Młodzież a idea samorządności

 1. II MŁODZIEŻOWY SEJM RZECZYPOSPOLITEJ MOSIŃSKIEJ

  29 marca 2017 roku w Mosińskim Ośrodku Kultury miała miejsce Inauguracja II Młodzieżowego Sejmu Rzeczpospolitej Mosińskiej. Przysięgę złożyło 36 młodych posłów z Gminy Mosina. Do czerwca będą spotykać się, radzić, debatować, po to, by wypracować komplet postulatów.
  Przedsięwzięcie ma na celu pobudzić w młodzieży większe zaangażowanie w sprawy gminy i rozwinąć umiejętności społeczne.
  Prezydium Sejmu stanowią wybrani spośród kandydatów w tajnym głosowaniu Marszałek oraz dwóch Wicemarszałków, którzy odpowiadają za całokształt i charakter prac. W tym roku Marszałkiem została Magdalena Górczak z Zespołu Szkół im A. Wodziczki w Mosinie a Wicemarszałkami Jakub Troszczyński i Julia Kordy ze Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko. Właśnie to Stowarzyszenie pod kierownictwem pani Doroty Lisiak zainicjowało i prowadzi ten projekt.
  Młodzieżowy Sejm Rzeczypospolitej Mosińskiej jest wspierany przez Przewodniczącą Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Mosina.
 2. GMINNY KONKURS  “MOSINA SAMORZĄDEM STOI”16 maja w Zespole Szkół w Mosinie z inicjatywy p. Reginy Burkiciak i radnego Rady Miejskiej w Mosinie Dominika Michalaka odbędzie się I edycja konkursu, którego celem jest poszerzenie wiedzy o zasadach funkcjonowania samorządu lokalnego, wzbogacenie wiedzy z topografii, działalności kulturalnej i gospodarczej gminy Mosina oraz pobudzanie aktywności uczniów w zakresie działalności samorządowej i społecznej.
  24 kwietnia w sali 110 Urzędu Miejskiego w Mosinie w ramach przygotowań do konkursu gimnazjaliści wzięli udział  w spotkaniu z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Mosinie i radnym Dominikiem Michalakiem.
  Temat spotkania:  Jak funkcjonuje samorząd?
  Konkurs został objęty patronatem przez Radę Miejską w Mosinie, która ufundowała dla laureatów nagrody.
  Uczestnikom życzymy powodzenia w konkursowych zmaganiach.
 3. MŁODY OBYWATEL ROZMAWIA 

  Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W dotychczasowych edycjach programu uczestniczyło ponad 1250 szkół. W obecnej edycji bierze udział młodzież z Gimnazjum nr 1 w Mosinie pod kierunkiem nauczyciela WOS i historii p. Oskara Hajdera. Grupa projektowa  chce poznać urząd, a następnie zorganizować Dzień Otwarty i oprowadzić po urzędzie swoich rówieśników. Na razie trwa praca nad koncepcją realizacji zadania. W poniedziałek o godz. 14.00 w sali radnego odbędzie się drugie spotkanie robocze.

 

 

0 Comments

No Comment.