Ochrona środowiska w gminie Mosina

Czym jest ochrona środowiska?
Co wiemy o stanie naszego środowiska?
Co możemy, co powinniśmy zrobić, by lepiej chronić środowisko?

Punktem wyjściowym do dyskusji w tym temacie jest Raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Mosina za lata 2017 – 2018.

Dzisiaj, tj. 22 października 2019, o godz. 16:30 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Mosinie (nr 110) odbędzie się posiedzenie Komisji Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa.

Porządek obrad posiedzenia:

W czasie wczorajszego posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów radny Jan Marciniak poinformował, że złoży wniosek o zdjęcie punktu dot. Programu Ochrony Środowiska z porządku obrad, gdyż przedstawiony radnym obszerny materiał nie jest możliwy do przeanalizowania w tak krótkim czasie.

6 myśli na temat “Ochrona środowiska w gminie Mosina

 • 17/11/2019 o 13:08
  Permalink

  Czym jest ochrona środowiska?
  Najlepszą definicją będzie stwierdzenie, że to takie coś czym nie zajmuje się UM Mosina i KOŚ RM Mosina. Jeśli w poprzedniej kadencji członkowie KOŚ z przewodniczącym tym co teraz idą do firm i nie
  zauważają, że tam ścieki idą do otwartych zbiorników i mają wyparowywać, to coś z tą ochroną jest nie tak. Jeśli zainteresowanie przewodniczącego budzi jedynie to by ROHR zarejestrował w Mosinie więcej
  tirów, to widać że to stanowisko zastało obsadzone tak, by zapobiec ochronie środowiska.
  W waszym budżecie jest przewidywane 30 tys. z tytułu kar za korzystanie ze środowiska.
  To chyba przy założeniu, że UM Mosina i KOŚ RM Mosina nadal wszystko zakopią pod dywan.
  Nie uda się i czy ktoś chce czy nie chce, te wpływy będą większe. Sama Stora w roku 2018 działała przez miesiąc bez wprowadzania gazów i pyłów do powietrza, a od kilku lat bez pozwolenia wodno-prawnego.Mosina z pieniędzy podatników będzie budować zbiornik dla osiedla Nowe Krosno, a jednocześnie pomaga ukrywać to, że w strefie pośredniej ujęcia wody działają firmy bez pozwoleń wodno-prawnych, a w mpzp zbiornik na ścieki określa jak WS-wody śródlądowe. Żaden Waldemar już nie wystarczy by to maskować. Poszły konie po betonie i będą kary.

  Odpowiedz
  • 17/11/2019 o 14:15
   Permalink

   Na początku każdej kadencji większość w RM Mosina dba o to, by na czele KOŚ znająca się na korzystaniu ze środowiska , a na ochronie zna się jak karp na patroszeniu ryb.
   Ktoś kiedyś obiecał przedstawicielom zakładów w strefie pośredniej ujęcia wody, że polskie prawo nie będzie obowiązywać i tego się trzymają. Mosina buduje zbiornik zamknięty, a w Stora Enso zbiornik otwarty robi za jezioro w mpzp. Również w przypadku mpzp dla Rohra 16 radnych poprzedniej kadencji zadbało, by gospodarka wodno-ściekowo nie została uregulowana. UM Mosina rżnie głupa, że nic nie wie o funkcjonowaniu zakładu bez pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza i wodno-prawnego. Przedstawiciele tych zakładów są tak pewni, że nie trzeba nic zmieniać, że zamiast inwestować w ochronę środowiska i doprowadzenie gospodarki wodno-ściekowej do stanu
   zgodnego z prawem, że myślą że można to zastąpić oświadczeniem.
   https://www.gazeta-mosina.pl/2019/stora-enso-odpowiedz-dyrektora-zakladu/
   W najbliższym czasie status quo zostanie zmienione i 1000 Waldemarów nie zamiecie pod dywan brak ochrony środowiska w Mosinie. Będą kary, a za pyskowanie karpiowi pod artykułem będą dodatkowe.
   Ja nie mam nic przeciwko waszemu zbiornikowi dla osiedla Nowe Krosno, ale dlaczego on tak bardzo
   różni się od zbiorników na terenie Stora Enso i Rohra?Dla Polaków musi być drożej?

   Odpowiedz
   • 17/11/2019 o 15:10
    Permalink

    Ochrona środowiska idzie do Mosiny i burmistrz z Waldemarem nie zablokują wszystkich dróg, by jej nie wpuścić do Mosiny. Może dojdzie już w przyszłym roku niepostrzeżenie, kiedy KOŚ będzie zajmować się oceną ogródków.

    Odpowiedz
    • 17/11/2019 o 16:18
     Permalink

     Doceniam jednak oryginalność pomysłu, by górnik stał na czele resortu ochrony środowiska.
     Pomysł na zabezpieczenie się przed ochroną środowiska też niezły.

     Odpowiedz
     • 17/11/2019 o 18:03
      Permalink

      Chomiki zawsze idą w prawo i dlatego idę w tym kierunku są to dziwne osobniki sam do końca niemoge rozpracować. Czas na lewo już się kończy

 • 27/10/2019 o 00:12
  Permalink

  Dzisiaj, tj. 26 października 2019 r. Zarząd Okręgu LOP w Poznaniu dokonał oficjalnego powołania nowych strażników LOP w Rogalinie. Społecznym strażnikom zostały wręczone odznaki i legitymacje.
  Nowa dziesięcioosobowa Grupa Rejonowa Straży LOP będzie wykonywać statutowe działania na terenie Gminy Mosina. Jest to druga w Polsce konna grupa Straży LOP, ale pierwsza w której funkcjonować będzie, aż dziewięć Pań.
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2681646348522551&id=1025351190818750&notif_id=1572127742483624&notif_t=page_post_reaction

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.