Radni z wizytą w szpitalu w Puszczykowie

Komisja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej odbyła swoje 29 posiedzenie w sali konferencyjnej Szpitala w Puszczykowie. Wzięli w nim udział (na zdjęciu od lewej): kierownik oddziału rehabilitacyjnego Agata Epsztejn-Brodziak, ordynator Oddziału Kardiologicznego i Wewnętrznego dr Zygmunt Górny, wiceprezes Piotr Reiterkardiolog dr Michał Sokólski,  radni powiatowi: Jacek Szeszuła, Zbigniew Tomaszewski, Tomasz Pawłowski, zastępca burmistrza Przemysław Mieloch, radni Rady Miejskiej w Mosinie: Agnieszka Gorzyńska, Małgorzata Kaptur, Dominik Michalak, Marian Osuch, Jolanta Szymczak, Czesław Tomczak, Waldemar Wiązek, Andrzej Raźny.

Temat posiedzenia: Nowoczesne metody leczenia pacjentów z problemami krążenia na Oddziale Kardiologii i Interny z jednoczesną rehabilitacją po przebytych zabiegach kardiologicznych.

Dr Michał Sokólski  poinformował, że Kardiologia posiada bardzo dobry sprzęt i zyskuje coraz większą renomę w Wielkopolsce. Z roku na rok szpital udziela coraz więcej świadczeń kardiologicznych. W 2016 r. leczono 249 pacjentów z zawałem serca STEMI, 502 pacjentów z zawałem serca NSTEMI, 1430 osób z dusznicą niestabilną, wykonano 2 848 zabiegów naczyniowych.
Pacjenci oddziału kardiologicznego trafiają na oddział rehabilitacyjny. W 2016 r. za 25 tys. zł dotacji przekazanej przez Gminę Mosina zakupiono kilka urządzeń na oddział rehabilitacyjny: urządzenie do krioterapii KRIOPOL R  Zefir ze zbiornikiem, lampę Solux Lumia 37, zestaw do ćwiczeń Atlas Ferrum TX3 oraz rower treningowy Carbon Bike.


W latach 2011-2015 Gmina Mosina przekazywała co rok 25 tys. zł, m.in. na urządzenia endoskopowe dla Oddziału Urologicznego. Radny  Jacek Szeszuła dodał, że nasz samorząd od początku istnienia przekazywał  środki na zakup różnych urządzeń dla szpitala.
Powiat jako właściciel utrzymuje obiekt łożąc wielkie kwoty na remonty i modernizację szpitala, który w ostatnich latach zmienił swój wygląd. Dla mieszkańców gminy Mosina szpital powiatowy  jest w zasięgu wzroku. Mamy do niego najbliżej ze wszystkich 16 gmin powiatu (nie licząc Puszczykowa).

Prezes Szpitala P. Reiter podziękował naszej Gminie za współpracę.

1 Comments
karp 26/05/2017
| |

Gdyby radni odbyli wizytę parę miesięcy wcześniej, to by mogli odwiedzic starostę
na ginekologii. Nie ogarniam już tego postępu w medycynie. Nie zazdoszczę staroście i mam nadzieję, że jako osobnik płci męskiej nigdy nie trafię na ginekologię.