Skończył się rok szkolny 2018/2019

Na zdjęciu: zakończenie roku szkolnego w SP w Rogalinku, p. Monika Szufnarowska i p. Mariola Samborska z nagrodzonymi uczniami.

W środę, 19. czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Zakończył się trudniejszy niż zazwyczaj rok szkolny. Mury gminnych szkół opuścili ostatni gimnazjaliści i pierwsi ósmoklasiści.
Wielu z nich osiągnęło wspaniałe wyniki w nauce i może pochwalić się sukcesami w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach.
Kilku może się poszczycić tytułem laureata konkursu kuratoryjnego, który daje możliwość wyboru najlepszego liceum.
Wśród naszych uczniów jest liczna grupa sportowców sięgających po mistrzowskie tytuły na krajowych i międzynarodowych zawodach.
Wśród absolwentów nie brakuje wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi z talentami muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi, pisarskimi, czy plastycznymi. Nie brak społeczników i wolontariuszy.

Możemy być dumni z naszej młodzieży i nauczycieli.

Wszystkim, którzy stawiali sobie śmiałe cele i je zrealizowali, serdecznie gratulujemy.
Tym, którzy odczuwają niedosyt, życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

Miałam przyjemność uczestniczenia w zakończeniu roku szkolnego m.in. w Szkole Podstawowej w Rogalinku.
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie tej niedużej szkoły wiejskiej pokazali, że potrafią osiągać najwyższe wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom nauczania matematyki w tej szkole.
Tu szczególne wyrazy uznania składam pani Marioli Samborskiej – nauczycielce tego przedmiotu.
Gratuluję także pani Monice Szufnarowskiej – dyrektorowi i nauczycielowi języka polskiego i całemu Gronu Pedagogicznemu, bo nauka i wychowanie to gra zespołowa.

Ze wszystkich przedmiotów wyniki gimnazjalistów z Rogalinka są zdecydowanie wyższe niż śr. wynik gminy. Wyniki z matematyki w tej szkole są wyższe niż śr. wynik gminy o … 15 punktów procentowych i o 13 wyższe niż śr. wynik w powiecie.
Tegoroczni absolwenci gimnazjum uzyskali dobre wyniki, tzn zbliżone do śr. wyników powiatu, za wyjątkiem egzaminu z j. niemieckiego (podstawa), który zdawała niewielka ilość gimnazjalistów.
Ósmoklasiści z Rogalinka również osiągnęli zdecydowanie lepszy wynik niż średni wynik gminy: z matematyki o 14, z języka polskiego o 13, z języka angielskiego o 4 punkty procentowe.
Ósmoklasiści z gminy Mosina wypadli w porównaniu z powiatem gorzej śr. o 4 punkty procentowe.
Od naszych gimnazjalistów lepsi okazali się m.in. młodzi mieszkańcy gminy Suchy Las, Swarzędz, Luboń, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne.
Gorzej od naszej młodzieży wypadli uczniowie z Buku, Czerwonaka, Stęszewa, Kórnika, Kostrzyna. Nasi gimnazjaliści lepiej poradzili sobie z przedmiotami humanistycznymi niż ścisłymi.
Z języka polskiego ósmoklasiści z naszej gminy zajęli 13 miejsce, z matematyki 14, z j. angielskiego 13 na 17 gmin powiatu poznańskiego.
Trudno ten wynik uznać za dobry.

Wyniki z egzaminu są podstawą do przemyśleń, do konstruowania planów na kolejny rok szkolny, na kolejne lata.

Teraz jednak u progu wakacji życzę wszystkim Uczniom i Nauczycielom zasłużonego udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.