Rada Miejska będzie pracować zdalnie

Po krótkiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną (w marcu nie odbyły się posiedzenia komisji, tylko sesja nadzwyczajna) Rada Miejska wraca do pracy zgodnie z ustalonym na początku roku harmonogramem.

Posiedzenia komisji i sesje będą prowadzone w trybie zdalnym tzn. w formie wideokonferencji. To ogranicza niestety możliwość bezpośredniego udziału mieszkańców w pracach Rady Miejskiej.

Wszystkie posiedzenia będą nagrywane i udostępniane mieszkańcom. Część posiedzeń komisji i wszystkie sesje będą transmitowane na żywo. Mieszkańcy, którzy chcieliby przekazać ważną sprawę radnym w trakcie obrad, proszeni są o kontakt. Otrzymają wtedy kod dostępu do wideokonferencji.

Najbliższe posiedzenia:

20.04 Komisja Rewizyjna
21.04 Komisja Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa
22.04 Komisja Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji
27.04 Komisja Budżetu i Finansów
29.04 sesja Rady Miejskiej w Mosinie

Informacje szczegółowe dotyczące godziny rozpoczęcia, porządku obrad oraz nagrania i transmisje będą dostępne w portalu Rady Miejskiej przeznaczonym dla mieszkańców
pod adresem: www.mosina.esesja.pl.

Radni ćwiczą od wtorku nową formę kontaktu. Nie wszyscy mają wystarczająco dobry Internet, platforma udostępniona przez firmę od esesji ma pewne ograniczenia, dlatego najbliższe posiedzenie Komisji Inwestycji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa w dniu 21 kwietnia będzie próbą generalną przed sesją.
Nie wszyscy są przekonani do tego rozwiązania, bo miłośnicy debatowania lubią przede wszystkim bezpośredni kontakt z adwersarzami.

Jak sobie radzą w innych gminach?

Sesja Rady Gminy Rokietnica na hali widowiskowo-sportowej – tylko 8 minut.
https://esesja.tv/…/6416/21-sesja-rady-6-kwietnia-2020.htm

Obrady w zdalnym trybie przeprowadziła jako pierwsza gmina Siechnice. Można sobie obejrzeć jak to wygląda.
http://siechnice.esesja.pl/transmisja/6131/xxiii-sesja-rady-miejskiej-w-dniu-19-marca-2020-r.htm2 Comments
karp 20/04/2020
| |

Lepiej chyba zdalnie, bo w Prątkach pokłócili się o maseczki.Nie da się ukryć jednak, że gdyby powtórzyć sesję basenową, to by to utrudniło brawurowy występ dwóch czołowych mosińskich pływaków.Nawet gdyby dostali kody, to nie ma gwarancji, że nie nadawali by z wanny.