Gratulacje dla SP w Rogalinku!

Na zdjęciu: zakończenie roku szkolnego w SP w Rogalinku, p. Monika Szufnarowska i p. Mariola Samborska z nagrodzonymi uczniami.

W środę, 19. czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Zakończył się trudniejszy niż zazwyczaj rok szkolny. Mury gminnych szkół opuścili ostatni gimnazjaliści i pierwsi ósmoklasiści.
Wielu z nich osiągnęło wspaniałe wyniki w nauce i może pochwalić się sukcesami w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach.
Kilku może się poszczycić tytułem laureata konkursu kuratoryjnego, który daje możliwość wyboru najlepszego liceum.
Wśród naszych uczniów jest liczna grupa sportowców sięgających po mistrzowskie tytuły na krajowych i międzynarodowych zawodach.
Wśród absolwentów nie brakuje wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi z talentami muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi, pisarskimi, czy plastycznymi. Nie brak społeczników i wolontariuszy.

Możemy być dumni z naszej młodzieży i nauczycieli.

Wszystkim, którzy stawiali sobie śmiałe cele i je zrealizowali, serdecznie gratulujemy.
Tym, którzy odczuwają niedosyt, życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

Miałam przyjemność uczestniczenia w zakończeniu roku szkolnego m.in. w Szkole Podstawowej w Rogalinku.
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie tej niedużej szkoły wiejskiej pokazali, że potrafią osiągać najwyższe wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom nauczania matematyki w tej szkole.
Tu szczególne wyrazy uznania składam pani Marioli Samborskiej – nauczycielce tego przedmiotu.
Gratuluję także pani Monice Szufnarowskiej – dyrektorowi i nauczycielowi języka polskiego i całemu Gronu Pedagogicznemu, bo nauka i wychowanie to gra zespołowa.

Ze wszystkich przedmiotów wyniki gimnazjalistów z Rogalinka są zdecydowanie wyższe niż śr. wynik gminy. Wyniki z matematyki w tej szkole są wyższe niż śr. wynik gminy o … 15 punktów procentowych i o 13 wyższe niż śr. wynik w powiecie.
Tegoroczni absolwenci gimnazjum uzyskali dobre wyniki, tzn zbliżone do śr. wyników powiatu, za wyjątkiem egzaminu z j. niemieckiego (podstawa), który zdawała niewielka ilość gimnazjalistów.
Ósmoklasiści z Rogalinka również osiągnęli zdecydowanie lepszy wynik niż średni wynik gminy: z matematyki o 14, z języka polskiego o 13, z języka angielskiego o 4 punkty procentowe.
Ósmoklasiści z gminy Mosina wypadli w porównaniu z powiatem gorzej śr. o 4 punkty procentowe.
Od naszych gimnazjalistów lepsi okazali się m.in. młodzi mieszkańcy gminy Suchy Las, Swarzędz, Luboń, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne.
Gorzej od naszej młodzieży wypadli uczniowie z Buku, Czerwonaka, Stęszewa, Kórnika, Kostrzyna. Nasi gimnazjaliści lepiej poradzili sobie z przedmiotami humanistycznymi niż ścisłymi.
Z języka polskiego ósmoklasiści z naszej gminy zajęli 13 miejsce, z matematyki 14, z j. angielskiego 13 na 17 gmin powiatu poznańskiego.
Trudno ten wynik uznać za dobry.

Wyniki z egzaminu są podstawą do przemyśleń, do konstruowania planów na kolejny rok szkolny, na kolejne lata.

Teraz jednak u progu wakacji życzę wszystkim Uczniom i Nauczycielom zasłużonego udanego i bezpiecznego wypoczynku.

1 Comments

Have you ever considered about including a little bit more than just
your articles? I mean, what you say is important and everything.
But just imagine if you added some great
photos or videos to give your posts more, “pop”!
Your content is excellent but with images and clips, this blog could definitely
be one of the best in its field. Great blog!