PIT – wskaż gminę Mosina

Tu, w sąsiedztwie lasów Nadleśnictwa Babki oraz rzeki Głuszynki, powstało już blisko 800 nowych domów jednorodzinnych i mieszkań. –  cytat ze strony Family House.

Według moich obliczeń wkrótce na Osiedlu Leśnym będą 874 mieszkania. Takich mieszkań, w których mieszkają już obecnie ludzie jest ok. 650. Zakładając, że w każdym mieszkają średnio 3 osoby, moglibyśmy przyjąć, że na Osiedlu Leśnym w Czapurach mieszka ponad 2 tys. osób.

Tyle szacunki, a co na to baza danych Urzędu Miejskiego?

Z Rejestru Mieszkańców wynika (odpowiedź na moje zapytanie), że tylko w 376 mieszkaniach na Osiedlu Leśnym mieszkają osoby zameldowane. Osób zameldowanych jest 1342. Statystycznie na 1 mieszkanie przypadają  3,6 osoby.
Na Osiedlu mieszka aż 359 zameldowanych dzieci urodzonych w latach 2006-2016

mieszkania-na-lesnym-2016

Osiedle Leśne IV etap III nie jest jeszcze w całości zasiedlone.

Ile jest osób niezameldowanych?

Według moich obliczeń około 1000. Zakładając, że ilość dzieci jest porównywalna jak w grupie osób zameldowanych jest to gromadka licząca ok. 200 – 250 dzieci. Tych dzieci nie ma w rejestrze, a kiedyś zechcą być może podjąć naukę w miejscowej szkole.
Chociażby dlatego warto się meldować, żeby gmina miała rzeczywisty obraz potrzeb osiedla.
Bardzo prawdopodobne jest, że na Osiedlu Leśnym w Czapurach zajmującym powierzchnię ok. 21,5 ha mieszka już teraz ponad 2 300 osób, w tym ponad 500 dzieci w wieku od 0-10 lat.
Gmina rozpocznie w 2017 roku rozbudowę istniejącej szkoły. To duże wyzwanie dla budżetu.
Zwiększająca się liczba mieszkańców tego terenu to także większe nakłady na komunikację.
To tylko dwie przykładowe potrzeby tego środowiska, dlatego zachęcamy do solidarności budżetowej – chcesz mieć zadowolenie z miejsca, w którym mieszkasz, spraw, by Twoje podatki zasilały gminny budżet.

ZAMELDUJ SIĘ W GMINIE MOSINA  lub wskaż w zeznaniu podatkowym PIT miejsce zamieszkania na terenie naszej gminy.

Oczywiście problem nie dotyczy tylko mieszkańców tego osiedla, ale wszystkich miejscowości gminy w mniejszym lub większym stopniu. Dlatego również do wszystkich niezameldowanych mieszkańców naszej gminy zwracamy się z prośba o solidarność budżetową.

[table id=27 /]

13 Comments
stingerx 03/01/2017
| |

Pani Małgosiu, Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Dziękuję za artykuł i szacunkowe (choć twarde) dane…muszę przyznać, że pozwoliłem sobie na małą uwagę właśnie odnośnie zameldowań w Czapurach przy okazji oczekiwań mieszkańców dot. rozbudowy szkoły…wychodzi na to, że cała społeczność Czapur (ale nie tylko) powinna się teraz wykazać taką solidarnością. pozdrawiam

paw 02/01/2017
| |

“Zwiększająca się liczba mieszkańców tego terenu to także większe nakłady na komunikację.”
Jakie konkrety w tym zakresie?
Na dzien dzisiejszy mieszkancy Czapur nie maja transportu publicznego umozliwiajacego dotarcie do Mosiny. Totalny absurd.

Karol 02/01/2017
| |

O co chodzi z tą solidarnością?