P. Mieloch: Poczekamy do uchwalenia nowego studium

Autor: Małgorzata Kaptur

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Czapurach odbyła się dyskusja publiczna w związku z trwającym od 28 stycznia do  19 lutego 2015 r. czwartym wyłożeniem do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów części wsi Czapury (między ulicą Gromadzką, Spokojną oraz ulicą Poznańską).
Dyskusja była burzliwa i zakończyła się obietnicą zastępcy burmistrza P. Mielocha odstąpienia od dalszego procedowania planu do czasu uchwalenia nowego studium. Podobny zamiar ma burmistrz w stosunku do planu w Rogalinku.

Mieszkańców bulwersuje  przede wszystkim droga, która  biegnie od Gromadzkiej do Spokojnej i w obecnym projekcie ma 20 m szerokości (wcześniej jej szerokość wynosiła od 25 – 33 m). Droga ta jest w studium z 2010 r. ale w nowym planie dla Wiórka jej nie ujęto. W opracowywanym planie dla Sasinowa i Rogalinka ta droga pojawia się znowu.

Mosińskie planowanie przestrzenne pozostawia wiele do życzenia.
Jak mieszkańcy mogą mieć zaufanie do

proponowanych rozwiązań, kiedy dobrze znając teren uważają rozwiązania planistyczne za niezrozumiałe, nielogiczne, czy wręcz absurdalne? 
W Czapurach droga biegnie poprzez teren w części bagienny, w Rogalinku przecina dwa stawy.

Planiści dostrzegli potrzebę wytyczenia nowej drogi i ujęli ją w studium.
Burmistrz i mosińscy urzędnicy przystąpili do opracowywania planów na obszarach, przez które ona przebiega, nie starając się wcześniej uświadomić mieszkańcom celu jej wytyczenia i nie wytyczając jej na całej długości.

W studium (mapa z lewej strony) czarną przerywaną linią zaznaczono przebieg nowej drogi Rogalinek – Poznań. W miejscowym planie dla Wiórka (mapa z prawe strony) drogi tej nie wyrysowano – miejsce, w którym powinna być, zaznaczyłam niebieską przerywaną linią.

Plany dla Wiórka, Czapur i Rogalinka nie są spójne. Różni je podejście do tej drogi właśnie. W MPZP dla Wiórka wystarczającą ochroną przed zabudową było wyznaczenie na trasie tej drogi terenów rolniczych bez prawa zabudowy. W Czapurach zdecydowano inaczej, drogę w planie wyrysowano. Ta niekonsekwencja wzbudziła podejrzenia co do prawdziwych intencji burmistrza.

W dyskusji publicznej wzięli udział: zastępca burmistrza Przemysław Mieloch, p.o. kierownika Referatu Planowania Przestrzennego Michalina Szeliga, projektant planu – A. Jagucki, mieszkańcy Czapur, radni: Małgorzata Rajkowska, Łukasz Kasprowicz, Zbigniew Grygier i Małgorzata Kaptur oraz sołtys Waldemar Waligórski.
 

KOMENTARZE

t-t
2015-02-23 15:50:56
Korzystaj mądrze z wolności słowa
Jaką daje strona internetowa
Czyżby tu było mało krzyku?
Czemuż to z ręką w nocniku?
Jest dla ciebie zagadką
To co nazywasz wpadką
To sposób rządzenia
Nie jakieś ględzenia
wiórecki
2015-02-23 13:31:21
O to byś jeden z drugim nie obudził się znowu z ręką w nocniku!
nie chcem ale musze
2015-02-23 13:26:45
“PRZYWRÓCI Pan wreszcie na oficjalnej stronie Mosiny FORUM? ” wiórecki o co walczysz???
też ekspert
2015-02-23 13:25:46
Nie wyczułeś Mości Wiórecki ironii w moich słowach , bo jesteś strasznie w sobie zadufany. Niby nie masz czasu na mosińskie pierdoły, ale żyć bez nich nie możesz.
wiórecki
2015-02-23 13:19:59
Absolutnie nie zgadzam się. To akurat nie był błąd. Zresztą, prawdę mówiąc, ja nie mam czasu na mosińskie pierdoły – jaśnie ekspercie.
też ekspert
2015-02-22 22:35:41
Największym błędem nowego burmistrza jest to, że wziął Walnego a nie supereksperta od wszystkiego pana Wióreckiego.
wiórecki
2015-02-22 22:07:05
A audyt Urzędu zrobisz Pan sobie, Panie Ryś, sam – wg swoich pomysłów i z ich pomocą, bo to Pana wybraliśmy na ten Urząd a nie jakiegoś niespełnionego bezrobotnego kolesia, wykładowcę pierun wie czego, z jakiejś, jeszcze głębszej niż Mosina, prowincji! Panie Ryś – strzelił Pan sobie już samobója z tym idiotycznym oświadczeniem majątkowym, strzelił Pan z audytem, odmówił dziennikarzowi udziału w programie o mosińskich wodnych mętach. Może już starczy tych wpadek, co?
wiórecki
2015-02-22 22:02:11
O mosińskim złocie i nie tylko. Moim zdaniem mosińskiemu magistratowi potrzebni są możliwie najlepsi do pozyskania prawnicy oraz kancelaria prawna. To z pewnością spory wydatek, ale tego typu “wojny” oni – PRAWNICY – toczą. Biorąc pod uwagę ogrom i rangę zabagnionych tu spraw opłaci się to mieszkańcom. Z oczywistych względów przy ich wyborze musi decydować rozeznanie “wojowników” drugiej strony, abyśmy za obrońców swoich interesów nie zatrudnili kolesi po kielichu i fachu. Korporacyjna wyjątkowa solidarność prawników w dojeniu obu stron jest przysłowiowa i niejednej radcowskiej fortuny fundamentem. Do spraw takich jak np. ta właśnie, czy wszelkiego rodzaju audyty, mogące naruszyć środowiskowe interesy (w najróżniejszej skali), winna być zatrudniana każdorazowo osobna kancelaria. Oczywiście nie wykluczając w tych fundamentalnych przypadkach podmiotów zamiejscowych a nawet zagranicznych. Śmiechu jest warte gdy naprzeciw Aquanetu, Poznania i na dodatek Świtalskiego ma stanąć jakiś przydupas ze springerowskiego demobilu – Kmiecik, czy monstralnie skompromitowana kancelaria jakiegoś S. Jeszcze raz powtórzę – DZIŚ MOSINIE, JAK NIGDY DOTĄD, POTRZEBNI SĄ ZNAKOMICI PRAWNICY.PRZYWRÓCI Pan wreszcie na oficjalnej stronie Mosiny FORUM? Zapomniał Pan o tym, że w zeszłym roku jednak nie był Pan bezrobotnym i zarobił jakieś tam pieniądze, zapomina Pan też o swoich własnych hasłach wyborczych. Tego się nie zapomina!! Ja tylko grzecznie Panu odświeżam pamięć – ale daj Pan już spokój – ile można?
Marcin
2015-02-17 17:20:00
A tak troszkę z innej beczki. Juz ponad dwa miesiace nie ma żadnego przetargu? Czyli w tym roku w Mosinie nic sie nie naprawi ? Nie wybuduje ?
Małgorzata Kaptur
2015-02-12 18:31:07
@ wiórecki – Nie o wojowanie tu chodzi, tylko o przestrzeganie pewnych zasad. Moderator jest jak gospodarz, chętnie wita gości, ale jeśli gość nie liczy się z jego zdaniem, nie reaguje na prośby, zwraca mu uwagę. Panie Aleksandrze, Pan wielką wagę przywiązuje do każdego swojego słowa, nawet do tego, które zaszczytu Panu nie przynosi. Proszę mnie nie straszyć upublicznieniem na innych forach wykasowanych przeze mnie Pana tekstów naruszających dobra osobiste innych osób. Może to Pan zrobić w każdej chwili.
b
2015-02-12 15:57:53
@ wiorecki, masz racje, znasz bo kiedys tu sluzyles i tu zostales. Lepiej w/g Ciebie budowac burzac ludziom domy, przeciez budowa przyzwoitej drogi nie miesci sie w Twojej glowie. Wolisz korzystac z drogi z czasow przedpotopowych. Wszedzie widzisz developerow albo inne przeszkody, a nie widzisz tego, ze na przejsciach w pobliskich wioskach nie da sie przejsc przez jezdnie. Droga, ktora byla omawiana w poprzednim czasie nie jest w polu i nie w polu sie konczy.
wiórecki
2015-02-12 15:29:39
Szkoda mi swego czasu na te “merytoryczne” brednie o budowie drogi w polu. Znam te i przyległe tereny jak nikt, bo raz że tu mieszkam kilkadziesiąt lat, drugie że codziennie (służąc w wojsku w Babkach) latałem tą smrodliwą wóczas drogą zraszaną wytłoczynami z pyrów lubońskich na codzienną poranną zaprawę. Wiecie dlaczego tego kuriozalnego pomysłu nie zawiera plan dla Wiórka? Bo bodajże w trzecim wyłożeniu planu dla niego, znalazło się tu kilku mądrych ludzi (i nie był wśród nich bynajmniej sołtys i radny Osuch), którzy przez tą przemądrzałą babę z urzędu nie dali się ogłupić i oprotestowali te wypociny. Pani Kaptur – jak jeszcze raz mi Pani ocenzuruje wpis to spowoduję każdorazowe jego dublowanie na wolnych portalach. Jak chce Pani ze mną wojować takim sposobem – to ja wyzwanie przyjmuję.
x
2015-02-12 13:50:49
Temat tej drogi jest ważny dla kilku tysięcy osób. Robienie jej w małych kawałkach bez informowania o korzyściach społecznych to porażka poprzednich władz. Dla ważnych społecznie celów trzeba szukać najlepszych rozwiązań i społecznej akceptacji.
b
2015-02-12 13:44:53
@ p. Malgorzato, tam warto pojechac i zobaczyc, beda to znacznie nizsze koszty, warto w nowym studium przewidziec rowniez zatoczki do komunikacji zbiorowej ( przynajmniej miejsce na przyszlosc. Warto rozmawiac z powiatowka, a koniecznie z osobami, ktore maja pojecie w sprawie budowy drog. Wstepny kosztorys itd.
b
2015-02-12 13:38:55
@ wiorecki, nie zagladaj w Google tylko sam przejedz sie ta czescia przynajmniej ktora juz dzis mozna bardzo przyzwoicie jezdzic potem sie wypowiadaj. Podanie ewentualnych dalszych odcinkow, ktora nalezaloby wykonac oczywiscie jest fatalne, jednak jezeli wolisz, ze pod oknami obecnej 246P jezdzi kilka tysiecy pojazdow dziennie, a bedzie jezdzic jeszcze wiecej, to siedz i czekaj, az skoncza sie unijne doplaty i droge, ktora dzis jezdzisz bedzie dziurawa jak sito. Napisz prosze do ktorej drogi sam ponosiles koszty. Dobrze pamietam, gdy byly ( 1959) plany tunelu na Starolece, zdazono wydluzyc linie tramwajowa, zbudowano zajezdnie, a tory jak byly tak sa. Przed kilkoma laty takze zaczeto temat, niestety temat ucichl. Malo tego nie zdolano zrobic zjazdu/ wjazdu na autostrade ( miejski odcinek) aby ulzyc tej czesci mieszkancom. No czekam na Twoja idee i proponuje ta droge odwiedzic ( ja tam bylam w ubieglym roku) Ty zas ogladales na starym Google. Zycze fajnej wycieczki.
Małgorzata Kaptur
2015-02-12 13:19:58
Aktualnie trwa wybór wykonawcy nowego studium – http://tiny.pl/q39cs W nowym studium przebieg tej drogi zostanie przeanalizowany ponownie, dlatego wszystkie Państwa racjonalne uwagi są bardzo cenne.
Małgorzata Kaptur
2015-02-12 13:00:22
Proszę zrezygnować z ataków personalnych i skupić się na merytorycznej dyskusji. Można się z kimś nie zgadzać, źle oceniać jego działalność, ale ubliżanie to droga donikąd.
taboret
2015-02-12 11:51:17
sory – wiórecki
wiórecki
2015-02-12 11:49:07
Komentarz usunięty dnia: 12.02.2015: naruszenie regulaminu
taboret
2015-02-12 11:48:33
@ wiurecki ::: Ty widzisz to w ten sposób, kto inny inaczej. Niepotrzebnie tak eskalujesz problem. Warto rozważać różne koncepcje przebiegu tej drogi, a widziane z bliska przez miejscowych może doprowadzić do optymalnego rozwiązania.To że obecnie przedstawiane w MPZP rozwiązanie jest dla wielu nie do przyjęcia nie ulega wątpliwości, więc rozmawiajmy lecz bez niepotrzebnych emocji.
b
2015-02-12 11:45:35
Wiorecki, przykro mi, ze tylko tyle masz do powiedzenia. Gratuluje, przeciez Ty masz lepsze pomysly i znasz dobrze ta okolice. ” pyra” tu nie jest wieczny, a mieszkancy tak.
b
2015-02-12 11:42:34
@ czy ten komentarz odnosi sie do mojej wizji? Jesli tak to u Ciebie ” rozum spi, a odzywaja sie demony. Uwazasz, ze wciaz te tereny beda mialy gruntowe, dziurawe drogi, a moze je tez utrzymasz?
wiórecki
2015-02-12 11:16:38
Ma być: ALE ZRÓB TO ZA SWOJE.
wiórecki
2015-02-12 11:14:22
Ręce opadają na podobne szaleństwa i szkoda czasu na pierdoły. Postaw na mapie googla ludzika i jedź sobie tą drogą – sam przyznasz że to droga dla krów i kilku rolników. Tam były te śmierdzące pola filtracyjne z lubońskich pyrów. Ale mi osobiście gdybym był skończonym łotrem i debilem ta droga pasuje – bo to byłaby STRATEGICZNA OBWODNICA SASINOWA, WIÓRKA I CZAPUR. […] Chcesz fundować deweloperom i innym pyzom infrastrukturę to dodaj jeszcze na tej drodze gaz, wodę, ścieki i oczywiście światłowody. ALE ZRÓB TO SWOJE.
taboret
2015-02-12 10:40:35
Jakieś konkrety ? ( jaśniej)
bez granic – tylko głupota
2015-02-12 10:09:16
To są tak kuriozalne pomysły, że winny być prezentowane 1 kwietnia. NO CHYBA ŻE MACIE W SĄSIEDZTWIE TEJ PLANOWANEJ NIEOMAL 30 METROWEJ (!!) AUTOSTRADY SWOJE POLA.
b
2015-02-11 23:52:51
@taboret, prosze to zrobic w swoim imieniu. Aktualnie mam zbyt malo czasu, bo znikam na operacje do szpitala. W innym przypadku rozlozylabym mape Gminy i Poznania i wyslalabym juz orientacyjna linie drogi.Dodam, ze wtedy moznaby w ramach komunikacji zbiorowej wykonac w gwarze transportowcow “koleczko” tzn linia autobusowa moglaby w idealny sposob polaczyc Mosine z ta czescia gminy i zaden z autobusow nie musialby jezdzic az do petli autobusowej na Starolece, natomiast jezdzilby przykladowo ; Mosina- rogalinek / skrzyzowanie/ Poznan, dalej nowa droga az do figurki Marlewo i Czapurami, Wiorkiem, Sasinowem wracalby do Mosiny lub Rogalinka. Odpisz czy to zrobiles.
taboret
2015-02-11 22:32:32
@ b ::: Sugeruję wysłać tak opisaną propozycję mailem do urzędu.Wg mnie koncepcja warta rozważenia. tel. 61 8109-570 budownictwo@mosina.wokiss.pl
b
2015-02-11 21:37:32
@zaiteresowany, z uwagi mojej malej wycieczki od rozwidlenie drogi Rogalinek-Poznan proponuje konkretna znacznie mniej kosztowna droge , ktorej poczatek znajdowalby sie wlasnie na tym rozwidleniu, w tym miejscu opuszczamy droge w kierunku Czapur i znajdujemy sie na calkiem przyzwoitej drodze w kierunku Kubalin – Babki , w okolicy Gromadzkiej nalezaloby znalezc dobry dostep przez teren przy Gluszynce po to by znalezc sie w okolicy ul Gluszyna i tam polaczyc sie trasa wzdluz lotniska z Minikowem i dalej juz z ul Forteczna/obodrzycka. Oczywiscie gdyby to bylo interesujace nalezaloby na ten temat rozmawiac z urzedem drog miejskich i powiatowych, argumentujac, ze nowa droga odciazylaby przejazd przez tory na Starolece. Przejazd ten jest wielodekadowym wezlem gordyjskim, nie tylko dla kierowcow, a ta droga bylaby znacznie tansza. Oczywiscie juz teraz nalezaloby pomyslec o zapewnieniu odpowiedniej szerokosci, dopoty okolice tej drogi nie sa zabudowane. Proponuje aby p. Szeliga z Panem od planowania przeprowadzila wizje lokalna i zabrala sie do uzgadniania jezeli bylaby ta propozycja do przyjecia. Przypuszczam, ze wtedy znalazlyby sie srodki unijne na ta droge. Nie zapominajcie, ze jest to wazna sprawa dla wszystkich mieszkancow gminy, a takze dla ewentualnych inwestorow. Czas to pieniadz.
racja
2015-02-11 15:51:12
Oczywiście Pan Taboret ma absolutną rację! W obu tych lokalizacjach deweloperzy dotąd rządzili. Z jakimś urzędasem z gminy.
taboret
2015-02-11 15:35:20
@ Jola ::
Skąd u Ciebie to zdziwienie
przecież to czwarte wyłożenie
Dyskusja była burzliwa i zakończyła się obietnicą zastępcy burmistrza P. Mielocha odstąpienia od dalszego procedowania planu do czasu uchwalenia nowego studium. Podobny zamiar ma burmistrz w stosunku do planu w Rogalinku.
Jola
2015-02-11 14:13:04
Jak to dla ,,pyzy,, ? Myślałam, że to poprzednia władza miłowała tego pana;)
dla kogo?
2015-02-11 13:52:53
Dla pyzy – przecież to oczywiste, nad czym wy się zastanawiacie?
Jola
2015-02-11 12:41:25
@bo, no właśnie dla kogo i po co ? Czy ktoś nam odpowie?
bo
2015-02-11 11:55:45
bo tylko w teorii o planach miejscowych decydują fachowcy, a w praktyce jak widać, decydowała władza w celu jej wiadomym, bo nam nadal nie wiadomo, dla kogo i po co
taboret
2015-02-11 11:18:33
Z zachowania planisty można wyciągnąć wniosek że mało w tej sprawie miał do powiedzenia bo taka była koncepcja i wola “Towarzystwa”(grupy interesu) jak ta droga ma być wytyczona ( może nawet nie wiedział czemu)
Adam
2015-02-11 10:41:03
A Szeliga jeszcze pracuje??
zainteresowany
2015-02-11 10:26:10
do b: Ano, każdy tubylec i nie-specjalista od przestrzeni widzi inne logiczne rozwiązania, a Szeliga nam “wciska”, że droga między domami, pagórkami , no i taka co wiedzie nie wiadomo skąd i dokąd będzie obwodnicą.
b
2015-02-10 18:18:25
Dziwny jest ten plan, czyzby planista nie potrafil wyrysowac w planie Rogalinek, Sasinowo, ( w kierunku daszewic przez Kubalin) tymbardziej, ze tam czesc drogi jest w lepszym stanie niz ta prowadzaca z Rogalinka do Poznania do drogi Babki- Gluszyna, z malym przesunieciem i uzgodnic dalej trase do drogi tuz przy lotnisku az do Poznania. No coz, w Urzedzie sa zatrudnione osoby, ktorym brak logiki.Mozliwosc jest jeszcze wyburzenia kilka domow z FH i soltysa ( w koncu ta chata jest taka tania)planowana droge ustalic na dzialkach przeznaczonych do sprzedazy. Od dawna bylo wiadomo, ze obecna droga jest nie wystarczajaca a szeroka droga bedzie potrzebna ze wzgledu na rozwoj budownictwa w tym terenie. Ten kto wydawal wszelkie zgody powinien za to odpowiadac, ze drogi nie wytyczono przed rozbudowa tej czesci gminy. Takie kwiatki zostawila nam p. Springer i jej Towarzystwo.
uczestnik spotkania
2015-02-10 17:33:56
Ten projekt planu zaiste przedziwny. Na spotkaniu projektant nie miał nic do powiedzenia, a cały czas koncepcję i przyjęte rozwiązania przedstawiała p. Szeliga. Więc kto i dla kogo był autorem przyjętych rozwiązań? Czyżby p. Szeliga? Dla kogo ten plan?
z Czapur
2015-02-09 13:21:53
Panie Burmistrzu, z takimi urzędnikami jak Szeliga, Kasprzyk i Kmiecik nie będzie Pan wiarygodny. P. Szeliga nie ma moralnego prawa przyjeżdżać do Czapur i omawiać nowych rozwiązań planistycznych. Jest skompromitowana i tego już nic nie zmieni.
sdfklgnmsdkngjk
2015-02-07 22:31:57
haha
Czapury
2015-02-07 11:32:01
He he widać, że jest nowa władza – teraz już Pani Szeliga na spotkaniu nie miała odwagi straszyć nas policją za nagrywanie dyskusji publicznej!!!!! Zdarzało się że urzednicy wysyłali policję do domu mieszkańca tak dla zasady, żeby go postraszyć… , idzie Nowe . Żeby tylko jeszcze nie kłamała na tych zebraniach z mieszkańcami, Ona i Pan Projektant… dlatego nie pozwalała nagrywać ? mamy nadzieję, że Nowe naprawdę będzie Nowe. PS. Czy ktoś ich rozliczy za okłamywanie mieszkanców na dyskusji publicznej bo chyba tak nie wolno ? 1 z przykładów, skandaliczny : Pan Projektant Jagucki wmawiał kobiecie że ma na projekcie wrysowany dostęp do drogi , gdy w rzeczywistość jej działka w 3 wyłożeniach tego dostępu nie miała. A Pani Szeliga następnego dnia po dyskusji publicznej gdy Pani- właścicielka działki udała się do gminy ( w celu wyjaśnienia tej kwestii) zabroniła innym pracownikom odpowiadać na pytania tej Pani – w tym czasie trwało wyłożenie! Ręka rękę myje …
Małgorzata Kaptur
2015-02-06 22:04:28
Tak właśnie, jak piszesz. Potrzeba tej drogi i trasa jej przebiegu będzie wnikliwie przeanalizowana. Uczestnicy dyskusji publicznej wskazywali możliwość wykorzystania innych istniejących dróg, np. z Rogalinka do Babek.
OBSERWATOR
2015-02-06 22:01:01
Czy obiecał, że Studium nim powstanie to Burmistrz z planistami pochyli głowę nad wyznaczaniem rozwiązań komunikacyjnych i podda głębokiej analizie konieczność wyznaczania w tym miejscu ( dla tych miejscowości) takiego rozwiązania dróg ? Czy tylko odsunął problem do uchwalenia Studium?
sceptyczny
2015-02-06 20:17:58
Podejrzenia co do prawdziwych intencji byłego burmistrza są całkowicie zasadne. Burmistrz się zmienił i to jest dobra wiadomość. Jest też zła: była i jest nadal p. Szeliga. Czy można darzyć zaufaniem urząd, w którym nadal pracuje urzędnik, do którego nie można mieć zaufania?
Ambrożewicz lubi pyzy
2015-02-06 14:51:37
śmierdzi mi tu pyzami.
Iza
2015-02-06 14:41:24
Są dwie możliwości, albo Szeliga z Ambrożewiczem przyjęli knot w Wiórku, który wybija ich argumenty z Czapur, albo z obwodnicą bez ciągu dalszego jest ewidentny kant. Jak by na sprawę nie patrzeć planowanie przestrzenne wymaga w Mosinie poważnych zmian. Czy ktoś wie, jaka firma robiła plan w Wiórku?
Małgorzata Rajkowska
2015-02-06 12:15:32
Podstawowa sprawa – „Obwodnica” Poznań-Rogalinek zaprojektowana w projekcie mpzp. dla Czapur nie ma swojego dalszego ciągu we wsi Wiórek. Droga wrysowana w Studium i oznaczona tam jako 13,2 KDG i 13,1 KDG ( teren Wiórka) nie jest uwzględniona w uchwalonym planie miejscowym dla wsi Wiórek. Wynika to z rysunku planu, z tekstu uchwały i „Prognozy oddziaływania na środowisko” dla wsi Wiórek.( ani słowa, pkt. ,paragrafu, zdania na ten temat) Wynika to również z informacji udzielanych osobiście przez Michalinę Szeligę. Michalina Szeliga informowała mieszkańców Czapur w dniu 6 września 2013r. w referacie Planowania Przestrzennego w Mosinie o tym, że nie uwzględniono dalszego ciągu „naszej obwodnicy” z Czapur ( oznaczonej jako 1KDZ w projekcie naszego planu a w Studium jako 13,2KDG ) , w projekcie planu dla Wiórka( A CO ZA TYM IDZIE W UCHWALONYM PLANIE DLA TEJ MIEJSCOWOŚCI). Na konkretne pytanie: Kiedy odbędzie się spotkanie mieszkańców, dotyczące przebiegu dalszej części tej projektowanej drogi ( w Czapurach), bo tak niestety, jesteśmy fragmentami, po 4 osoby informowani o takim nowym rozwiązaniu komunikacyjnym, padła konkretna odpowiedź: „nie ma takiego spotkania”. Michalina Szeliga poinformowała, że ani na północ, ani na południe nic się nie dzieje w temacie tej obwodnicy że, nie jest tam planowana. A przecież, w tym czasie, trwało wyłożenie mpzp dla wsi Wiórek (od 4.09.2013 do 26.09.2013) a kolejna 4 dyskusja, 4 spotkanie z mieszkańcami miało się odbyć 11 września 2013 r. Mieszkańcy pytali o dyskusję społeczną 6 września 2013 r. tj. 5 dni przed terminem spotkania z mieszkańcami we Wiórku. Mieszkańcy Czapur nie uczestniczyli w tym spotkaniu, ponieważ Michalina Szeliga poinformowano ich, że tej drogi, obwodnicy, tam nie ma, nie jest zaplanowana i nie będzie na ten temat mowy.
planowanie w gminie
2015-02-06 10:22:05
https://www.youtube.com/watch?v=tVG0FYQ7Q8Q&feature=share&fb_ref=share
b
2015-02-05 22:15:31
Czyzby zabraklo ukochanego wodza p. Soltysa Czapur w tak waznym momencie?
taboret
2015-02-05 21:56:06
Mosiniaku -zenek ::: W grudniowych wyborach większość wyborców (może nie Ty) opowiedziała się za zmianami i nie tylko personalnymi. Chyba zdajesz sobie sprawę by je dokonać potrzebna jest też dogłębna analiza działania urzędu co w obecnym czasie się dzieje. Twoje przekonanie to nie argument lecz pozwól nowym burmistrzom działać po nowemu dopasowując działanie urzędu do nowych standardów i oczekiwań wyborców.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2015-02-05 21:13:35
Jestem przekonany, że ustalenie nowej struktury organizacyjnej jest konieczne. A niby czemu nowe władze gminy miałyby działać w takiej samej strukturze jaka obowiązywała 12 lat. Przypominam, że po tym jak w 2002 roku nastała pani Springer, jednym z pierwszych działań było wywalenie fotela po poprzedniku i zamówienie nowych mebli do gabinetu. Ile to kosztowało? Zapewne więcej, niż obecnie konieczne zadanie pana Walnego. Studium, plan dla części Czapur, to pomysł poprzednich władz. Nowe, nie muszą kontynuować wszystkich spraw starej władzy. Szczególnie, jeśli te pomysły rodzą poważne konflikty i naruszają żywotne interesy mieszkańców.
Małgorzata Kaptur
2015-02-05 19:32:34
Planowanie przestrzenne dotyka własności prywatnej i musi być kompromisem między interesem publicznym, a prawem własności. Należy szukać optymalnych rozstrzygnięć.
Nowe studium zostało wywołane uchwałą z lutego 2013 r.
http://tiny.pl/q3mg3
Nie wiem, ile kosztować będzie opracowanie nowej struktury organizacyjnej, ale uważam, że jest to działanie konieczne.
zenek
2015-02-05 18:55:11
Ponieważ nie znajduję miejsca, gdzie mógłbym zadać nurtujące mnie pytanie, pytam w tym miejscu. Ile kosztować będzie opracowanie nowej struktury organizacyjnej Urzędu? Czy pan Walny, były (chyba) szef pana Mielocha pracować będzie nad strukturą jako wolontariusz?. I najważniejsze pytanie czy jest to najpilniejsza sprawa w Gminie? Nie przekonuje mnie tłumaczenie o odstąpieniu od dalszego procedowania planów i rozpoczęcie procedowania nowego studium. Znowu pieniądze wyrzucone w błoto. Daj Boże żeby starczyło kadencji na nowe studium.
Jola
2015-02-05 16:37:21
a właściwie po co komu droga łącząca Gromadzką i Spokojną? bo czegoś tu nie rozumiem.
0 Comments

No Comment.