrza https://mosina.aqi.eco/all/100 Jest także mapa, o którą wielu pytało https://mosina.aqi.eco/map. Od zeszłego roku odczyty mierników w gminie Mosina są widoczne w ogólnopolskiej sieci Kanarek. Sieć składa się w chwili obecnej z 15 czujników Luftdaten opartych na udoskonaleniach Nettigo – czyli grzałka w każdym czujniku + jej sterowanie.
    Czemu odczyty nie są pokazywane na stronie urzędu nie potrafię odpowiedzieć.

    Odpowiedz
    • 29/01/2020 o 15:15
     Permalink

     W odpowiedzi na moją interpelacje w tej sprawie burmistrz informuje, że: “na stronie Urzędu Miejskiego oraz na Facebooku Gminy został umieszczony link, pod którym można sprawdzić aktualny poziom zanieczyszczeń powietrza zarejestrowany za pomocą urządzeń zamontowanych przez Metropolię Poznań na szkołach na terenie Gminy Mosina.”
     Ja tego nie widzę, ale może nie potrafię szukać.

     Odpowiedz
 • 22/01/2020 o 23:17
  Permalink

  A może szczegóły ile było przeprowadzonych kontroli przez straż na miesiąc, Luboń opisuje wszystko szczegółowo a nasza straż pisze w procentach, mogło być 10, 20, 40, 100 kontroli, znowu wielka niewiadoma ja zwykle. A straż miejska dokonuje kontroli z własnych obserwacji to żart, naocznie widziałem jak ulica była cala zadymiona a strażnicy przejechali, nawet nie zareagowali.

  Odpowiedz
  • 23/01/2020 o 15:18
   Permalink

   Marku, może trochę wysiłku i przeczytanie sprawozdania? Wszytko jest opisane. Podaje instrukcje: włączyć myślenie, wyłączyć negatywne nastawienie do życia, kliknąć lewym przyciskiem na podświetlony i podkreślony napis “ostatnim sprawozdaniu” i gotowe. Jakby mieli zatrzymać się przy każdej dymiącej posesji to później lament, że nic nie robią tylko smogu szukają. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • 23/01/2020 o 16:03
    Permalink

    Z zaskoczeniem przeczytałam ten komentarz. Czy osoba pisząca go zdaje sobie sprawę z olbrzymich przekroczeń norm zanieczyszczeń powietrza niską emisją? Mosina była w tym sezonie grzewczym wielokrotnie na 1 miejscu w ogólnopolskiej sieci pomiarów na Kanarku. Nawet gdyby oddelegowano jednego strażnika, który najlepiej rozumie metodę prawidłowego rozpalania tak, by nie było kopcenia mielibyśmy lepsze efekty, niż opisane w sprawozdaniu.
    Nie da się porównać żadnego zagrożenia do życia w tak zanieczyszczonym powietrzu. W samej Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza PM2,5 rocznie przedwcześnie umiera ok. 46 000 osób, co pokazują raporty WHO, NIK i wielu innych instytucji. Przykładowo w 2019 roku w wypadkach samochodowych zginęły 2862 osoby.

    Odpowiedz
    • 25/01/2020 o 15:46
     Permalink

     “Nie da się porównać żadnego zagrożenia do życia w tak zanieczyszczonym powietrzu. ” do tego zdania to się nawet nie odniosę, bo aż żal. Mam nadzieję, że wiedzą Państwo jakie Mosina ma ukształtowanie terenu. Wytłumaczę prosto: Mosina jest położona bardzo nisko i również przez to smog osiada i się długo utrzymuje. Co nie zmienia faktu, że jest to dużo.
     Zachęcam także do pójścia do sąsiada, truciciela, i grzeczne przekazanie, aby przemyślał czym pali i jak pali, poinformujmy także o konsekwencjach nieprawidłowego palenia i że występują kontrole domostw i jego może być następne… Ale no tak, mamy XXI w. każdy tylko mądry w Internecie, wylewa swoje żale, narzekania, a z domu się nie ruszy.

     Odpowiedz
    • 25/01/2020 o 17:40
     Permalink

     @ Anonim ja sie zgadzam z Panią, ale niektóre procesy wymagają trochę czasu. Trzeba zrozumieć sam pokaz na komisji,a potem na sesji rady miejskiej uchwała to jest duży sukces. Ameryka też niepowstała odrazu. Flustracja i wywieranie nadmiernej presji nic niezmieni bunajmniej w tej kwestii.Małymi kroczkoami do wielkiego sukcesu i będzie wielkie eldorado. 🙂

     Odpowiedz
   • 23/01/2020 o 16:45
    Permalink

    Smogu nie trzeba w Mosinie szukać, mamy obywatelską sieć mierników + mierniki NASK w szkołach i wiadomo, że we wszystkie bezwietrzne dni smog każdego znajduje sam. Nawet tego, co nie wychodzi na dwór – zanieczyszczenia wdzierają sie do domów wentylacją i nieszczelnościami.
    Pan Marek wykazuje jedynie troskę. Wie, tak samo jak wielu mieszkańców, że w Luboniu SM dokonuje 300 kontroli w ciągu miesiąca. Kontrole sa planowane i strażnicy odwiedzają wszystkie kotłownie na paliwa stałe ulica po ulicy. Tam temat rozpalania współprądowego nie istnieje, szukają dowodów na spalanie odpadów oraz informują o konieczności wymiany urządzenia grzewczego na niskoemisyjne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.