Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 431

9 marca 2015 r. Rada Miejska w Mosinie przyjęła Stanowisko w sprawie przebudowy drogi 431. Stanowisko to przesłaliśmy do radnych Sejmiku Wojewódzkiego. Dziś od radnego Bartłomieja Wróblewskiego otrzymaliśmy kopię Interpelacji, którą w tej sprawie skierował do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W 2006 r. została opracowana koncepcja przebudowy drogi wojewódzkiej na odcinku Mosina-Kórnik. Miała ona w swoim założeniu pełnić rolę obwodnicy południowej m. Poznania. Od listopada 2009 r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponuje projektem technicznym i pełną dokumentacją budowlaną dla przebiegu tej drogi we wsiach Świątniki i Mieczewo, bez zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Wg tych założeń, droga przebiegać ma po starej swojej trasie, co koresponduje z założeniami Wielkopolskiego Biura Przestrzennego w Poznaniu. Inwestycja ta jest wpisana w Strategię Rozwoju Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Mosina i Kórnik nawiązały współpracę w sprawie budowy ścieżki rowerowej między Mosiną a Kórnikiem.

Z uwagi na istniejącą już koncepcję i pełną dokumentację dla fragmentu drogi wojewódzkiej 431, radni Rady Miejskiej w Mosinie oczekują, że radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poprą starania obu gmin w sprawie modernizacji drogi łączącej m.in. dwie największe atrakcje turystyczne województwa wielkopolskiego – zamek w Kórniku i pałac w Rogalinie. (fragm. Stanowiska)


 Bartłomiej Wróblewski – prawnik konstytucjonalista, radny Sejmiku  Województwa Wielkopolskiego, himalaista.

więcej 

 

INTERPELACJA


 

16 grudnia Bartłomiej Wróblewski gościł na sesji Rady Miejskiej w Mosinie

Obiecał burmistrzowi i radnym pomoc w rozwiązywaniu naszych problemów, prosił o zgłaszanie mu spraw, w których wymagane jest wsparcie władz województwa.

Na swoim profilu FB zamieścił taki wpis:

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy Mosina pogratulowałem wyboru nowemu Burmistrzowi Panu Jerzemu Rysiowi oraz wszystkim Paniom i Panom Radnym. Podziękowałem także za wsparcie, jakie otrzymałem w Mosinie w ostatnich wyborach Po dzisiejszych dobrych rozmowach widać, że wspólnie będziemy mogli zrobić więcej dla mieszkańców gminy.
W Ośrodku Kultury, gdzie odbywają się posiedzenia, znajduje się poczet wybitnych postaci związanych z gminą, a wśród nich rektor Uniwersytetu Poznańskiego prof. Stanisław Kasznica i zamordowany po wojnie, jeden z ostatnich przywódców partyzantki antykomunistycznej, jego syn Stanisław Kasznica. Zrobiło mi się miło tym bardziej, że przed kilku laty przygotowałem ich biogramy.

0 Comments

No Comment.