W Luboniu powstaje ośrodek dla niepełnosprawnych

Dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Mosinie przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego EMEDEA  przedstawili radnym swoją inwestycję. W I kwartale 2018 r. zostanie uruchomiony w Luboniu przy ul. Sobieskiego 9 (11 km od centrum Mosiny) Ośrodek, który przyjmie 100 niepełnosprawnych osób ze sprzężoną niepełnosprawnością. To bardzo ciekawa propozycja skierowana również do gminy Mosina. Od kilku tygodni prowadzone są zapisy dla dzieci z zaburzeniami rozwoju, dla których ta placówka jest przeznaczona.

W ramach zajęć rehabilitacyjno – edukacyjnych zespół OREW-u prowadzi zarówno zajęcia indywidualne – są to zajęcia z logopedą, psychologiem, oligofrenopedagogiem i fizjoterapeutą jak i zajęcia grupowe – muzykoterapia, zajęcie plastyczne, kulinarne, dogoterapię, zajęcia w sali integracji sensorycznej oraz zajęcia polisensoryczne dostosowane do możliwości dziecka. Podstawą pracy z dzieckiem jest diagnoza psychofizyczna, psychospołeczna i intelektualna funkcjonowania dziecka w oparciu o obserwację oraz przeprowadzany proces diagnostyczny i wywiad z rodzicami.

W skład  zespołu specjalistów wchodzą: nauczyciel – terapeuta, psycholog, neurologopeda, oligofrenopedagog, masażysta, fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta NDT Bobath.

Zajęcia rehabilitacyjno – edukacyjno – wychowawcze oraz zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju odbywają się bezpłatnie. Ośrodek oferuje także płatną opiekę dla dzieci od godziny 13.00 do godziny 16.00.

Ośrodek w Luboniu będzie bliźniaczą placówką do istniejącego Ośrodka przy ul. Bosej 15 w Poznaniu.

OREW prezentacja

http://www.orew.emedea.pl

Zainteresowanych zachęcam do osobistego kontaktu

 

 

3 Comments
mosinianka 01/01/2018
| |

Po 25 latach działalności został zamknięty Akwawit w Lesznie. Kto z nas tam nie bywał? Powodem zamknięcia pływalni jest jej trudna sytuacja ekonomiczna. Samorząd chcąc pomóc pływalni zaproponował jej właścicielom wykupienie za 400 tysięcy złotych usług dla mieszkańców Leszna, zwłaszcza dla najmłodszych i seniorów. Jednak oczekiwania właściciela były wyższe. Basen potrzebowałby dotacji w wysokości co najmniej 1,2 miliona złotych rocznie.
http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/zamknieto-pierwszy-wodny-park-w-polsce
Czy są wyliczenia, ile gmina będzie dokładac do przyszłego basenu w Mosinie?

Iza 15/11/2017
| |

Kiedy zaczną działać Warsztaty Terapii Zajęciowej? Czy już jest prowadzony remont budynku?