PKP PLK buduje i … zaskakuje

Budowa tunelu i co się z tym wiąże przebudowa ul. Śremskiej wkracza w ostatnią fazę. Trwa budowa jezdni. Prace prowadzi firma z dużym doświadczeniem, ciesząca się bardzo dobrą opinią – Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera.

W środę urzędnicy i radni zostali zaalarmowani przez mieszkańców dwóch posesji przy ul. Śremskiej. Okazuje się, że jest realizowany zmieniony projekt, który zakłada obniżanie dotychczasowego poziomu jezdni  od skrzyżowania, a nie jak pierwotnie zakładano od poziomu posesji nr 13 (tam zaczyna się ściana tunelu). Mieszkańcy nie byli o tej zmianie poinformowani, dlatego to, co zobaczyli na własne oczy, ich zbulwersowało.
Trudno się temu dziwić, gdyż  zostali  pozbawieni możliwości dojazdu do swojej posesji.

W poniedziałek ma się odbyć w tym miejscu wizja lokalna z udziałem inwestora, wykonawcy, projektanta i przedstawicieli urzędu.


Przy okazji rozmów z mieszkańcami dowiedziałam się, że PKP PLK wykupiła od właścicieli część ich działki. Granica przebiega w linii budynku.
Jest tam zatem miejsce, by powstał chodnik umożliwiający przejście mieszkańcom ul. Torowej do ul. Śremskiej.  Czy powstanie? Zobaczymy.

0 Comments

No Comment.