Chodnik przy tunelu, oświetlenie na Leśnym, przepompownia w Czapurach

Kończą się powoli prace przy budowie tunelu. Powstają chodniki poza tunelem. Na zdjęciu – widok od strony Osiedla nr 5 Nowe Krosno z prawej strony powstała droga dojazdowa do domów znajdujących się przed torami i z lewej strony chodnik prowadzący do narożnika ulicy Czwartaków. Dzięki temu mieszkańcy obszaru przy torach będą mogli dojść nim do tunelu lub pójść przez ulicę Klonową.
Jak już pisałam wcześniej po drugiej stronie torów (od strony Policji) zbudowano chodnik tylko po lewej stronie. Projektanci zapomnieli o zapewnieniu przejścia w kierunku Sali Ślubów i dalej do ul. Torowej.

Przyszła odpowiedź na mój wniosek w tej sprawie – TUTAJ

Na Osiedlu Leśnym w Czapurach nada są problemy z oświetleniem ulic. Gmina zobowiązała się do przejęcia oświetlenia na 4 drogach gminnych – Leśnej, Gruszkowej, Wiśniowej i Żurawinowej, lecz do niego nie doszło.

Trwa projektowanie kanalizacji sanitarnej dla Czapur.  Na terenie szkolnym ma powstać przepompownia ścieków. Pomysł ten nie podoba się rodzicom uczniów i radnej Małgorzacie Rajkowskiej. Szkoła dysponuje niewielką działką. Po rozbudowie szkoły  będzie jeszcze mniej miejsca na boisko szkolne, dlatego zasadne jest pytanie: dlaczego przepompownia ma powstać właśnie w tym miejscu?

 

0 Comments

No Comment.