Rada Miejska w Mosinie 2018 – 2023

Znamy już wyniki wyborów. Komitetowi Wyborczemu Wyborców  Czas Ziemi Mosińskiej udało się zdobyć 6 mandatów w Radzie Miejskiej. Otrzymali je:

 1. Roman Kolankiewicz – Mieczewo, lat 38, 291 głosów,
 2. Elżbieta Jarecka – Daszewice, lat 60, 247 głosów,
 3. Marcin Ługawiak – Krosinko, lat 43, 174 głosy,
 4. Łukasz Kasprowicz – Dymaczewo Nowe, lat 41, 171 głosów,
 5. Małgorzata Kaptur – Mosina, Osiedle nr 3, lat 61, 344 głosy
 6. Jan Marciniak – Mosina, Osiedle nr 4, 63 lata, 206 głosów.

Serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie i wszystkie głosy oddane na naszych kandydatów.
Będziemy się starać stanąć na wysokości zadania.
Dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy razem z nami startowali w tych wyborach. Tworzyliśmy ciekawy zespół i na dzisiejszym powyborczym spotkaniu obiecaliśmy sobie, że będziemy spotykać się co kwartał, by dyskutować, wymieniać się uwagami.
To był dla nas wszystkich wyjątkowy czas.
Dzięki poparciu sąsiadów, znajomych i rodziny otrzymałam 344 głosy. Bardzo sobie cenię ten wynik.

Komitet Wyborców Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska wywalczył 7 mandatów:

 1. Ewelina Dudek – Rogalinek – lat 42, 273 głosy,
 2. Waldemar Waligórski – Czapury, lat 59, 483 głosy,
 3. Waldemar Wiązek – Mosina, lat 52, 257 głosów,
 4. Dominik Michalak – Mosina, Osiedle nr 6, lat 28, 540 głosów,
 5. Andrzej Raźny, Krosno, lat 56, 170 głosów,
 6. Jolanta Szymczak – Mosina, Osiedle nr 2, lat 58, 411 głosów,
 7. Agnieszka Gorzyńska – Żabinko, lat 33, 244 głosy.


Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Gminy wprowadził do Rady 8 radnych:

 1. Adam Monikowski- Daszewice, lat 42, 227 głosów,
 2. Zbigniew Grygier – Sasinowo, lat 63, 303 głosy,
 3. Ryszard Rybicki – Krosno, lat 61, 427 głosów,
 4. Maciej Patela – Borkowice, lat 39, 180 głosów,
 5. Michał Kleiber – Mosina, Osiedle nr 3, lat 39, 356 głosów,
 6. Wiesława Mania – Krosno, lat 55, 306 głosów,
 7. Tomasz Łukowiak – Mosina, Osiedle nr 4, lat 48, 408 głosów,
 8. Arkadiusz Cebulski – Mosina, Osiedle nr 3, 423 głosy.

W nowej Radzie jest 14 radnych obecnej kadencji i 7 nowych radnych.

Najwięksi przegrani:
okręg 1
Tomasz Bartkowiak   – 247 głosów
Tomasz Górecki – 202 (PIS),
Marian Osuch – 204 głosy
okręg nr 2 
Michał Sobieski – 257 głosy,
okręg nr 3
Anna Kędziora – 203 głosy

 

20 Komentarze

 1. Ostrzeżenie dla pana Roberta Borkiewicza. Panie Robercie, jeżeli pan Przemysław Panu coś obiecał po wyborach, np funkcję zastępcy, to może Pan być pewny, że tak się nie stanie. To taki typ człowieka, krętacz i kombinator. Burmistrz Jerzy Ryś ma w tym względzie zapewne dużo do powiedzenia. Strefy miało nie być, to było mówione w 2015, jest 2018 i powrót do tematu strefy. W ulotce, która niebawem trafi do skrzynek przeczytamy, że wycofuje się z niektórych pomysłów prosząc, aby na niego zagłosować. Panie Robercie, wierzę, że Pan wygra. Biorąc sobie 2 doświadczonych zastępców będzie Pan tylko zarządzał nimi, a gmina będzie się rozwijać. Go Future!

  • Jeśli jest prawdą to co piszą ludzie mosińscy,że Ryś pracował a Mieloch się lansował i było to wynikiem uzgodnień, to uzgodnienia były chore. Nie znając do końca waszych kto z kim, dostrzegam że coś może w tym być. Sam dostrzegam, że jeśli jest jakaś organizacja do której kandydat nie należy, to chyba dlatego że jeszcze nie powstała.
   Wszędzie na ćwierć gwizdka, to przypomina mi śp. Józefa Oleksego, który był wszędzie,bo wszędzie go potrzebowali. Na jednej z poznańskich uczelni był poprzez kasety ze swoimi wykładami.Gdzie kandydat w zarządzie, tam organizacja śpi, jak stowarzyszenie coś tam, coś tam WPN. Burmistrz Ryś się uwolnił i pisze na innej mosińskiej stronie. Chyba nie lubi karpi zadających żwirowe pytania.

 2. Tak na pograniczu tematu, Wojewoda unieważnił niekóre zapisy Regulaminu dostarczania wody dla Mosiny. Zakwestionował między innymi uwolnienie się dostawcy od obowiązku dostarczania wody w przypadku jej braku na ujęciu, a obowiązek zawiadomienia dostawcy
  o przerwach w dostawie jest już na 20 dni przed przerwą, a nie 2 jak podano w uchwale.
  No i dobrze.

 3. P.Mielochowi udało się wprowadzić tylko 8 radnych. Cieniutko. To, że przy takiej kampanii banerowej nie wygrał w I turze świadczy, że nie jest tak dobrze oceniany jak się wydawało.

 4. Mnie ciekawi czy przez następną kadencję RM Mosina będzie towarzyszyła ta sama skarga i ten sam skarżący. UM Mosina powinien już mu dac etat.

 5. Ciekawe jak pan Borkiewicz pogodzi pracę w międzynarodowej firmie, kierowanie przychodnią lekarską z piastowaniem stanowiska burmistrza. Bycie burmistrzem wymaga pełnego zaangażowania, a tak z pewnością czasu będzie brakowało.
  Pan Marciniak na zastępcę to bardzo zły pomysł – mieszkańcy gminy jednoznacznie dali znać w wyborach że tego pana czas już minął.

  • Właśnie, jak? Chyba, że ta praca nie przynosi mu spodziewanego przychodu i stąd taka decyzja o starcie.
   W pozostałej części zgadzam się z “wyborcą”

  • Za Panem Marciniakiem stoi prawie ta sama liczba Wyborców co za Panem Borkiewiczem. Nie rozumiem więc o co chodzi @wyborcy (przez małe “w”)
   Tylko współpracą są w stanie wygrać urząd burmistrzowski.
   Pytanie tylko czy Pan Robert jest w ogóle zainteresowany fotelem burmistrza osobiście, czy tylko jego “grupa”. I pytanie czy @wióreckid (nie mylić z wióreckim) ma rację.
   Wyborca ma wątpliwości…

   • Obawiam się raczej tego, że nowy burmistrz (jeśli się taki pojawi) zatrzyma gminę pewnie na 2 lata. Tyle czasu będzie potrzebował na dopasowanie się do tej roli. Niech nie liczy na to, że w rok pozna całość na tyle, że będzie mógł sprawnie zarządzać tą materią. Potencjalnie ten czas będzie potrzebował pan Marciniak, jeśli jakimś sposobem zdobędzie fotel burmistrza. Czy gmina może sobie na to pozwolić?

    • Ciekawa hipoteza. Gdyby Mieszko I rządził do 2018 roku,to byśmy się stale rozwijali.Tak czy inaczej jest prawdopodobne,że w Luboniu i Mosinie będzie miał kto patrzec władzy na ręce, a to jest dobre, bo inaczej władza kapcanieje.
     W Dopiewie wójt ma 18 radnych i 3 w opozycji. Co ciekawe ci którzy mieli byc w opozycji po wcześniejszych wyborach, przestali nią byc już po 1 sesji. Dwóch startowało z list wójta i przepadło.Niespodzianką jest, że wypadł z obiegu bodyguard puka-ustawiacz mpzp. W przypadku p.Marciniaka dla wyborcy problemem mógł byc wiek. Ja na to nie zwracam uwagi,ale w Luboniu też 4 lata temu przegrał dobry kandydat z dużą znajomością miasta,ale który do młodszaków się nie zaliczał.Co ciekawe wiek nie jest brany przez wyborcę pod uwagę w przypadku już
     urzędujących wójtów,burmistrzów.

    • @ZKrosna, czy każdy nowy uczy się tak długo, czyli 2 lata? Wydaje mi się, że czas nauki zależy przede wszystkim od ucznia. Jak się trafi zdolny, to robi szybkie postepy. A w kwestii radnych, to wsród wybranych brakuje tych najwierniejszych szabli. Co sie z nimi stalo? Chyba 6 poległo na froncie.

      • Dwóch radnych zakończyło swoją działalność w samorządzie – Marian Jabłoński i Małgorzata Rajkowska. Startowało 19 radnych, 14 wygrało wybory i ponownie zasiądzie w Radzie, czyli nie 6, nie 4, ale 5 radnych przegrało wybory.

     • Kwestia nauki dotyczy także wyborców. Jeden myśli,że jest wyborcą J.Marciniaka, bo postawił krzyżyk przy P.Mielochu, jako wyraz dezaprobaty.
      Burmistrza Rysia , to byście mogli uwolnic, bo chyba ma zakaz wchodzenia do internetu. To zahacza o mobbing zastępc wobec szefa.

  • Karpiu- gdyby Pan Borkiewicz wygrał to musi zrezygnować ze wszelkiej działalności/ jeżeli ma swoją to ją musi zlikwidować/ . Co do Jana Marciniaka- lepszego samorządowca jak on nie znajdziecie- i wiem co piszę. Tak że powstrzymaj się od takich osądów .

 6. Wydaje się rozsądną opcja aby młody i niedoświadczony EWENTUALNY samorządowiec – Pan Robert Borkiewicz – zaproponował, super doświadczonemu i statecznemu Panu Janowi Marciniakowi stanowisko swego zastępcy. Programami wcale się nie różnią, morderczej rywalizacji nie będzie, bo za 5 lat Pan Jan z całą pewnością z największą ochotą skorzysta z dobrodziejstwa emerytury. Pan Robert z obecności przy sobie takiego mistrza może tylko zyskać i od połowy pierwszej i zapewne całą drugą kadencję pięknie, nowocześnie i zdroworozsądkowo poprowadzi Mosinę w przyszłość. Jeśli jeszcze Pani Małgorzata Kaptur poprzewodniczy dalej Radzie to nad Mosiną zaświeci słoneczko. Wydaje się, że to jedyna opcja w której Pan Robert Borkiewicz zasiądzie na burmistrzowskim fotelu. I dobra dla Mosiny!!

  • Wiórecki , zawsze z zainteresowaniem czytałem Twoje wypowiedzi , ale ten wywód dezawuuje poprzednie totalnie . Najgorsza opcja z możliwych jeśli chodzi o viceburmistrza .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.