Obchody 100.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

W uroczystości patriotycznej, która odbędzie się 27. grudnia 2018 r. o godz. 14:45 na placu przy mosińskim cmentarzu weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda.
Plac będzie wygrodzony, wejście przez bramkę. Mieszkańcy, którzy zechcą wziąć udział w tej uroczystości, powinni przybyć godzinę przed przyjazdem Prezydenta. W tym czasie będzie można obejrzeć obóz powstańczy przygotowany przez harcerzy i rekonstruktorów.

W „Obozie powstańczym” będzie można spotkać powstańców, w których postaci wcielą się rekonstruktorzy, nauczyć się wiązać powstańczego trefla, wykonać pamiątkową, historyczną przypinkę – rozetkę, powstańczą flagę w formie chorągiewki, dosiąść się do jednego z ognisk i śpiewać powstańcze i harcerskie pieśni. Obozowicze poczęstują odwiedzających to miejsce gorącą herbatą, a każdy, kto weźmie udział w uroczystości, otrzyma rozetkę, śpiewnik powstańczy i pocztówkę z wizerunkiem Piotra Mocka – mosińskiego bohatera zwycięskiego zrywu Wielkopolan.
więcej…

Burmistrz powita Prezydenta, następnie Prezydent RP wygłosi krótką okolicznościową mowę. Będzie odśpiewany hymn i 2 pieśni powstańcze. Prezydent z Burmistrzem złożą kwiaty na grobie Piotra Mocka – powstańca z Mosiny, który zginął w bitwie pod Szubinem.
Potem Prezydent będzie rozmawiał z mieszkańcami, następnie pojedzie do Urzędu, gdzie zje obiad.
Z uwagi na bezpieczeństwo nie można było przekazywać tej informacji wcześniej oficjalnymi urzędowymi kanałami. 

Zapraszam do włączenie się w obchody rocznicy w tym punkcie i/lub w kolejnych – koncert, msza św. w intencji Powstańców.

Będzie to pierwsza wizyta Prezydenta RP w naszym mieście. Wcześniej dwukrotnie w Rogalinie gościły głowy państwa.
W 1993 r. na pogrzeb Prezydenta RP na Uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego przyjechał Lech Wałęsa, premier Hanna Suchocka oraz minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski.

30 maja 2015 r. prezydent RP Bronisław Komorowski dokonał oficjalnego otwarcia Muzeum Pałacu w Rogalinie.

44 myśli na temat “Obchody 100.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

 • 22/12/2018 o 21:37
  Permalink

  27. grudnia 2018 r. musimy liczyć się w Mosinie z utrudnieniami. Urząd w tym dniu będzie pracował tylko do godz. 13.00. Od rana nie będzie można parkować samochodów na ul. Wąskiej, Poznańskiej i na Placu 20. Października przed urzędem z obydwu stron jezdni. Będzie zamknięta dla ruchu ul. Kościelna od Poznańskiej do kościoła oraz parking przy kościele.
  Na plac przed cmentarzem będzie można się dostać tylko pieszo. Najbliższe miejsca do parkowania to targowisko i parking przy hali OSiR.

  Odpowiedz
  • 23/12/2018 o 18:53
   Permalink

   @ Małgorzata Kaptur , dziękuje za informacje . To jeszcze bardziej mnie przekonuje do świętowania obchodów w Poznaniu – wszak tu się to wszystko zaczęło . Pozdrawiam i Pogodnych , Rodzinnych Świąt życzę .

   Odpowiedz
 • 22/12/2018 o 17:33
  Permalink

  Obrzydliwe wpisy na lokalnym portalu dalekim do tej pory od wielkiej brudnej polityki.
  No cóż wypisujący te haniebne słowa dają tylko dowód braku kultury osobistej i poszanowania Państwa Polskiego, jego demokratycznego ustroju. Jak można być tak zaślepionym w swoim jadzie i nie szanować innych i ich demokratycznego wyboru.
  Prezydent RP przyjezdza uszanować Powstańców Wielkopolskich w tym tych z tej ziemi. Bez nich wielu z tych opluwających dziś nie władało by językiem polskim (może rzeczywiście byłoby to dla nich lepsze ?). Czy naprawdę tak boli szacunek do Powstania Wielkopolskiego i jego uczestników ?
  Czy potraficie sobie zadać pytanie dlaczego poprzedni Prezydenci RP nie potrafili ani Powstania ani Czerwca docenić.
  Naprawdę mam szczerą chęć zabrać córy , tylko obawiam się jak to przebiegnie czasowo ? (dzięki min temu Prezydentowi RP moja córka nie musiała iść do SP w wieku 6 lat i bycie pierwszoklasistką przeszła bezproblemowo).
  Czy po wejściudo sektora będzie można go w kazdej chwili bezproblemowo opuścić?
  Paw
  PS: mam nadzieje że Mosina nie z hańbi się jakimś zakłócaniem uroczystości przez bandy oderwanych od koryta ….

  Odpowiedz
   • 22/12/2018 o 19:49
    Permalink

    Jeśli jakiś mężczyzna z powiatu poznańskiego chciałby sprawdzić jak działa konstytucyjna zasada równości, to powinien udać się do szpitala w Puszczykowie i się na nią powołać. Tak naprawdę na terytorium RP obowiązują różne niepisane konstytucje dla sędziów, starostów, wójtów burmistrzów, ich znajomych i znajomych królika.W Mosinie obowiązuje specjalna dla Waldemarów i Pyzy.Zwykły obywatel ma tylko obowiązki wynikające z Konstytucji RP.
    Wracając do wizyty Prezydenta Dudy, to dostrzeżcie chociaż tę jego zaletę, że ze względu na wiek nie mógł być agentem SB i nigdy nie działał według instrukcji Kiszczaka czy WSI.

    Odpowiedz
  • 22/12/2018 o 20:02
   Permalink

   paw@ – haniebny to jest Twój wpis. Jeżeli ludzi którzy krytycznie oceniają postępowanie prezydenta Dudy nazywasz bandą oderwanych od koryta, to kim Ty jesteś ?

   Odpowiedz
   • 22/12/2018 o 22:05
    Permalink

    Dobrze, że wasz bohater, który ma być uczczony 27 grudnia tego nie widzi.
    Jeszcze niedawno w waszej gminie na palcach jednej ręki można było policzyć u was odważnych, którym się nie podobało, że specjalne prawa ma u was bandyta znany z napadów na tiry. Każda łąka gminna zamieniała mu się w teren budowlany.Czyżby nieustraszony Cyc z Madery obawiał się, że koledzy Pyzy mogą odstrzelić mu łeb za krytykę? Teraz jest znacznie więcej odważnych,którym nie podoba się wizyta Prezydenta.Przecież on wam żadnej gminnej łąki nie ukradnie…
    Wydaje mi się, że nie po to przyjeżdża.
    Daliście się wplątać w walkę między Hutu i Tutsi.
    Do tej pory monopol na wkurzanie karpia przed świętami miały barany z Dopiewa, ale chyba chcecie go złamać.

    Odpowiedz
   • 23/12/2018 o 19:58
    Permalink

    Cenzor z Mysiej@ Ocenianie nawet krytyczne to nie szkalowanie, drwienie, zakłócanie uroczystości itp itd. Polityka oceniasz w wyborach, i na całe szczęście poprzedni został w nich oceniony.

    Odpowiedz
  • 23/12/2018 o 18:28
   Permalink

   @paw Szanuje Twój punkt widzenia , ale szanuj i mój . Niczego nie zakłócę , bo będę na obchodach Powstania w Poznaniu . ( gdybym był próżny , napisałbym , że ze wzgląd na grochówkę , którą rozdają zamiast nędznie zaparzonej herbaty ) , abym obszedł obchody w Mosinie . Uraziłem tym wpisem kogoś ? Nie sądzę – życzę mnóstwa miłych wrażeń z p. prezydentem Andrzejem Duda

   Odpowiedz
   • 23/12/2018 o 19:50
    Permalink

    @Marek dokładnie nikt nie jest zmuszony tam być/iść, gdyby pojawił się prezydent Ból WSI nawet bym nie pomyślał by iść się z niego śmiać 🙂
    A co języka,u niektórych dziadków po okupacji sam jego dźwięk to była trauma….Bowiem to nie mityczni naziści lecz Niemcy zgotowali nam ten los.
    Jakoś dziwnie się to układa że po porażce zarówno naziści w Niemczech jak i komuniści w Polsce cudownie wyparowali….ale to już zupełnie inny temat.
    Póki co ma Mosina zaszczyt gościć prezydenta RP przy tak doniosłej okazji.

    Odpowiedz
    • 23/12/2018 o 19:56
     Permalink

     @ paw , Nikt nie wyparował . O to zadbano podczas rozmów w Magdalence , Okrągły Stół był igrzyskiem dla gawiedzi . Zgadzam się z Tobą odnośnie traumy związanej z językiem , ale dalekowzrocznie patrząc , chcemy czy nie , warto ten język znać w kontekście ekonomii , gospodarki … Wszak leżymy w kręgu jego oddziaływania .

     Odpowiedz
     • 23/12/2018 o 20:15
      Permalink

      @Marek nie wyczułeś sarkazmu “cudownie wyparowali” , niestety układy związane z posiadaniem kasy już tak to wszystko wymieszały przez te 25 lat,że wszystkie dzisiejsze opcje polityczne mainstremowe nic w tym temacie nie zrobią bo są de facto takie same .
      Ale nawet kosmetyka PIS w sprawie nazw ulic wywołała tak silny opór – dlaczego ? – bo ziarenko zasiane dziś jutro może zmieść wielu. Dlatego “polityka” historyczna PISu i obecnego Prezydenta RP Andrzeja Dudy (warto wsłuchiwać się wj ego przemówienia nieżaleznie czy się jest jego zwolennikiem czy przeciwnikiem – są naprawdę pisane bardzo dobrze) tak wielu nie pasuje bo może wychować pokolenia które będą zdolne do prawdziwych rewolucji, a patrząc na to co się w europie dzieje prekariat taką moim zdaniem wywoła …czy jej dożyje…nie wiem…
      I to tyle przedświątecznie, w totalnym zbłądzeniu od wątku zasadniczego.

     • 24/12/2018 o 12:19
      Permalink

      Opinię krytyczną można wyrazić o każdej władzy. Jestem jednak przekonany, że ludzi do zakłócania uroczystości inspiruje ta sama siła polityczna, której funkcjonariusze zajumali mi część działki. Ich przywiązanie do Konstytucji odczuwam od 10 lat na własnej skórze. W Wielkopolsce stworzyli coś na kształt mafii i Wojewoda z innego ugrupowania przeszkadza im swobodnej grabieży.Za słabo przeszkadza.
      Oczekują powrotu na białym koniu powrotu ryżego lokaja Angeli Merkel.Może faktycznie lepiej poczekać w
      tęczowym Poznaniu.Jacol z Dymbca zaprosi prezydenta gejów i lesbijek i będzie kolorowo.

     • 24/12/2018 o 22:44
      Permalink

      Nie będzie się rzucać słowami ogólne kształtujących,ale wesołych świąt życzy wszystkim.. Zdrowia,szczęścia i życia wszystkimi ludźmi życzę…

  • 23/12/2018 o 18:33
   Permalink

   I dodając bez kozery , Prezydenta powinien obowiązkowo witać zasłużony bojownik o wolność i demokracje (sic) , radny powiatu poznańskiego ziemi mosinskiej …..

   Odpowiedz
  • 23/12/2018 o 18:36
   Permalink

   … a odnośnie języka , którym się posługujemy . Język niemiecki jest moim równoległym z językiem polskim . Od małego uczyłem się dzięki dziadkom obydwóch . Dziś jest to dla mnie nieoceniona pomoc w prowadzeniu firmy . Ale dla Ciebie znajomość j. niemieckiego jak widzę jest negatywnie postrzegana

   Odpowiedz
  • 01/01/2019 o 20:53
   Permalink

   Oczywiście, a czyżby trochę kasy dowiózł, a może to zbliżające wybory przyniosły ten zaszczyt???

   Odpowiedz
 • 22/12/2018 o 12:30
  Permalink

  Jeszcze w 1980 roku w naszym kraju było ponad 3 mln członków PZPR. Gdzie są ci ludzie dzisiaj i jak to możliwe, ze w tamtych jakże nieodległych od dzisiejszych czasach na 13 obywateli Polski jeden był członkiem tej partii?

  Co do demokracji.
  Często cytowany Platon był zdecydowanym jej przeciwnikiem.
  Na dobrą sprawę nie wiadomo do końca, czym jest demokracja. Ewolucja znaczenia tego słowa trwa od 2500 lat i nadal nie ma jednolitej definicji demokracji. Wielu ludzi uważa, że istnieje niezwykle cienka granica pomiędzy demokracją, a anarchią.
  Jak trudne jest to pojęcie warto poczytać tutaj:
  http://www.dbc.wroc.pl/Content/3470/PiotrWrobel.pdf

  Co do przyjazdu Prezydenta RP do Mosiny uważam, że jest to wielkie wydarzenie i powinniśmy być z tego dumni. Prezydentowi zaś należy się odpowiedni szacunek. Kiedy pokazujemy brak szacunku dla urzędującej głowy państwa, to pokazujemy także gotowość do braku szacunku dla dowolnego człowieka. To bardzo niepokojące zjawisko, które moim zdaniem jest przejawem opacznie rozumianej demokracji.

  Odpowiedz
 • 21/12/2018 o 15:08
  Permalink

  Pani Małgorzato, święta racja, ale… po co nam do świętowania tak ważnej rocznicy figurant z Belwederu? Moglibyśmy to zrobić sami, być może lepiej. Proszę pamiętać, że dla polityków na takim szczeblu kampania wyborcza trwa przez całą kadencję, więc niech nikogo nie zdziwi jak pojawią się jakieś okrzyki, być może z brzydkim wyrazem na literę “K”, jak pisał Antoniusz. No i jeszcze ten gamoniowaty Karp… W tych różnych swoich “decyzjach”, “wuzetkach”, “uchwałąch”, “postanowieniach” widzi naruszenia prawa, w nie widzi naruszania najważniejszego prawa w naszym kraju przez Adriana zwanego “Długopisem”. Ale Karpia nie interesuje gdy “swój” coś nabroi, ważne że inni coś kombinują. Norrrrmalnie Karp to na wszystkim się zna…

  Odpowiedz
  • 21/12/2018 o 19:40
   Permalink

   Wolałbym z małej litery, ale bez gamoniowatego,Waldemarze Kiepski.
   Na wszystkim zna się tylko Prezes waszego Zuku/Puku, ze szczególnym uwzględnieniem wałków.Oni są tak samo moi, jak twoi.Nie mogę pisać, że ich starosta wydaje lewe decyzje, bo ich starosta jeszcze u nas nie rządził.
   Owszem widzę naruszenia prawa Adriana w dodatku Melchiora z Dopiewa, który
   wnerwia karpia robiąc wyłożenia lub daje do uchwalenia mpzp zwyczajowo przed świętami. Mylisz pojęcia, bo rozumujesz tak, że za chwile dojdziesz do wniosku, że w uroczystościach powinni brać udział tylko ci którzy głosowali na Mielocha. Duda i Mieloch, to tak dla twojej informacji, nie brali udziału w Powstaniu Wielkopolskim.

   Odpowiedz
 • 21/12/2018 o 08:18
  Permalink

  Porzućmy uprzedzenia, i antypatie. Jest okres Świat Bożego Narodzenia, kończy się rok wielkich rocznic – 170. rocznicy proklamowania Rzeczypospolitej Mosińskiej, 100. lecia odzyskania Niepodległości i setnej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W Mosinie, tak jak i w innych wielkopolskich miastach, trwają obchody. W naszych obchodach weźmie udział Prezydent RP. Chcemy wspólnie uczcić odwagę i poświęcenie naszych dziadków i pradziadków, którzy chwycili 100 lat temu za broń. W uroczystości wezmą członkowie rodzin około setki powstańców spoczywających na mosińskim cmentarzu. Mam nadzieję, że uroczystości przebiegną w atmosferze spokoju i powagi.

  Odpowiedz
  • 21/12/2018 o 11:30
   Permalink

   Ja też apeluję – nie odmawiajmy jednocześnie obywatelom ich praw do publicznego wyrażania swoich poglądów.

   Odpowiedz
   • 21/12/2018 o 12:11
    Permalink

    Obywatele wyrazili. Nie w każdej gminie obywatele mają takie prawa, a już w prawie żadnej nie mogą tego zrobić na stronie prowadzonej przez Przewodniczącą Rady Gminy. W niektórych rzekomo niezależne media lokalne zbanowały by większość wpisów, w tym moje. Doceńcie to, bo nic nie jest dane na zawsze. To jest jednak taka sytuacja w której nikt nie kombinuje przeciwko komuś. Chodzi o godne obchody 100 rocznicy.
    W najbliższym czasie nie ma żadnych wyborów i trzeba trochę odejść od polityki.Przy dobrej woli każdy znajdzie pozytywy.
    Poza tym przypominam o zakazie drażnienia karpi przed świętami.

    Odpowiedz
   • 21/12/2018 o 13:50
    Permalink

    Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Kiedy czujemy nieodpartą potrzebę zakomunikowania ich publicznie, warto się jednak zastanowić nad wyborem czasu, miejsca i formy, bo nie każdy czas i miejsce są odpowiednie i nie każda forma właściwą…

    Odpowiedz
    • 21/12/2018 o 21:05
     Permalink

     Nie zgadzam sie z taką narracją. Jaki czas, miejsce i forma są właściwe, a jaki nie? To jest prawo każdego obywatela, a więc każdy czas i miejce jest właściwe. Zgadzam się, że forma musi być taka by nie naruszała prawa i nie obrażała innych osòb. Rozumiem Pani intencje, że na przyjazd pisydenta wszyscy mają schować to co myślą głęboko do szafy i nic po sobie nie dać pokazać. Ma być miło i bez zgrzytów. Dzień po to już mógłby być ten właściwy termin np. na założenie koszulki z napisem Konstytucja. Zresztą przypominam sobie jak Pan Duda w kampanii wyborczej przekonywał jak to będą słuchać ludzi. To kiedy zwyłky obywatel ma mu teraz dać sygnał co myśli, jak nie przy okazji publicznych eventów? Troska obywateli o rządy prawa jest postawą patriotyczną, godną szacunku i na pewno nie narusza powagi i godności planowanej uroczystości. Dlatego uważam Pani apel za niewłaściwy.

     Odpowiedz
     • 21/12/2018 o 23:22
      Permalink

      Pan broni swego prawa, by powiedzieć, wykrzyczeć, to co Pan myśli i oczekuje Pan od innych akceptacji takiej postawy, a jednocześnie krytykuje moją wypowiedź, odbierając mi prawo do innego zdania w tej sprawie
      Organizatorem obchodów jest burmistrz. Prezydent jest gościem, naszym gościem, a staropolska gościnność nakazuje gościa przyjąć z należnym szacunkiem. Gościnność to podobno nasza cecha narodowa…

     • 22/12/2018 o 01:02
      Permalink

      Nie oczekuję akceptacji moich poglądów, nie ma to żadnego znaczenia. Natomiast oczekiwałbym od władz samorządowych poszanowania praw obywateli do słusznego protestu. Każdy ma prawo przyjsc na publiczne wydarzenie i wyrazić swoje poglądy. To jedna z najważniejszych podwalin demokracji. Nie chcemy chyba powrotu do czasów neokomuny. Dlatego uważam Pani wypowiedź za niefortunną. Nie wiem czy ktoś taki się pojawi, ale jeśli tak by było to nie robi nic złego. To jego prawo i nie powinien być przez władze lokalne krytykowany. Jestwm spokojny o to, że władze miasta przyjmą gościa z należytym szacunkiem i gościnnością.

     • 22/12/2018 o 09:31
      Permalink

      Niejaki Cyc ogólnikowo wyartykuował zastrzeżenia pod adresem Prezydenta. Jeśli się nie podaje przykładów, to trąci walką o elektorat w wyborach na wioskowego głupka.
      Niech Cyc napisze do osoby, którą krytykuje:
      listy@prezydent.pl
      Nawet jeśli w liście będą tylko inwektywy, to ma mniejsze szanse
      niż za poprzednika, że przyjdą służby i o 6 rano posprzątają mieszkanie temu Cycu.
      Konstytucja to w Polsce jest takie coś, co służy do wycierania gęby politykom. Nawet sądy nie biorą pod uwagę argumentów konstytucyjnych i ich nie rozpatrują.

     • 22/12/2018 o 10:00
      Permalink

      Ja też dostrzegam błędy obecnej prezydentury. Największy to zabranie na pokład samolotu do USA TW Bolka -pajaca, który miał na sobie koszulkę z napisem Konstytucja.Ten agent SB był kiedyś dla mnie bohaterem. Później okazało się, że niszczył dokumenty dotyczące jego współpracy i potwierdzające to, że za donosy na kolegów brał pieniądze.Jeśli inni szpicle też zechcą podróżować za darmo z prezydentem, to zabraknie miejsc na pokładzie i koszulek z napisem Konstytucja. 27 grudnia ważniejszy od moich zastrzeżeń będzie Piotr Mocek.

     • 22/12/2018 o 10:45
      Permalink

      karp@ – dzięki temu szpiclowi i pajacowi możesz pisać na tym blogu to, co ci ślina na język przyniesie.

     • 22/12/2018 o 12:20
      Permalink

      Raczej dzięki tym, dzisiaj bezimiennym na których donosił. Jemu to coś zawdzięcza Kiszczakowa, bo dorobiła sobie parę złotych.Nie wszystkie dokumenty z szafy męża trafiły do IPN. Częśc opchnęła za ocean.
      To jedyny taki Bolek, który jak potrzebował pieniędzy szedł do kolektury i wygrywał ile mu było potrzeba. Ludzie którzy jeszcze wierzą w te brednie to Cyce.
      Konstytucja?
      Co daje przeciętnemu obywatelowi i przed czym chroni?
      Ojciec rodziny z Rogalinka przekazał gospodarstwo za rentę, z zachowaniem prawa do siedliska. Ich własna gmina, żyjąca z ich podatków, miała głęboko gdzieś konstytucyjną zasadę ochrony własności i włożyła siły i środki w to, żeby ich tego prawa pozbawić.
      Co mi po Konstytucji jeśli po zajęciu działki przez lokalnego watażkę,tamtejszych 15 osłów podjęło uchwałę
      że Strażyński ma prawo decydować o własności nieruchomości na zasadzie przypuszczeń. W terenie Konstytucja nie ma żadnego znaczenia, nad nią są układy.Gdzie ma Konstytucję starosta Grabkowski kiedy wydaje pozwolenia na budowę z pominięciem właścicieli
      jako stron postępowania?

     • 22/12/2018 o 13:10
      Permalink

      karp@ – w ramach podnoszenia politycznej świadomości polecam Ci lekturę książki prof. Ewy Łętowskiej pt. ,, Po co ludziom konstytucja ,,.

     • 22/12/2018 o 15:11
      Permalink

      Żeby Konstytucja zaczęła obowiązywać w powiecie poznańskim, to potrzebny jest śmiałek który zapozna z nią starostę. Spróbuj Cenzorze, bo ja się tego nie podejmuję.Jeśli odniesiesz sukces, to niech kolejnym wyzwaniem będzie zapoznanie z Konstytucją żołnierzy Strażyńskiego w Dopiewie.
      Równie dobrze możesz blokowi betonu czytać poezję Szymborskiej.

     • 22/12/2018 o 15:22
      Permalink

      Co za brednie!

     • 22/12/2018 o 17:12
      Permalink

      No to zmienię wersję. Starosta zapoznał się z Konstytucją i będąc pod jej wpływem uznał, że przysługuje mu prawo położenia się na ginekologii.
      Sędziowie, którzy przez kilkadziesiąt lat jej nie stosowali, nagle wyszli na ulice, bo dowiedzieli się od narodu, że jest coś takiego jak Konstytucja i nie leży na półce obok Podwawelskiej.

     • 11/01/2019 o 23:02
      Permalink

      Ilu w naszym kraju potrzeba durni?? Żona Wałęsy słusznie stwierdziła, że jej mąż przynosił kasę z Totolotka, bo powinieneś wiedzieć, że bez kasy z tzw Totolotka to mógłbyś tylko klęknąć głową o mur Stoczni Gdańskiej! Nie był jedynym, który takie pieniądze nosił! W/g Ciebie powinien sobie powiedzieć, że dostał je z Zachodu, a konkretnie od księdza, który jako kurier ( księża, biskupi , zakonnicy mieli status dyplomatyczny na granicy, także w czasach komuny) przywoził kasę i nie tylko, papier, tusz, drukarnie w częściach, i wiele innych niezbędnych do druku artykuły! Jasne na setki kg w każdym Regionie w tym WLKP były przekazywane nieodpłatnie informacje. Pewnie miał poinformować, że dostawa jest od takiej czy innej osoby, by służby SB wydusiła z Danusi wszystkie dane, gdzie, skąd i kiedy będzie następna dostawa! O reszcie nie pisze, bo miałam wrażenie, że Karp to normalnie potrafi zanalizować dane! Może zapytaj p. Macierewicza o prawdę! Ciekawe, czy gdyby nie wytrwałość ” Bolka” to dziś pisalbys jeszcze w swoim języku????

     • 01/01/2019 o 20:58
      Permalink

      No nie wiem, bo to różnie bywa, jeżeli się w innym basenie pływa!

 • 20/12/2018 o 19:57
  Permalink

  Ty nie rób siary.Poprzednik mógłby cię wziąć za dzika i odstrzelić.

  Odpowiedz
  • 20/12/2018 o 20:09
   Permalink

   Karpiu, grafomanie jeden, robisz się infantylny…

   Odpowiedz
   • 20/12/2018 o 20:57
    Permalink

    Antoniuszu megalomanie,przeczytaj ze zrozumieniem. To nie są uroczystości ku czci Prezydenta Dudy. Nikt ci przecież nie każe go kochać i klaskać podczas przemówienia.Bolka też kontastowałeś? Obecny Prezydent może nie jest ideałem, ale przynajmniej po uroczystości nie będzie tłumaczył, że trudności z utrzymaniem pionu wynikały z urazu goleni prawej.Uczcij mosińskiego bohatera, ale jak nie umiesz się zachować,to zostań w domu.

    Odpowiedz
    • 21/12/2018 o 06:58
     Permalink

     a teraz przyjedzie do naszego ministranta kolega niejakiego Ojca Dyr.
     Zostanę w domu!

     Odpowiedz
     • 21/12/2018 o 22:43
      Permalink

      Jadę do Poznania świętować 100-lecie wybuchu powstania wielkopolskiego . W Mosinie 27.12 będzie duszno i nieznośnie .

 • 20/12/2018 o 19:50
  Permalink

  A czy na tej uroczystości będzie można używać niecenzuralnego słowa na literę “k”? Bo miałbym taką ochotę… I czy ta wizyta nie zrobi Mosinie, delikatnie mówiąc,”siary”? Wystarczy że już jeden poseł robi nam obciach swoim “mosińskim” nazwiskiem…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.