Omówienie projektu basenu

Dzisiaj w czasie posiedzenia wspólnego Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego projektant – ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Wrocławia przedstawił radnym stan prac nad projektem pływalni w Mosinie. Trwają uzgodnienia z gestorami sieci, ale minie jeszcze kilka miesięcy zanim projektanci uzyskają techniczne warunki przyłączy prądu i gazu oraz pozwolenie na budowę.
Czy uda się wbić przysłowiową łopatę jeszcze przed wyborami? Może tak, może nie. Pływalnia ma kosztować 15-16 mln zł.
Oprócz basenów – sportowego, do nauki pływania i rekreacyjnego, jaccuzzi i saun na piętrze będą 3 sale z przeznaczeniem na fitness.


5 Komentarze

 1. Szanowny Panie Burmistrzu nie podejrzewam Pana o brak zrozumienia intencji które kierowały moim poprzednim wpisem. Co z tym związane forma wpisu jest kolejnym przykładem pana arogancji w stosunku do społeczeństwa. Treść przywołanego artykułu jest dość przejrzysta i czytelna, a jeśli interpretacja przerasta Pana możliwości to może dopowiem. Na bardzo podobny obiekt pływalni jak planuje wybudować Gmina Mosina (prawdopodobnie mniejszy w Poznaniu) Poznań podnosi środki do kwoty 26 mln ponieważ nie może znaleźć wykonawcy w ramach kosztorysu z projektu. Uprzedzę Pana ripostę, że oczywiście mowa jest o rozbiórce istniejącej pływalni ale nie będzie to kwota 10 mln zł. Z drugiej strony należy uznać że działka posiada wymagane istniejące uzbrojenie pod wskazaną inwestycję co również ograniczy koszty budowy. Podsumowując – czy jest Pan nadal przekonany że obiekt w Mosinie uda się wybudować poniżej 16 mln zł, a nie poniżej np. 30 mln.

 2. Szerzej na temat pływalni na Osiedlu Piastowskim w Poznaniu dl przybliżenia tej problematyki.

  http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2016-06-30/basen-na-os-piastowskim-zamyka-sie-na-1-5-roku-bedzie-remont
  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,20650891,taka-bedzie-plywalnia-na-ratajach-przebudowa-zacznie-sie-w.html?disableRedirects=true
  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/nowa-plywalnia-na-ratajach-z-oferta-dla-kazdego,11759141/
  http://rtk.poznan.pl/basen-rataje-jeszcze-pozniej/
  https://epoznan.pl/news-news-79928-Basen_na_osiedlu_Piastowskim_ponad_rok_pozniej._Bedzie_drozszy
  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/poznan-w-budowie/a/poznan-plywalnia-na-osiedlu-piastowskim-bedzie-jednak-mniejsza-dlaczego-wizualizacje,12933905/

  • Trochę za bardzo pan burmistrz odpłynął. W sprawie basenu na Ratajach jest pan ekspertem – wyrazy uznania.
   Kilka dni temu zadałem pytanie o produkcję tektury w Mosinie i nie doczekałem się odpowiedzi. Proszę napisać, czy będzie produkcja, czy tylko przetwarzanie. Jeżeli produkcja, to czy z drewna, czy z makulatury. Jakie to będzie miało konsekwencje, czyli uciążliwości dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.