Nieczynny przejazd kolejowy

Radni na ostatniej sesji w dn. 25 sierpnia 2015 r. zadali wiele pytań. Burmistrz poinformował, że udzieli na nie pisemnej odpowiedzi. Pytali m.in. o przejazd na ul. Śremskiej. Sprawa nieczynnego od 8 miesięcy przejazdu bulwersuje mieszkańców i przedsiębiorców.

Otrzymałam w tej sprawie następujący list:

Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej,

zwracam się z prośbą o udzielenie informacji o terminie zakończenia remontu przejazdu kolejowego na ulicy Śremskiej oraz o działaniach jakie zostały podjęte przez Gminę w celu ułatwienia komunikacji samochodowej pomiędzy ulicą Wybickiego i centrum miasta w okresie przerwy w  działaniach remontowych prowadzonych przez kolej.  Z moich obserwacji wynika, że przejazd nadal jest strzeżony, bariery funkcjonują prawidłowo, więc przywrócenie ruchu lokalnego dla mieszkańców tej okolicy w czasie przestoju w remoncie byłoby możliwe po wyrównania dziur materiałem tymczasowym (gruz, żwir ,stary zerwany asfalt,itp. lub poprzednią kostką brukową, która była w dobrym stanie). Dozór nad uporządkowaniem mogłaby poprowadzić Straż Miejska. Zaproponowany przez Urząd Miejski obecny objazd, na dłuższy okres czasu jest nie do przyjęcia ze względu na dziury, kałuże oraz odległość. Przez całe lato nie zrobiono nic,aby ten problem rozwiązać.

Jednocześnie informuję, że do tej pory mieszkańcy ul.Wybickiego powiadamiali Radnych, Straż Miejską oraz Referat Planowania Przestrzennego i Budownictwa o zalewaniu  jej wodą deszczową  w kilku miejscach, co uniemożliwiało przejazd samochodu osobowego. W celu przywrócenia ruchu zawsze konieczna była interwencja straży pożarnej lub Z.U.K., by wypompować wodę z kałuży oraz piwnicy  p. Bilskich. Oprócz tych działań nie ma do tej pory żadnych decyzji , a nawet dyskusji jak rozwiązać ten problem na zawsze.

Chciałabym wiedzieć, co czeka mnie w nadchodzącej jesieni, kiedy zaczną się ulewy i mgła, i będziemy zmuszeni przejeżdżać przez niestrzeżony przejazd kolejowy na ulicy Krosińskiej bez sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej (spowity we mgle). 

Jednocześnie chciałam zauważyć, że ulice, przy których znajdują się domy rdzennych mieszkańców Mosiny powstałe w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, ludzi, którzy od wielu lat płacą podatki i dotują budżet gminy pomijane są podczas inwestycji utwardzania nawierzchni jezdni i chodników na korzyść terenów, gdzie mieszkają rodziny przyjezdne lub znajdują się działki na sprzedaż ( np.po jednej stronie ul. Gałczyńskiego nie ma jeszcze zabudowy, ale piękny chodnik już istnieje a stara część ul.Rzeczypospolitej przy numerach 29,28,27,26,25 mimo remontu nawierzchni od ul. Mocka w kierunku Puszczykowa  nie otrzymała chodnika ponieważ o niej “zapomniano”, a osiedle Czarnokurz ledwo co powstałe szybko otrzyma infrastrukturę).

 Zdaję sobie sprawę, że inwestycje , o których wspomniałam wykonane były przez innych gospodarzy  Gminy, dlatego z wielką nadzieją patrzę na nowe rządy w naszym mieście, które ufam, że  nie zapomną o “starych” rejonach i “starych ” mieszkańcach naszej Gminy, by polepszyć ich warunki dojścia i dojazdu do własnych domów, na które czekają czterdzieści lat.

E.D-Z

Odpowiedź na moje pytania z 13 lipca w sprawie przejazdu – TUTAJ

odpowiedzi na pytania z sesji 25.08(1)

odpowiedzi na pytania z sesji 25.08 dot. m.in. zieleni na Placu 20 Października

zieleń w Mosinie

tak na marginesie – w czasie wędrówek wakacyjnych spotkałam wiele miejsc z świetnie prezentującymi się kwietnikami w centrum miast i miasteczek.

Z dedykacją dla tych, którzy za zieleń wokół pomnika na rynku odpowiadają:

zieleń

 

4 Comments
Czarnokurz 10/09/2015
| |

@taboret. Nie wiem ale chętnie się dowiem. A kiedy zostały powołane inne osiedla? A osiedla w Krośnie?

taboret 09/09/2015
| |

@ Czarnokurz ::: Czytaj ze zrozumieniem. Wszyscy wiedzą że tam zamieszkiwali ludzie już przed II wojną,lecz zważ też kiedy “Osiedle Czarnokurz” zostało w sposób formalny powołane jako Osiedle.

Czarnokurz 09/09/2015
| |

Witam,
Nie wiem skąd to pani wzięła że osiedle czarnokurz jest nowo powstałe moi rodzice tam mieszkają 45 lat. Na nieutwardzonej ulicy czarnokurz(utwardzone są 3 słownie trzy ulice). I 45 lat brną w kurzu, błocie, sniegu itd z zależności od pory roku. To jest odpowiedź na Twoje pytanie. Będziesz miała tak samo tylko że może większy ruch samochodowy.