Stacja paliw przy Czerwonce?

Na wniosek DOMO DEWELOPER PAWEŁ MARCINIAK zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw w  Mosinie przy ul. Szosa Poznańska, na działce nr 738/12.
Burmistrz Gminy zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu o wyrażenie opinii w sprawie konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla w/w przedsięwzięcia.

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Mosinie w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa można zapoznać się z dokumentacją, w godz. 9ºº- 17ºº w poniedziałki oraz w godz. 7ºº- 15ºº od wtorku do piątku, pokój 11 przez 14 dni od momentu publicznego ogłoszenia, czyli od 21 czerwca do 4 lipca 2017 r.

Obwieszczenie


12 stycznia 2017 r. została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na „Budowie bezobsługowej stacji paliw płynnych w Krośnie k/Mosiny przy ul. Głównej 59D” Bezobsługowa stacja paliw w Krośnie

6 Comments
Kasik77 22/07/2017
| |

Stacja paliw jak najbardziej jest potrzebna!!! To co sie dzieje w tej chwili to jakaś paranoja…. ceny wysokie paliwo “chrzczone” kolejki itp. A tak to i będzie wybór i kolejki się zmniejszą lokalizacja jak dla mnie ok a co będzie zobaczymy….

Michał Kołodziejczak 29/06/2017
| |

Lokalizacja dobra, w końcu stojąc w korku na wjazd do Mosiny będzie można skorzystać z toalety i wypić kawę. Ci co stoją od Rogalinka już takie udogodnienie posiadają.

A tak bardziej na poważnie liczę że zgoda na budowę będzie trwale powiązana z odpowiednimi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wypadki w tym śmiertelny związane z tym skrzyżowaniem już były.

paw 26/06/2017
| |

Czy WPN będzie potrafił zablokować tą inwestycje?
OBY!
Stacje są potrzebne ale nie w otulinie WPNu – teren przy torach w Krośnie idealny na taką inwestycje.

Witek 23/06/2017
| |

Mosinie przyda się druga stacja benzynowa, a może nawet i trzecia. Konkurencja na pewno spowoduje poprawę cen bo na chwilę obecną monopolista mocno korzysta ze swojej pozycji. Przez Aquanet Mosina stoi w miejscu, brak alternatywy dla Orlenu jest tego przejawem. Liczyłem na to że burmistrz coś zrobi z tym tematem (Aquanetu) ale raczej się nie zanosi.