Niepełnoletni może zabierać głos na sesji

WSA uzasadnił wyrok dotyczący oddalenia skarg Przemysława Mielocha na uchwały Rady Miejskiej w Mosinie w sprawie nieudzielenia wotum zaufania.
Jednym z zarzutów podniesionych przez Skarżącego było udzielenie w czasie debaty nad Raportem o stanie Gminy Mosina przez przewodniczącą Rady głosu osobie niepełnoletniej. Burmistrz twierdził opierając się na opinii kancelarii, która go reprezentuje, że osoba niepełnoletnia może działać wyłącznie przez przedstawiciela ustawowego.


Więcej na temat zarzutów stawianych Radzie TUTAJ

UZASADNIENIE WYROKU

Najistotniejsze stwierdzenia Sądu:

1. Procedura została zachowana.

2. Uzasadnienie uchwały o nieudzieleniu wotum zaufania nie jest konieczne

3. Burmistrz miał dość czasu na wyrażenie swojego stanowiska.

4. Niepełnoletnia osoba może zabierać głos na sesji

Jednocześnie Sąd jednak stwierdził, że w debacie nad raportem o stanie gminy powinni zabierać głos tylko mieszkańcy po zebraniu wymaganej ilości podpisów.
Udzielenie głosu mieszkańcom obecnym na sesji uznał za naruszenie prawa o nieistotnym charakterze.

3 Comments
Iwona 24/01/2022
| |

Z tego wynika, że opinia  kancelarii obsługującej urząd i szefa urzędu była całkowicie chybiona. Amatorszczyzna. Czy czeka nas zmiana kancelarii? 

kawka 24/01/2022
| |

Młody człowiek, a rozsądniej gadał niż ci co “zawodowo” nas reprezentują, czyli radni, urzędnicy i burmistrz. Niestety wszyscy są odcięci od rzeczywistości. Mnie strasznie złości jak nasadzenia kompensacyjne gmina wykonała w Bolesławcu na jakimś polu przy kanale. Po co tam? Te drzewa są potrzebne w śródmieściu.

karp 24/01/2022
| |

Niepełnoletni ma mądrzejsze przemyślenia niż radny, który co roku ogłasza światu,że bezpieczeństwo jest najważniejsze.Powtarza to tak często, że jeden z banków to podchwycił i wziął jego kwestię do reklamy.Dziwne, że nie zaangażowali radnego…