Mieczewski Hufiec Miotający Petanque

Jlogo_hufiec_wer5_Emblematednym z oryginalnych pomysłów mieszkańców Mieczewa jest gra w bule (petanque, petanka –  tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi).

Mieczewiacy zaczęli grać w bule kilka lat temu. Początkowo była to nowa atrakcyjna forma pielęgnowania dobrosąsiedzkich kontaktów.
W ubiegłym roku powstał pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa “Mieczewo nasze miejsce” i przy wsparciu “Fundacji Lotto” pełnowymiarowy tor do gry w petankę – bulodrom. Powstała też drużyna o interesującej nazwie Mieczewski Hufiec Miotający Petanque, która próbuje swoich sił w różnych zawodach.
21 maja 2016 r. w czeskich Libicach Hufiec z Mieczewa wziął udział w turnieju z serii Centrope Cup, gdzie rywalizował z 118 drużynami z  6 krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i  Węgier.

Inne ciekawe pomysły mieszkańców Mieczewa to zgłębianie historii wsi , organizowanie imprez integracyjnych np. Mieczewski Festiwal Winiarski, Mieczewski Festiwal Nalewek i Ciast, organizowanie czynów społecznych.
Mieczewo  może się poszczycić profesjonalnym i bardzo ciekawym portalem informacyjnym www.mieczewo.com oraz forum dyskusyjnym.

Miotaczkom i miotaczom petanki gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Wszystkich Mieszkańców Mieczewa serdecznie pozdrawiam 🙂

0 Comments

No Comment.