Nadal nie ma rankingu dróg…

Ul. Kasprowicza – jej budowa jest planowana na rok 2018. Trwają przygotowania do przetargu.

Burmistrz Jerzy Ryś, jak i jego zastępca Przemysław Mieloch mieli w swoich programach wyborczych opracowanie rankingu, który ustaliłby kolejność budowania dróg w naszej gminie. Opracowanie takie jednak do dzisiaj nie powstało.
Kilka razy podejmowano próby, ale wszelkie propozycje, w tym moja trafiły na dno szuflady.

Przy okazji rozważań o drogach publicznych warto zwrócić uwagę, że w wykazie dróg  w uchwale Wojewódzkiej Rady Narodowej z 1986 roku jest spis istniejących wtedy ulic. Do dziś 62 ulice z tego spisu są nieutwardzone, a 56 posiadają pełną infrastrukturę lub w tym roku zakończy się ich budowa.

6 Komentarze

 1. Czego można oczekiwać po urzędnikach (nie dotyczy Burmistrza Gminy ale już dotyczy z-cy Burmistrza)skoro na warunki zabudowy ogrodzenia posesji od strony ulicy oczekuję 1,5 roku (półtora). Typowa arogancja administracji, brak kultury osobistej (brak odpowiedzi), obraza przepisów ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego. Ciekawe kto imiennie odpowiada za nadzór procedur w Urzędzie.
  PS. potwierdza się prawda, że administracji samorządowej nikt nie kontroluje. Niech nikt nie mówi, że kontroluje Regionalna Izba Obrachunkowa

  • Może Kazio ma chociaż Waldemar na drugie, to sprawy potoczą się raźniej.
   Gdyby miał na imię Dymitr to może sobie zbudowac zamek w środku WPN.

 2. Trochę wydaje mi się dziwne, że ulica Klonowa to w miejscowym planie tereny zabudowy usługowej, obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Właściwa droga powinna byc obok np. na działce 2166/5,3157/1.
  Czy w Mosinie to normalne? Wojewódzka Rada Narodowa się pomyliła czy rysownik zakochany?

  • Ul. Klonowa nie jest na obszarze mpzp. Na mapie http://mosina.e-mapa.net/, z której jak sądzę Pan korzystał, jest bład. Ul. Klonowa biegnie od Podgórnej, przecina Wybickiego i kończy się na Śremskiej. Dalej w kierunku ul. Gałczyńskiego droga wyłożona płytami betonowymi to ul. Lema. Prowadzi m.in do Antona Rohra i Impaktu. Ta ulica jest na terenie mpzp. 🙂

   • Tak ja nie znam terenu,opierałem się na e-mapie.
    Przebieg tej Klonowej (nierówna szerokośc) wskazuje na niuregulowany stan prawny. Moim zdaniem WRN dała wam Inflanty, co nie spowodowało zmian w treści ksiąg wieczystych. Ranking wykupów też by się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.