Sesja z basenem w tle

Nie napisałam o basenie, bo się z burmistrzem umówiłam, że nie będę agitować za złożonym projektem. Dla mnie to była honorowa umowa. Chciałam burmistrzowi i radnym stworzyć okazję do refleksji.
Burmistrz agitował i naciskał, ja nie.
Nie wypowiadam się w sprawie tej sesji, ale jest na ten temat sporo komentarzy i zrobił się bałagan, więc postanowiłam je tutaj przenieść:

karp w odpowiedzi do karp.

Obligacje za 28 mln zł01.12.2019 o 21:28

Ja bym wprowadził małą korektę do przedstawienia. Kazałbym pływakom założyć żółte czepki.

karp w odpowiedzi do Cenzor z Mysiej.

Obligacje za 28 mln zł01.12.2019 o 21:08

Nie zabrał bo czekał na umówiony występ Statlera i Waldorfa. Ten pierwszy chyba wykroczył trochę poza scenariusz, bo to o tym Kórniku to był chyba spontan. Ściągnął kadrę pływaków i chciał przesunąć punkt o basenie na początek sesji. Każdy miał wyznaczone zadania.


Cenzor z Mysiej

Obligacje za 28 mln zł01.12.2019 o 20:59

W odpowiedzi do Jan Marciniak. Jan Marciniak@ – Panie Janie, nie mogę znaleźć ani swojego wpisu ani Pana odpowiedzi ?
Jak pamiętam narzekałem w nim na postawę radnych: Mani, Wiązka i Waligórskiego.
Wyraziłem swoje zdziwienie postawą radnego Monikowskiego który się wstrzymał od głosu oraz pochwaliłem radnego
Cybulskiego za to, że ….. nie zabrał głosu.

karp w odpowiedzi do uwaga

Obligacje za 28 mln zł01.12.2019 o 15:38

Zawsze jakiś przekonujący souvenir się znajdzie.
Pan burmistrz lubi historię i pływanie. Jest taka pozycja książkowa, która łączy te 2 dziedziny
i jak by ktoś chciał to może zrobić władzy prezent pod choinkę:
https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=21480

uwaga w odpowiedzi do realista
Obligacje za 28 mln zł 01.12.2019 o 14:22

W odpowiedzi do realista.Burmistrz naiwnie myśli, że jak wybuduje basen, to mieszkańcy postawią mu pomnik na rynku i kolejną kadencje ma w kieszeni. To jest naiwne rozumowanie. To nie jest antidotum na wszystkie problemy w gminie. To jest świeca dymna, by odwrócić uwagę od innych nierealizowanych spraw.
Swoją drogą przy takiej mobilizacji burmistrzowi udało się ściągnąć zaledwie 4 mieszkańców oderwanych od realiów, za to nie wyobrażających sobie życia bez basenu.
Przewodnicząca powinna upomnieć tych panów, że ich zachowanie to szantaż.Art. 224 kk
§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Wiele mówiący jest wynik głosowania. Po raz drugi tylko 10 radnych poparło budowę basenu w tym momencie. Sukcesem burmistrza jest przekonanie radnego Michała Kleibera, który zazwyczaj się wstrzymuje od głosowania. Tym razem wstrzymał się radny Adam Monikowski, który poprzednio był za. Jestem ciekawy, co się stało.
Burmistrz mimo upływu roku od objęcia władzy nie ma stabilnej większości, skoro w tak ważnej dla niego sprawie nie był w stanie przekonać zdecydowanej większości radnych.
To jest dla nas mieszkańców znak, że trzeba się uważniej przyglądać temu, co się dzieje w gminie.

Cenzor z Mysiej w odpowiedzi do Jan Marciniak.

Koszty targowiska 01.12.2019 o 00:03

Panie Janie – wobec tego nie rozumiem Pana. Wobec tak jasnych wypowiedzi i ocen co do budowy pływalni byłem pewien że będzie Pan przeciw. Niech Pan nie naśladuje Waligórskiego który jest ,,przeciw ,, i nawet ,,za,,. Słucham co Pan mówi i nagle …. nie wierzę,. Dlaczego nie było na sesji radnego Ługowiaka. Jak było głosowanie za wygaśnięciem Pani Springer to nawet śp. radnego Karlińskiego przywieziono na wózka ze szpitala. Kiedyś to była Rada ….

Jan Marciniak w odpowiedzi do Cenzor z Mysiej.

Koszty targowiska30.11.2019 o 23:44

@Cenzor… – obecność tychże “kumpli” nie miało jakiegokolwiek wpływu na moje głosowania.

Cenzor z Mysiej odpowiedzi do karp.

Koszty targowiska 30.11.2019 o 23:28

karp@ – mama do Ciebie prośbę. Wstrzymaj się z komentowaniem mosińskiej rzeczywistości by w ten sposób chociaż trochę ulżyć mej duszy. Po ostatnim czwartku nie mogę dojść do siebie. Wystąpienia radnej Mani, radnego Waligórskiego oraz radnego Wiązka obraziły moją inteligencję w takim stopniu, że ani be, ani me, ani kukuryku.Jestem pod wrażeniem radnego Cybulskiego który ….. nie powiedział ani słowa i to było najlepsze co mógł zrobić.Radny Kasprowicz prawdopodobnie wystraszył radnego Monikowskiego bo ten wstrzymał się od głosowania co z jego strony jest wyczynem na miarę zwycięstwa nad Anglią. Zawiódł mnie radny Marciniak który – chyba pod wpływem wystąpienia wcześniej popierających go kumpli pływaków: Zbiga Krawczyka i tego od 1 Mosina – wstrzymał się od głosowania.
Tak na marginesie dwójka pływaków pokazała jaki elektorat popiera Mielocha. Argumentacja powalająca: Kórnik ma basen, a my nie mamy. Jakoś napewno basen uda się wybudować.
Jestem oburzony zachowaniem Waligórskiego który wcielił się w skórę Przewodniczącej dyskutując z mieszkańcami. Był taki radny w przeszłości który mu wielokrotnie mówił że z tymi nawykami kapralskimi nie ma miejsca w Radzie. Radny Waligórski – ten ze znienawidzonych Czapur – jest nadal kapralem, a więc nie zrobił nic aby awansować; zatrzymał się w miejscu.

karp w odpowiedzi do karp.

Koszty targowiska 30.11.2019 o 20:53

Gdybym był zausznikiem burmistrza, to bym szepnął do uszka, że prezes nareszcie we Wronkach (szkoda, że nie w tym zakładzie co trzeba) i powinien stanąć po stronie właściwej czyli
pracownika. Wszystko co pachnie mobbingiem jest przekreśleniem szans na drugą kadencję.
Gruntownego zbadania wymaga czy obecny zarząd nie podejmował takich działań.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobbing
To wymaga cięcia chirurgicznego.

karp w odpowiedzi do basen vel nocnik.

Obligacje za 28 mln zł30.11.2019 o 20:46

Nawet radnym po politechnice umiejętność czytania nie powinna przeszkadzać w pracy.
Niestety ostatnia sesja potwierdziła moje przekonanie, że jesteście podwajaczami.
Dwa Waldemary, dwa adresy Gałczyńskiego 7: jeden prywatny a drugi niemiecki,teraz będziecie mieli jeszcze 2 paragrafy numer 2 i matale w uchwale:
http://www.mosina.esesja.pl/zalaczniki/66990/projekt-uchwaly-zmieniajacej-uchwale-dotyczaca-sposobu-i-zakresu-swiadczenia-uslug-w-zakresie-odbierania-odpadow-komunalnych-od-wlascicieli-nieruchomosci-i-zagospodarowania-tych-od_610248.pdf

basen vel nocnik w odpowiedzi do realista.

Obligacje za 28 mln zł30.11.2019 o 20:14

Ha! Trafna diagnoza. Wbijanie klina, dziel i rządź. Tak, to metoda namiestnika Przemysła. Realisto nie jesteś pierwszy, który to spostrzegł. Tak burzliwych obrad nie było od wielu lat. Chyba nawet za czasów ZS, było spokojniej. Namiestnik namieszał w radzie jak nikt dotąd. Do tego stopnia, że radny po politechnice ma zaparcia, sołtys sołtysów raz jest prokuratorem, a raz obrońcą w tej samej sprawie, potem wychodzi do toalety i robi jak namiestnik każe. Ekonomista nagle zapomina jak się liczy, a radny zaradny co środowisko chroni już wita się z korzystną WZ dla swojej działki wydaną przez namiestnika.

karp w odpowiedzi do realista.

Obligacje za 28 mln zł30.11.2019 o 18:39

Z ust tego pana padły słowa “szanujmy się”. Powinien je sobie powtarzać przy goleniu.
Co z wiarygodnością kontroli planowych i do-Rażnych Komisji Rewizyjnej RM Mosina?

Realista w odpowiedzi do MP.

Obligacje za 28 mln zł30.11.2019 o 17:59

Raźny to przykład jak można zmanipulować radnego. Po co miałby się wysilać burmistrz, jak ktoś za niego odwali czarną robotę. Dziel i rządź. Wszędzie, gdzie się da, wbij klin – to jest pomysł na pozyskanie większości w radzie.

uwaga odpowiedzi do realista.

Obligacje za 28 mln zł01.12.2019 o 14:22

Burmistrz naiwnie myśli, że jak wybuduje basen, to mieszkańcy postawią mu pomnik na rynku i kolejną kadencje ma w kieszeni. To jest naiwne rozumowanie. To nie jest antidotum na wszystkie problemy w gminie. To jest świeca dymna, by odwrócić uwagę od innych nierealizowanych spraw.
Swoją drogą przy takiej mobilizacji burmistrzowi udało się ściągnąć zaledwie 4 mieszkańców oderwanych od realiów, za to nie wyobrażających sobie życia bez basenu.
Przewodnicząca powinna upomnieć tych panów, że ich zachowanie to szantaż.

Art. 224 kk
§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Wiele mówiący jest wynik głosowania. Po raz drugi tylko 10 radnych poparło budowę basenu w tym momencie. Sukcesem burmistrza jest przekonanie radnego Michała Kleibera, który zazwyczaj się wstrzymuje od głosowania. Tym razem wstrzymał się radny Adam Monikowski, który poprzednio był za. Jestem ciekawy, co się stało.
Burmistrz mimo upływu roku od objęcia władzy nie ma stabilnej większości, skoro w tak ważnej dla niego sprawie nie był w stanie przekonać zdecydowanej większości radnych.
To jest dla nas mieszkańców znak, że trzeba się uważniej przyglądać temu, co się dzieje w gminie.

karp W odpowiedzi do Cenzor z Mysiej.

Koszty targowiska 01.12.2019 o 12:48

Co prawda nie bardzo panowałem nad tym co z Mosiny, Lubonia i Wronek, ale wydaje mi się, że Statler nawet wspomniał, że on i burmistrz bachają się na pływce w Kórniku.

W odpowiedzi do Cenzor z Mysiej.

Koszty targowiska 01.12.2019 o 12:28

Jeśli nawet Statler i Waldorf to trochę kumple pana radnego, to chyba jednak są bardziejszymi kumplami burmistrza.
Wasi najsłynniejsi pływacy muszą mieszkać blisko MOK, bo jak burmistrz zadął w róg to zjawili się natenczas.
Tak ogólnie, to od dziecka lubię teatrzyki kukiełkowe.
U nas w Luboniu, w bibliotece też był ostatnio teatrzyk kukiełkowy.
Audytorium trochę było inne, bo przedstawienie było głównie dla dzieci i nie było transmisji.

Cenzor z Mysiej w odpowiedzi do Jan Marciniak.

Koszty targowiska01.12.2019 o 00:03

Panie Janie – wobec tego nie rozumiem Pana. Wobec tak jasnych wypowiedzi i ocen co do budowy pływalni byłem pewien że będzie Pan przeciw. Niech Pan nie naśladuje Waligórskiego który jest ,,przeciw ,, i nawet ,,za,,. Słucham co Pan mówi i nagle …. nie wierzę,. Dlaczego nie było na sesji radnego Ługowiaka. Jak było głosowanie za wygaśnięciem Pani Springer to nawet śp. radnego Karlińskiego przywieziono na wózka ze szpitala. Kiedyś to była Rada ….

Jan Marciniak w odpowiedzi do Cenzor z Mysiej.

Koszty targowiska 30.11.2019 o 23:44

@Cenzor… – obecność tychże “kumpli” nie miało jakiegokolwiek wpływu na moje głosowania.


Cenzor z Mysiej w odpowiedzi do karp. 30.11.2019 o 23:28
karp@ – mama do Ciebie prośbę. Wstrzymaj się z komentowaniem mosińskiej rzeczywistości by w ten sposób chociaż trochę ulżyć mej duszy. Po ostatnim czwartku nie mogę dojść do siebie. Wystąpienia radnej Mani, radnego Waligórskiego oraz radnego Wiązka obraziły moją inteligencję w takim stopniu, że ani be, ani me, ani kukuryku.Jestem pod wrażeniem radnego Cybulskiego który ….. nie powiedział ani słowa i to było najlepsze co mógł zrobić.Radny Kasprowicz prawdopodobnie wystraszył radnego Monikowskiego bo ten wstrzymał się od głosowania co z jego strony jest wyczynem na miarę zwycięstwa nad Anglią. Zawiódł mnie radny Marciniak który – chyba pod wpływem wystąpienia wcześniej popierających go kumpli pływaków: Zbiga Krawczyka i tego od 1 Mosina – wstrzymał się od głosowania.
Tak na marginesie dwójka pływaków pokazała jaki elektorat popiera Mielocha. Argumentacja powalająca: Kórnik ma basen, a my nie mamy. Jakoś napewno basen uda się wybudować.
Jestem oburzony zachowaniem Waligórskiego który wcielił się w skórę Przewodniczącej dyskutując z mieszkańcami. Był taki radny w przeszłości który mu wielokrotnie mówił że z tymi nawykami kapralskimi nie ma miejsca w Radzie. Radny Waligórski – ten ze znienawidzonych Czapur – jest nadal kapralem, a więc nie zrobił nic aby awansować; zatrzymał się w miejscu.
12 Comments
karp 09/12/2019
| |

No i w Mosinie nadal od właścicieli nieruchomości nie będą odbierane metale.
Nic to jednak, bo to pójdzie do nadzoru który czyta podobnie uważnie, jak komisje opiniujące RM Mosina.
Dalej pozostały matale i tak od lat. Gdyby w komisjach było 1000 atletów i gdyby zjedli 1000 kotletów,
to może by się skończyło to bezmyślne recytowanie formułek “komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/uchwaly/uchwala_135.pdf

karp 07/12/2019
| |

Jeśli można prosić, to chciałbym zobaczyć na następnej sesji Statlera i Waldorfa jako dzieci do nagonki.
https://www.youtube.com/watch?v=pYrXlatFRuU
Pomysł niestety odtwórczy, ale może komuś się przyda.

karp 03/12/2019
| |

Mierzi mnie instrumentalne posługiwanie się osobami niepełnosprawnymi. Sąsiad trenera pływaków na ogół trzyma poziom, ale tym razem aura kolegi przeszła na niego i akurat spotkał matkę osoby niepełnosprawnej, która potrzebuje basenu. Tym osobom może zaproponować stałą pomoc w podwożeniu na basen, ale co będzie gdy spotka matkę, która potrzebuje wody, kanalizacji, chodnika, niezabłoconej drogi?

MP 01/12/2019
| |

Musze powiedzieć, że zaskoczyły mnie słowa Pani przewodniczącej na temat honorowej umowy z Burmistrzem. Zaskoczyły wyłącznie dlatego, że można było przewidzieć finał takiej umowy z tym człowiekiem. Nie tak dawno ta sama osoba, ale jeszcze nie burmistrz zawarł umowę dżentelmeńską, a więc honorową ze swoim przełożonym w poprzedniej kadencji, burmistrzem Rysiem. Finał tej umowy jest wszystkim dobrze znany tak samo, jak finały deklaracji Burmistrza Mielocha w wielu sprawach składanych przed Radą oraz mieszkańcami tej gminy. Proszę odsłuchać przebieg Sesji Absolutoryjnej na której także padały deklaracje z ust obecnego Burmistrza. Padały i co? Ano… nic.

karp 01/12/2019
| |

Basen,basenem, a chłopaki-pływaki naprawę obuwia mają gratis.

karp 01/12/2019
| |

Pani Przewodnicząca umówiła się z burmistrzem, burmistrz z radnym Cebulskim, a ten ze Statlerem i Waldorfem. To taka skrócona wersja protokołu sesji.