Radni interpelują

Radni interpelują, Burmistrz odpowiada lub nie…
8 kwietnia 2019 r. radny Waldemar Wiązek otrzymał odpowiedź na liczne pytania dot. nowego parku po północnej stronie Kanału Mosińskiego. Inwestycja miała być zakończona 31 maja, ale nadal mieszkańcy nie mogą wejść na teren parku. Coraz więcej osób jest zaniepokojonych jego stanem – zamiast pierwszej w naszym mieście łąki kwietnej wyrosły tam dorodne lebiody. Na zdjęciu powyżej łaka kwietna w innym mieście.

27 czerwca 2019 r. radny D. Michalak został poinformowany, że mimo posiadanego projektu wraz z pozwoleniem kładki pieszo-rowerowej w Krosinku trwają konsultacje z prof. Politechniki Poznańskiej w sprawie alternatywnego rozwiązania (kładka kompozytowa). Potrzebny będzie nowy projekt.

11 lipca 2019 r. radny Jan Marciniak otrzymał odpowiedź w sprawie kosztów rekonstrukcji historycznej – czerwiec 2019

2 sierpnia 2019 r. radna Jolanta Szymczak dowiedziała się, że dokumentacja projektowa basenu obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznej

12.08.2019 r. radna A. Gorzyńska otrzymała odpowiedź w sprawie budowy świetlicy w Sowinkach – niestety budowa nie ruszy w tym roku.

17.07 radna E Dudek została poinformowana o komunalizacji działki z ujęciem wody w Rogalinie – toczą się rozmowy, ale brak konkretów.

8.07. 2019 r. radny M. Kleiber dowiedział się, że nie ma środków na dokończenie mikroparku przy ul. Strzeleckiej i Chełmońskiego w Mosinie

Niestety niektóre zapytania i interpelacje  nie doczekały się odpowiedzi.

4.03.2019 r. – M. Kaptur – aktualizacja wykazu pracowników urzędu

11.04 2019 – A. Cebulski, D. Michalak – tężnia solankowa i Zielony Rynek

18.04.2019 r. – E. Jarecka –niezbędnik dla nowych sołtysów i przewodniczących

18.04.2019 r. – D. Michalak – bieżące funkcjonowanie urzędu

7.06.2019 r. konsultacje w spr. budżetu obywatelskiego i inicjatywy lokalnej 

17.06.2019 – D. Michalak – program budowy dróg

18.06.2019 r. – D. Michalak  – kanalizacja ul. Krótka w Mosinie

24.06.2019 r. D. Michalak – platforma zakupowa

26.06.2019 r. – M. Kaptur podniesienie jakości dokumentów tworzonych w Urzędzie

19.07.2019 r. J. Szymczak – współpraca z Powiatowym Konserwatorem Zabytków

6 Comments
Karolina 03/09/2019
| |

Chciałabym się podzielić kilkoma uwagami na temat zieleni. Najpierw plusy. Pięknie zakwitły po raz drugi róże na ul. Wawrzyniaka. Widać poprawę w pielęgnacji. Piękny jest trawnik wokół pomnika na rynku. Coś jednak poszło nie tak z tymi piramidami wokół pomnika i w donicach przy urzędzie. Pelargonie zostały zaduszone przez rodzaj bluszczu, który miał być dodatkiem, a całkowicie zdominował kompozycję. Najgorsze wrażenie sprawia busz od Dino do ronda. Rozrośnięte korony drzew z prywatnych posesji sprawiają, że posadzone wiele lat temu jarzębiny są rachityczne i dramatycznie powyginane. Część tych drzew jest w kiepskim stanie i szpeci zamiast zrobić. Do tego niekształtny żywopłot i niekoszona trawą. Dziwię się władzom, że nie starają się tego miejsca, które powinno być wizytówką, zagospodarować tak, by osoby wyjeżdżające do Mosiny miały pozytywne odczucia. W mieście jest dużo uschniętych drzew. Serce boli, jak widzę piękne drzewa, które pewno dużo kosztowały, które zmieniały krótko po posadzeniu. Czy nikt nie dokonuje przeglądów, żeby na bieżąco reagować?
Dbajmy o nasze miasto, byśmy mogli być z niego dumni.

MP 14/08/2019
| |

Niby 3 komentarze, a jednak tylko 2. @Halina trafiła na kosę…

Halina 14/08/2019
| |

Ostatnim i chyba pożytecznym burmistrzem był Pan Kałuziński. Nie było wówczas ŻADNYCH UKŁADÓW pomiędzy radnymi. Wszyscy starali się służyć gminie i mieszkańcom. Układy i koalicje wspierające szkodliwe dla gminy i mieszkańców działania burmistrza zaczęły się w roku 2002 r. Powstało takie coś MY I ONI. Każdy z racji pełnienia jakiejś funkcji, czy bycia radnym, chce też na tym zarobić i ciągnie kołdrę w swoja stronę. Niestety trwa to do dzisiaj.

karp 13/08/2019
| |

Są też nowe pytania, w tym pytanie p.Przewodniczącej.
http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/wnioski-zapytania-i-interpelacje-radnych/kadencja-2018-2023/164-interpelacja-radnej-magorzaty-kaptur-dotyczca-wieloletniego-programu-gospodarowania-zasobem-mieszkaniowym-gminy-mosina-na-kolejne-lata-oraz-aktualizacji-projektu-uchway-dotyczcej-zasad-wynajmowania-lokali-z-mieszkaniowego-zasobu-gminy-mosina.html
Uchwała 411/10 jest już mocno nieświeża i coraz bardziej od niej zalatuje.Zmieniły się przepisy ustawowe mówiące o najmie socjalnym, a
p.Burmistrz to ignoruje i na podstawie starzyzny powołuje Komisję Mieszkaniową.Pani Ewelinie, panom Ryszardowi i Waldemarowi to nie przeszkadza.

13/08/2019
| |

Koszty rekonstrukcji historycznej pokryłyby koszty budowy przy ul. Gałczyńskiego ekranów akustycznych, osłaniających parking dla Tirów, leżący naprzeciwko osiedla mieszkaniowego.