Mosińskie siłownie zewnętrzne

Pierwsze siłownie na świeżym powietrzu w Poznaniu stanęły w 2010 roku. Moda na siłownie w plenerze podobno przywędrowała z Anglii. Do nas dotarła w 2013 r. Pierwszą siłownią na terenie naszej gminy była siłownia w Krośnie przy ul. Piaskowej (49 655 zł). Drugą o podobnej wartości była nieudana siłownia w Ptasim Parku w Mosinie, na którą Gmina pozyskała 25 tys. zł z PROW. Trzecia siłownia za pond 47 tys. zł (30 tys z PROW) stanęła w 2014 r. w Świątnikach. Potem była siłownia w Czapurach, w części sponsorowana przez Luvenę. Obecnie na terenie gminy jest już 13 siłowni zewnętrznych. W 2017 r. powstanie kolejnych 7 w nowych lokalizacjach a 3 istniejące zostaną powiększone o kolejne urządzenia.

silownie-tabela

Do tej pory z budżetu gminy na ten cel przeznaczono ok. 300 tys. zł. W nadchodzącym 2017 r. inwestycje w siłownie zewnętrzne to kwota ok. 200 tys. zł. Wszystkie siłownie, za wyjątkiem tej w Ptasim Parku są finansowane z funduszu sołeckiego. W 2017 r. powstaną także siłownie z budżetu obywatelskiego. Jest to zatem decyzja mieszkańców.

mapa-silowni

Czy siłownia zewnętrzna jest potrzebna w każdym sołectwie, czy nawet w każdej wsi? Czy może lepiej połączyć siły i wybudować większy obiekt na styku kilku miejscowości?
A może nasi czytelnicy mają jakieś przemyślenia na temat lokalizacji siłowni, rodzaju urządzeń, itp.?

 

 

1 Comments
Zosia 19/03/2017
| |

Myślę, że w ptasim parku można by zrobić większy, lepiej zorganizowany obiekt, z chęcią bym uczęszczała. Po za tym dobrym miejscem były też plac zabaw na ulicy Zofii Nałkowskiej 🙂