PKP PLK buduje i … zaskakuje

Budowa tunelu i co się z tym wiąże przebudowa ul. Śremskiej wkracza w ostatnią fazę. Trwa budowa jezdni. Prace prowadzi firma z dużym doświadczeniem, ciesząca się bardzo dobrą opinią – Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera.

W środę urzędnicy i radni zostali zaalarmowani przez mieszkańców dwóch posesji przy ul. Śremskiej. Okazuje się, że jest realizowany zmieniony projekt, który zakłada obniżanie dotychczasowego poziomu jezdni  od skrzyżowania, a nie jak pierwotnie zakładano od poziomu posesji nr 13 (tam zaczyna się ściana tunelu). Mieszkańcy nie byli o tej zmianie poinformowani, dlatego to, co zobaczyli na własne oczy, ich zbulwersowało.
Trudno się temu dziwić, gdyż  zostali  pozbawieni możliwości dojazdu do swojej posesji.

W poniedziałek ma się odbyć w tym miejscu wizja lokalna z udziałem inwestora, wykonawcy, projektanta i przedstawicieli urzędu.


Przy okazji rozmów z mieszkańcami dowiedziałam się, że PKP PLK wykupiła od właścicieli część ich działki. Granica przebiega w linii budynku.
Jest tam zatem miejsce, by powstał chodnik umożliwiający przejście mieszkańcom ul. Torowej do ul. Śremskiej.  Czy powstanie? Zobaczymy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.