Wypadli przeciętnie

Mimo, że wyniki uzyskane przez naszych ósmoklasistów są wyższe niż średnie wyniki w kraju i województwie wielkopolskim, to są gorsze niż średnie wyniki w powiecie poznańskim, a to jest najważniejszy punkt odniesienia dla naszej młodzieży.

Optymistyczne jest to, że porównaniu do wyników z poprzedniego roku tegoroczne są tylko minimalnie niższe. W 2019 dzieliła nas od średniej w powiecie poznańskim odległość kilku punktów procentowych.

W powiecie poznańskim najlepiej poradzili sobie uczniowie z gmin: Suchy Las, Tarnowo podgórne, Swarzędz i Puszczykowo.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu nie udostępniła jeszcze wyników poszczególnych szkół.

Źródło: Informator Mosiński sierpień 2020.

4 thoughts on “Wypadli przeciętnie

 • 11/08/2020 o 10:49
  Permalink

  Szanowna Pani Małgorzato! Truizmem będzie (dla mądrych) stwierdzenie, że to jest ranking nauczycieli. Dla głupich wciąż jest to ocena uczniów. Wiem, że jest Pani w tej pierwszej grupie. Nauczyciele winni do siebie odnieść wnioski z rankingu. To bardzo trudne, bo powszechna miernota, brak ambicji i bonusy z karty nauczyciela wzięły górę nad powołaniem. “Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. cbdo

  Odpowiedz
  • 11/08/2020 o 11:08
   Permalink

   Za sukcesami uczniów stoją rodzice i nauczyciele. Jeżeli dziecko jest dobrze, tzn. w mądry sposób motywowane przez rodziców, to daje z siebie wszystko. Jeżeli trafi na dobrego nauczyciela, to jego szanse się podwajają. Wiele czynników wpływa na wynik…
   To oczywiste, że wyniki egzaminu są nie tylko oceną pracy uczniów, ale i nauczycieli. Wymieniłam z nazwiska doskonałego nauczyciela matematyki ze Szkoły Podstawowej w Rogalinku. Pani Mariola jest dla mnie wzorem. Podziwiam jej zaangażowanie, oryginalne pomysły, zaszczepianie uczniom potrzeby kształcenia ustawicznego i nieustające staranie, by matematyka była zrozumiała i ciekawa.
   Wiem, że dobrych nauczycieli nie brakuje.
   Wyniki to okazja do refleksji dla nauczycieli i dyrektorów szkół i szansa na zrewidowanie własnych działań.
   Przy okazji – pozdrawiam Pana, Panie Aleksandrze, serdecznie 🙂

   Odpowiedz
 • 09/08/2020 o 14:32
  Permalink

  “Przeciętnie” 😀 Dobre sobie! Ale ok, podoba mi się to ambitne podejście Mosiny. Nie zmienia to jednak faktu że te wyniki są naprawdę bardzo dobre! 🙂

  Odpowiedz
  • 11/08/2020 o 09:58
   Permalink

   W Informatorze Mosińskim opublikowano wyniki poszczególnych szkół. Chciałabym pogratulować bardzo dobrych wyników uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Szkoły Podstawowej w Czapurach, Szkoły Podstawowej w Rogalinku i Szkoły Podstawowej w Daszewicach. Tym czterem placówkom udało się uzyskać wynik powyżej średniej w powiecie.
   Ósmoklasiści ze SP nr 2 w Mosinie uzyskali z języka polskiego wynik o 7 punktów procentowych wyższy niż średnia w powiecie, a z języka polskiego angielskiego wyższy o 6.
   Z matematyki jak zawsze bezkonkurencyjni byli uczniowie z SP w Rogalinku (6,32% lepiej niż śr. powiatu) Tu wielkie wyrazy uznania i gratulacje dla Pani Marioli Samborskiej!
   Zastanawiają ogromne różnice między poszczególnymi szkołami – j. polski i matematyka prawie 15 %, j. angielski 18%.
   Zawsze uważałam powiat poznański za punkt odniesienia do interpretacji wyników naszych uczniów. Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę miasto Poznań. To z rówieśnikami stamtąd nasi absolwenci będą rywalizować w szkołach średnich, na studiach i na rynku pracy. Średnia wyższa niż w kraju i województwie cieszy, ale poprzeczkę powinniśmy ustawiać na poziomie powiatu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.