7 Comments
08/11/2015
| |

Dziwie się pomysłowi lokalizowania przytuliska dla psów w centrum miasta. Istniejące juz tam dwie firmy (Anton Rohr i Stora) nie są należycie odizolowane ekranami akustycznymi od strefy mieszkaniowej a tu jeszcze schronisko dla psów. Schronisko wzorem innych miast lokalizowac zdala od ztrefy zamieszkania.

Malgorzata Kaptur 06/11/2015
| |

Trudno mi się wypowiadać w tej sprawie, bo wczoraj nazwa firmy Falco nie padła, była natomiast mowa o przeniesieniu przytuliska na teren ZUK-u. Okazuje się, że mimo przynależności naszej gminy do Międzygminnego Związku “Schronisko” w Skałowie, będziemy i tak utrzymywać małe przytulisko, bo odległość do Skałowa jest zbyt duża, by zawozić tam psy pojedynczo. Burmistrz prowadził rozmowy z burmistrzem Puszczykowa i wójtem Komornik, by Mosina mogła się przyłączyć do mini przytuliska przy oczyszczalni ścieków w Puszczykowie, ale nie doszło do porozumienia. Trzeba więc urządzić kilka boksów w ZUK-u i zlikwidować przytulisko w obecnej lokalizacji. Czeka nas więc kolejny wydatek (do 50 tys.zł.). Opłata członkowska na rzecz Schroniska w Skałowie wyniesie w 2016 r. 4 zł od mieszkańca, czyli 120 tys. rocznie.
Burmistrz J. Ryś powiedział wczoraj, że gmina Mosina przedwcześnie zrezygnowała z wyłapywania psów przez Straż Miejską i rozważa, by to zadanie mogli strażnicy wykonywać.

Nie da się ukryć, że w nowym roku budżetowym bardziej odczujemy koszty funkcjonowania Straży Miejskiej. W 2014 r. Straż Miejska kosztowała 727 678 zł.( plan na 2015 r. 739 240 zł). Wpływy z mandatów wyniosły 132 440 zł. W przyszłym roku wpływów z mandatów i obowiązków z tym związanych nie będzie, więc całkiem słuszne byłoby przypisanie Straży Miejskiej obowiązków związanych z wyłapywaniem psów. Wiele gmin takie rozwiązanie praktykuje.

taboret 05/11/2015
| |

Czy zmiana uchwały Nr IV/20/10 i dodanie w par 1 p 9 i 10 oznacza że gmina rezygnuje z kosztownych usług firmy Falko ?