Nadal nie ma rankingu dróg…

Ul. Kasprowicza – jej budowa jest planowana na rok 2018. Trwają przygotowania do przetargu.

Burmistrz Jerzy Ryś, jak i jego zastępca Przemysław Mieloch mieli w swoich programach wyborczych opracowanie rankingu, który ustaliłby kolejność budowania dróg w naszej gminie. Opracowanie takie jednak do dzisiaj nie powstało.
Kilka razy podejmowano próby, ale wszelkie propozycje, w tym moja trafiły na dno szuflady.

Przy okazji rozważań o drogach publicznych warto zwrócić uwagę, że w wykazie dróg  w uchwale Wojewódzkiej Rady Narodowej z 1986 roku jest spis istniejących wtedy ulic. Do dziś 62 ulice z tego spisu są nieutwardzone, a 56 posiadają pełną infrastrukturę lub w tym roku zakończy się ich budowa.

10 Komentarze

 1. Proponuję inwestycję nowej utwardzonej drogi ulicy Bayera w miejscowości Dymaczewo Stare bo obecna droga to dramat dla mieszkanców …

 2. Podobno na początku roku jeden z radnych naszej rady otrzymał od burmistrza komplet danych do stworzenia takiego rankingu dla wszystkich dróg w gminie. Nic nie słychać w tej sprawie, więc radny się nie spisał, albo jeszcze ciężko pracuje nad tym projektem. Według mnie mało jest prawdopodobne (o ile prawdziwa jest cała sprawa), że radny ten zdąży przed wyborami… No cóż, jeśli to prawda to może kolejny raz okazać się, że łatwiej pouczać, niż cokolwiek zrobić. Miejmy nadzieję, że to nie jest prawda…

 3. Proszę o interwencję na ul. Reymonta. 40 lat czekaliśmy na wybudowanie naszej ulicy, ale coś idzie nie tak. Chodniki są tak budowane, że cała woda poleci na posesje.

 4. Czego można oczekiwać po urzędnikach (nie dotyczy Burmistrza Gminy ale już dotyczy z-cy Burmistrza)skoro na warunki zabudowy ogrodzenia posesji od strony ulicy oczekuję 1,5 roku (półtora). Typowa arogancja administracji, brak kultury osobistej (brak odpowiedzi), obraza przepisów ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego. Ciekawe kto imiennie odpowiada za nadzór procedur w Urzędzie.
  PS. potwierdza się prawda, że administracji samorządowej nikt nie kontroluje. Niech nikt nie mówi, że kontroluje Regionalna Izba Obrachunkowa

  • Może Kazio ma chociaż Waldemar na drugie, to sprawy potoczą się raźniej.
   Gdyby miał na imię Dymitr to może sobie zbudowac zamek w środku WPN.

 5. Trochę wydaje mi się dziwne, że ulica Klonowa to w miejscowym planie tereny zabudowy usługowej, obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Właściwa droga powinna byc obok np. na działce 2166/5,3157/1.
  Czy w Mosinie to normalne? Wojewódzka Rada Narodowa się pomyliła czy rysownik zakochany?

  • Ul. Klonowa nie jest na obszarze mpzp. Na mapie http://mosina.e-mapa.net/, z której jak sądzę Pan korzystał, jest bład. Ul. Klonowa biegnie od Podgórnej, przecina Wybickiego i kończy się na Śremskiej. Dalej w kierunku ul. Gałczyńskiego droga wyłożona płytami betonowymi to ul. Lema. Prowadzi m.in do Antona Rohra i Impaktu. Ta ulica jest na terenie mpzp. 🙂

   • Tak ja nie znam terenu,opierałem się na e-mapie.
    Przebieg tej Klonowej (nierówna szerokośc) wskazuje na niuregulowany stan prawny. Moim zdaniem WRN dała wam Inflanty, co nie spowodowało zmian w treści ksiąg wieczystych. Ranking wykupów też by się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.