Spotkanie w sprawie basenu

Wczoraj miało miejsce spotkanie z mieszkańcami w sprawie basenu. Rozpoczął je zastępca burmistrza Przemysław Mieloch.
Prezentacja przedstawiona przez Bogumiła Głuszkowskiego była niezwykle ciekawa. Sportowiec, pasjonat, filozof, człowiek z wizją, który od kilkunastu lat zarządza basenem AWF w taki sposób, że nie trzeba do niego dokładać. To on udziela rad burmistrzowi, jak zaprojektować basen, żeby był ekonomiczny, odradza tzw. gadżety – zjeżdżalnie i jacuzzi. Człowiek pochłonięty tym, co robi, pracujący po kilkanaście godzin dziennie przez 365 dni w roku. Wierzę, że to wszystko, co sobą prezentuje jest gwarantem sukcesu – jasno określony cel, wiedza, praca, praca, praca. To zawsze przynosi efekty.
Jednak Mosina to nie Poznań, a drugiego Głuszkowskiego moim zdaniem może być trudno znaleźć.
Konkretów było stosunkowo mało:
Jest koncepcja, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na projekt. Jesienią 2018 r. ma zostać wbita przysłowiowa łopata, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 rok.
Dość dużo było wody, popłynęła szerokim strumieniem.
Zainteresowanie spotkaniem niewielkie – przyszło ok. 35 osób, w tym 9 radnych.

Jaki będzie basen? – TUTAJ

Budowę basenu planuje także Słupca – TUTAJ

10 Komentarze

 1. Refleksja około basenowa w związku z dzisiejszą inauguracją kąpieliska na gliniankach.
  Basen będzie kosztował miliony jego utrzymanie dalsze….
  A na gliniankach widać brak sensownego inwestowania : w tym roku nie dopiaszczono plaży – kępy trwa przebijają się, droga pomiędzy Pożegowską a Spacerową prowizorycznie utwardzona gruzem – hmm jaki byłby koszt położenia tam kostki brukowej?
  Buda “barowa” prowizoryczna nadal funkcjonuje -aż prosiłoby się tam o porządny obiekt z sanitariatami – który latem obsługiwałby kąpielisko a także imprezy kolarskie, biegowe organizowane w WPNie .
  Koło samej wieży przydałby się o porządny plac zabaw dla dzieciaków.
  Jednym słowem atrakcyjne miejsce (3 miejsce w powiecie w plebiscycie radia Poznań) które prosi się o sensowne inwestycje.
  Sam festyn – skromniejszy niż w ubiegłych latach ale dzieciaki się pobawiły.
  Mądry dba o to co ma, głupiec buduje nowe nie dbając o stare.

    • Nie popieram basenu krytego ze względu na jego koszty utrzymania. Moniko kto latem będzie korzystał z basenu odkrytego )na krytym tez frekwencja spadnie) – mając do wyboru jeziora ?
     30 minut od Mosiny mamy tu wspominany basen AWFu – lecz brak z nim skomunikowania transportem publicznym ( 15 minut basen mały prywatny w Luboniu, 10 minut do basenu prywatnego w Puszczykowie Starym itp itd).

    • Moniko, basenik przed pracą ? To na którą Ty chodzisz do pracy ? bo ja musze z mojej miejscowości wyruszyć o 5,30 by dotrzeć na czas do pracy (do Poznania) bo taki mamy w Gminie Mosina zintegrowany transport publiczny 🙂
     Basen jest dobry w gminie bogatej, gospodarnej a ja ciągle słyszę , że ta pierwszą gmina na pewno nie jest;)

 2. Jaka jest koncepcja zarządzania basenem? Czy będzie to robił prezes ZUK czy prezes PUK? Dopóki jeden z nich nie zapuści wąsów, będę myślał, że to bliźniacy.
  Czy powstanie nowa spółka, którą będzie zarządzał ktoś łudząco podobny do prezesów ZUK i PUK.

 3. A się Pani dziwi, że zainteresowanie basenem małe?
  Ludzie w większości tak naprawdę nie chcą basenu, bo Gmina Mosina ma wiele pilniejszych spraw o których włodarze nie myślą lub udają, że nie ma ,,problemów,,. Smutne to trochę bo sam głosowałam na obecna władze by odsunąć od Gminy poprzednich ludzi. Myślałam, że będzie inaczej, lepiej, ze zrozumieniem a różnica polega jedynie na ,, nie trzymaniu,, z wiadomym deweloperem 😉
  A na basen zapraszam do Daszewic i to nie na ten prywatny, ale na baseny w których taplamy się po każdym większym deszczu….

Dodaj komentarz