Omówienie projektu basenu

Dzisiaj w czasie posiedzenia wspólnego Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego projektant – ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Wrocławia przedstawił radnym stan prac nad projektem pływalni w Mosinie. Trwają uzgodnienia z gestorami sieci, ale minie jeszcze kilka miesięcy zanim projektanci uzyskają techniczne warunki przyłączy prądu i gazu oraz pozwolenie na budowę.
Czy uda się wbić przysłowiową łopatę jeszcze przed wyborami? Może tak, może nie. Pływalnia ma kosztować 15-16 mln zł.
Oprócz basenów – sportowego, do nauki pływania i rekreacyjnego, jaccuzzi i saun na piętrze będą 3 sale z przeznaczeniem na fitness.


5 Comments
Makary 26/04/2018
| |

Poznań wycenia na dziś że budowa basenu na Ratajach wyniesie 23 mln zł

https://epoznan.pl/news-news-85202-Basen_na_Ratajach_coraz_blizej._Prace_rusza_w_przyszlym_miesiacu

Makary 23/04/2018
| |

Szanowny Panie Burmistrzu nie podejrzewam Pana o brak zrozumienia intencji które kierowały moim poprzednim wpisem. Co z tym związane forma wpisu jest kolejnym przykładem pana arogancji w stosunku do społeczeństwa. Treść przywołanego artykułu jest dość przejrzysta i czytelna, a jeśli interpretacja przerasta Pana możliwości to może dopowiem. Na bardzo podobny obiekt pływalni jak planuje wybudować Gmina Mosina (prawdopodobnie mniejszy w Poznaniu) Poznań podnosi środki do kwoty 26 mln ponieważ nie może znaleźć wykonawcy w ramach kosztorysu z projektu. Uprzedzę Pana ripostę, że oczywiście mowa jest o rozbiórce istniejącej pływalni ale nie będzie to kwota 10 mln zł. Z drugiej strony należy uznać że działka posiada wymagane istniejące uzbrojenie pod wskazaną inwestycję co również ograniczy koszty budowy. Podsumowując – czy jest Pan nadal przekonany że obiekt w Mosinie uda się wybudować poniżej 16 mln zł, a nie poniżej np. 30 mln.

Jerzy Ryś 19/04/2018
| |