Roman Czeski Zasłużony dla Kultury Polskiej

Odznaka-zasluzony-dla-kultury-polskiej-PLDziś na XX jubileuszowym Memoriale im. Tadeusza Jakubiaka zorganizowanym przez Mosińsko – Puszczykowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. dr Tadeusza A. Jakubiaka mosiński artysta – malarz i rzeźbiarz – pan Roman Czeski otrzymał przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
czeskiPan Roman Czeski to niezwykle skromny człowiek. Znamy wszyscy takie jego prace jak pomnik Eleganta z Mosiny, czy krzew winny w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Mosinie. Miał wiele wystaw tematycznych.
Roman Czeski urodził się w Buku, gdzie ukończył szkołę podstawową. Później kształcił się w Liceum Plastycznym w Poznaniu, a następnie w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od 1983 roku mieszka z żoną w Mosinie, gdzie prowadzi swoją własną pracownię.

Gratulujemy odznaczenia!

Wniosek o przyznanie tej odznaki złożyło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mosińsko-Puszczykowskie Bractwo Strzeleckie.

Mosińsko–Puszczykowskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. dr Tadeusza Adama Jakubiaka powstało w 1997 r. Corocznie organizuje ogólnopolski turniej strzelecki Memoriał Patrona Bractwa.
XX jubileuszowy Memoriał rozpoczął się polową mszą św. Na strzelnicy w Ludwikowie zameldowali się przedstawiciele wielu bractw z całej Polski – m.in. z Poznania, Krakowa, Gdyni, Kalisza, Zbąszynka, Czarnkowa, Dolska, Śremu, Kórnika, Lubonia.
msza sw.

0 Comments

No Comment.