W Luboniu powstaje ośrodek dla niepełnosprawnych

Dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Mosinie przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego EMEDEA  przedstawili radnym swoją inwestycję. W I kwartale 2018 r. zostanie uruchomiony w Luboniu przy ul. Sobieskiego 9 (11 km od centrum Mosiny) Ośrodek, który przyjmie 100 niepełnosprawnych osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. To bardzo ciekawa propozycja skierowana również do gminy Mosina. Od kilku tygodni prowadzone są zapisy dla dzieci z zaburzeniami rozwoju, dla których ta placówka jest przeznaczona.

W ramach zajęć rehabilitacyjno – edukacyjnych zespół OREW-u prowadzi zarówno zajęcia indywidualne – są to zajęcia z logopedą, psychologiem, oligofrenopedagogiem i fizjoterapeutą jak i zajęcia grupowe – muzykoterapia, zajęcie plastyczne, kulinarne, dogoterapię, zajęcia w sali integracji sensorycznej oraz zajęcia polisensoryczne dostosowane do możliwości dziecka. Podstawą pracy z dzieckiem jest diagnoza psychofizyczna, psychospołeczna i intelektualna funkcjonowania dziecka w oparciu o obserwację oraz przeprowadzany proces diagnostyczny i wywiad z rodzicami.

W skład  zespołu specjalistów wchodzą: nauczyciel – terapeuta, psycholog, neurologopeda, oligofrenopedagog, masażysta, fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta NDT Bobath.

Zajęcia rehabilitacyjno – edukacyjno – wychowawcze oraz zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju odbywają się bezpłatnie. Ośrodek oferuje także płatną opiekę dla dzieci od godziny 13.00 do godziny 16.00.

Ośrodek w Luboniu będzie bliźniaczą placówką do istniejącego Ośrodka przy ul. Bosej 15 w Poznaniu.

OREW prezentacja

http://www.orew.emedea.pl

Zainteresowanych zachęcam do osobistego kontaktu

 

 

3 myśli na temat “W Luboniu powstaje ośrodek dla niepełnosprawnych

 • 01/01/2018 o 15:56
  Permalink

  Po 25 latach działalności został zamknięty Akwawit w Lesznie. Kto z nas tam nie bywał? Powodem zamknięcia pływalni jest jej trudna sytuacja ekonomiczna. Samorząd chcąc pomóc pływalni zaproponował jej właścicielom wykupienie za 400 tysięcy złotych usług dla mieszkańców Leszna, zwłaszcza dla najmłodszych i seniorów. Jednak oczekiwania właściciela były wyższe. Basen potrzebowałby dotacji w wysokości co najmniej 1,2 miliona złotych rocznie.
  http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/zamknieto-pierwszy-wodny-park-w-polsce
  Czy są wyliczenia, ile gmina będzie dokładac do przyszłego basenu w Mosinie?

  Odpowiedz
 • 15/11/2017 o 23:00
  Permalink

  Kiedy zaczną działać Warsztaty Terapii Zajęciowej? Czy już jest prowadzony remont budynku?

  Odpowiedz
  • 17/11/2017 o 07:20
   Permalink

   3 października 2017 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę z opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę na adaptację budynku gminnego u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Dembowskiego w Mosinie na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Projektant zobowiązał się do wykonania całego zadania do 7 kaja 2018 r.

   Z tego wynika, że remont zacznie się nie prędzej niż latem 2018 r. a WTZ nie zostaną otwarte wcześniej niż pod koniec 2018 r.

   Jest to informacja burmistrza z 3 listopada 2017 r. skierowana do Mosińskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych do wiadomości Rady Miejskiej w Mosinie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.