Mosińska Dwójka Laureatem Konkursu Wielkopolska Szkoła Roku

 

27 września 2017 r. w  Teatrze Wielkim w Poznaniu wręczono nagrody i wyróżnienia wielkopolskim nauczycielom i szkołom.

Statuetka – dłoń nauczyciela opleciona wieńcem laurowym trzymająca brylant, który symbolizuje ucznia

Była to druga edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski Konkursu Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku.  Nagrody wręczała Marzena Wodzińska, członek zarządu woj. wielkopolskiego, pomysłodawca Konkursu.

Wyróżnienia w wysokości 3 tys. zł trafiły  do 21 szkół.

Wśród nominowanych szkół znalazły się w tym roku:

  • II LO w Poznaniu,
  • Zespół Szkół w Przykonie,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu,
  • Zespół Szkół w Mosinie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Tytuł trafił do tej ostatniej. Wielkopolska Szkoła Roku wraz z pamiątkową statuetką otrzymała nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł. Czterech laureatów, w tym Zespół Szkół w Mosinie,  otrzymało nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł i statuetki.
Nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (Zespołu Szkół w Mosinie) Alicja Trybus (na zdjęciu pierwsza od prawej).

Serdecznie gratulujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom tego znaczącego wyróżnienia!

Tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku nagrodę w wysokości 10 tys. złotych zdobyła Aleksandra Schoen-Kamińska z Zespołu Szkół nr 3 w Pile. Czterech nauczycieli – laureatów – otrzymało statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 5 tys. zł. Wyróżnienia warte 1,5 tys. zł trafiły do 16 pedagogów.

Podczas środowej gali 9 szkołom zostały również wręczone Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, najwyższe regionalne odznaczenia.

W czasie Gali wystąpili muzycy Teatru Wielkiego oraz Michał Szpak.


Warto także wiedzieć, że nauczycielka historii, obecnie także wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Beata Buchwald  znalazła się w gronie 5 kandydatów z Wielkopolski do nadania tytułu honorowego profesora oświaty – 2017. Na tej liście jest jeszcze jedna mieszkanka Mosiny – Anita Plumińska-Mieloch – związana zawodowo z Luboniem.

Wielkopolski Kurator Oświaty po zapoznaniu się z opiniami komisji powołanej w celu wyłonienia kandydatów do nadania tytułu honorowego profesora oświaty zdecydował o przekazaniu Ministrowi Edukacji Narodowej następujących wniosków:

  1. Pani Anity Plumińskiej-Mieloch,
  2. Pani Beaty Buchwald,
  3. Pani Elżbiety Tomczak,
  4. Pani Ewy Superczyńskiej,
  5. Pani Mirosławy Grzemba-Wojciechowskiej.
2 Comments
Jerzy Ryś 29/09/2017
| |

W uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach o tytuł “Wielkopolska Szkoła Roku” oraz “Wielkopolski Nauczyciel Roku” udział wzięli między innymi: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mosinie oraz Burmistrz Gminy Mosina. Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję złożyć gratulacje na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie (Zespołu Szkół w Mosinie) Alicja Trybus. Gratulujemy sukcesu wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom.