Sprzedaż mienia gminnego

W ciągu ostatnich 10 lat gmina Mosina planowała zbyć mienie wartości 66,8 mln zł, udało się sprzedać nieruchomości za 54 mln zł. ( śr. 5,4 mln zł rocznie). Zofia Springer zaplanowała w projekcie budżetu na 2015 r. sprzedaż w wysokości 7,5 mln zł.
Burmistrz i Rada Miejska uznali tę wielkość za nierealną. Obniżono planowane wpływy do 3,5 mln zł. Jednak może się okazać, że i taki dochód  nie zostanie osiągnięty, gdyż jak wynika z informacji urzędowych póki co jest to kwota ok. 1,5 mln zł.
Sprzedaż mienia 2006-2015

Jaka jest oferta gminy?

Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony:
http://mosina.gratka.pl/lista/dzialki-grunty-sprzedam/

17 Comments
Taboret 06/10/2015
| |

Dziś na BIP-e ukazały się linki[ (szt 10 z czego 5 pustych)rozumiem że jeszcze się nie odbyły] do protokółów zebrań wiejskich . Czy nie można umieścić ich na jednej stronie z opisem do jakiego sołectwa się odnoszą. Obecnie dopiero po otwarciu pdf-u można się dowiedzieć z jakiego zebrania jest taki protokół. Wychodzi “klikanie” w ciemno .
Ponadto niezbyt dobrze czyta odręczny protokół z Dymaczewa Starego mam nadzieję że nowy młody sołtys się z tym poprawi( nawet nie wiadomo czy było kworum)

SDFS 03/10/2015
| |

dOBRZE, ŻE LITERÓWKI NIE ZROBIŁ – TO BY MIAŁ DOPIERO PRZE…

znikający wpis 02/10/2015
| |

Przepraszam na wstępie za offtopic. Ja bym chciał wiedzieć, dlaczego pan radny Ł.Kasprowicz nagle usunął wpis na swoim blogu dotyczący jego zdaniem negatywnej pracy urzędu, pomimo rocznej obecności nowych burmistrzów? Czyżby rozłam w zwycięskim ugrupowaniu? Co się dzieje? Burmistrz nie jest jednak marionetką w rękach naszego wszechwiedzącego duetu? Radny piesze paszkwila, a potem po kilku godzinach go usuwa? Ktoś mi to wytłumaczy?

NJ 01/10/2015
| |

A może po prostu oferta gminy jest mało ciekawa? Jak lokalizacja niezła, to brak mediów. Jest też na runku duży wybór działek prywatnych. Pan Kasprowicz ma rację, że działka to towar, który musi być odpowiednio zareklamowany – http://www.szybko.pl/wielkopolskie-Mosina/dzia%C5%82ki-budowlane/na-sprzeda%C5%BC

Taboret 01/10/2015
| |

Może trochę nie w temacie. Na bocznym pasku są linki do BIP a w nich zamówienia publiczne na wykonanie modernizacji źródeł ciepła i instalacji CO w przedszkolach nr 2 i 4. Zastanawiam się dlaczego teraz?, a nie w sezonie wakacyjnym. Rozstrzygnięcie przetargu 15 10 2015 akurat w rozpoczęciu sezonu grzewczego, a zakończenie inwestycji 42 dni tzn. jak dobrze pójdzie ok 15 01 2016. Jak gmina zagwarantuje choć minimalną temperaturę przedszkolakom jeśli zima tuz tuż a prace mają trwać w czynnych przedszkolach?

Łukasz Kasprowicz- radny 01/10/2015
| |

Słabością obecnej gminnej polityki sprzedażowej działek, jest ograniczenie się tylko i wyłącznie do portalu Gratka. Można by jeszcze na OLX. Jest też sporo portali na których można za darmo ogłosić. Poza tym, oferta działek na Gratce jest mizerna. Słaby opis co do istniejących mediów i atutów konkretnych działek. Brak zdjęć działek i okolicy. Czy nie warto byłoby wejść też we współpracę z jakąś poważną agencją nieruchomości.