SOS PIES w Punkcie Przetrzymań w ZUK

http://www.zukmosina.pl/przytulisko/
Ten adres powinien być powszechnie znany właścicielom psów i miłośnikom zwierząt.
Przez 5 dni przebywają w Punkcie Przetrzymań zlokalizowanym na terenie Zakładu Usług Komunalnych zwierzęta, które zostały odłowione przez Straż Miejską w Mosinie.
W ubiegłym roku Straż Miejska interweniowała  165 razy, złapano 112 zwierząt. Aż 99 z nich zawieziono do schroniska w Skałowie.
Stąd wniosek, że tylko 13 zostało odebranych z ZUK-u przez właścicieli lub poszło do adopcji. To niewiele.

Zanim nasze zwierzęta zaczęły trafiać do schroniska w Skałowie w przytulisku przy ul. Krotowskiego przebywało średnio 20 psów. Dzięki działającej tam grupie wolontariuszy w ciągu roku znajdowano dom dla 50-60 zwierząt.

W Skałowie  przebywa często ok. 34-35 zwierząt z naszej gminy.  30 szt. to limit przyznany naszej gminie w ramach opłacanej składki członkowskiej. Za każde zwierzę ponad limit płacimy dodatkowo 10 zł za dobę.
W I półroczu br. zapłaciliśmy 3 580 zł. Do tego trzeba doliczyć transport do Skałowa i czas pracy strażników.

Mosina ma 31 tys. mieszkańców, Komorniki i Puszczykowo łącznie 36 tys. mieszkańców (26 tys.+ 10 tys.). Te dwie sąsiednie gminy prowadzą wspólnie przytulisko w Łęczycy i od czasu powstania  schroniska w Skałowie ( X.2015 r.) wysłały tam łącznie tylko 3 zwierzęta. My aż 99.

Co nas różni? Inne podejście do zwierząt? Większa aktywność wolontariuszy?

Może warto zajrzeć od czasu do czasu an stronę ZUK?


Poniżej garść informacji nt. funkcjonowania Schroniska w Skałowie:

4 Comments
karp 29/07/2018
| |

Gdyby Prezes miał w poprzedniej kadencji zainstalowany GPS, to byście wiedzieli czy przebywa w Rokietnicy, Buku czy w Dopiewie.

gosia 27/07/2018
| |

W ZUK BYŁ nie jeden zaczipowany pies i nie było komu czipa odczytać. Czy Straż Miejska umie odczytywać dane z czipa – wątpię!Gdyby nie siła Facebooka to nie jeden pies niepotrzebnie trafił do Skałkowa.

Jerzy Ryś 27/07/2018
| |

Program czipowania psów lada moment rusza także w naszej Gminie. Od strony formalnej przygotowania są już na ukończeniu. Przytuliska dla psów nie są formą legalną. Na terenie gminy Mosina działa Tymczasowy Punkt Przetrzymania, który zgodnie z opinią Powiatowego Lekarza Weterynarii wydającego zgodę na uruchomienie takiego punktu, może przetrzymać zwierzę do 5 dni. Następnie pies musi trafić do schroniska. W tym czasie, jak również podczas pobytu w schronisku poszukiwany jest właściciel psa oraz trwa jednoczesne poszukiwanie miejsca do jego adopcji.

Astiol 26/07/2018
| |

Dlatego też, chipowanie psa i wpis do bazy powinien być konieczny. Dzięki temu – dane właściciela byłyby od razu widoczne i można by od niego ściągać wspomniane 10zł/dobę.