Linia weekendowa z przewozem rowerów

Pomysł jest dobry i sprawdzony. Od kilku lat w powiecie poznańskim uruchamiana jest w sezonie letnim weekendowa “rowerowa” linia autobusowa, której zadaniem jest połączenie Swarzędza, Murowanej Gośliny i Biedruska. Trasa przecina tereny leśne Puszczy Zielonka oraz gminy Suchy Las.
Radni Rady Powiatu w Poznaniu, w tym Jacek Szeszuła złożyli wniosek, by podobną linię uruchomić w naszej gminie. Rada Powiatu w Poznaniu podjęła 27 marca uchwałę o powierzeniu Gminie Mosina realizacji zadania polegającego na uruchomieniu weekendowej linii łączącej dorzec kolejowy w Mosinie z siedzibą WPN w Jeziorach i Pałacem w Rogalinie dla turystów, również tych z rowerami i przeznaczyła na ten cel 90 tys. zł.
Rada Miejska w Mosinie podjęła uchwałę w tej sprawie 25 kwietnia. Radni mieli wątpliwości, czy w tak krótkim czasie informacja ta dotrze do turystów.
Radny Jan Marciniak zgłosił wniosek, by linię uruchomić od 1 czerwca, ale 14 radnych było przeciwnych takiemu rozwiązaniu
http://mosina.esesja.pl/glosowanie/178230/c0f939178a8a471

Były zapewnienia, że Gmina zdąży rozpropagować tę informację i linia zostanie 1 maja uruchomiona

Tak się jednak nie stało. Otrzymałam dziś maila…

Szanowny Panie Burmistrzu
Pani Małgorzato
,

Informacja o weekendowej linii nr 671 od 1 maja jest wprowadzaniem w błąd mieszkańców i gości. Pod informacją na stronie Urzędu jest link do ZUK Mosina.
Niestety rozkładu jazdy tej linii nie ma. Ponieważ na prima aprilis już za późno, to niestety albo rozmyślne wprowadzenie w błąd, albo koszmarny poziom niekompetencji obu instytucji Urzędu i ZUK.
Jeżeli nie ma rozkładu jazdy, to nie można z tej linii korzystać. Jak nie można korzystać to od 1 maja linia ta generuje tylko straty. W związku z tym w powiązaniu z zapisem o gospodarności w ustawie o finansach publicznych ZUK nie powinien dostać środków na pokrycie straty którą sam sobie wykreował przez brak informacji.

Mało tego. W zakładce Aktualności ZUK z dumą informuje że z dniem 17 marca dostosował rozkład jazdy np linii 699 do nowego rozkładu jazdy PKP Załączono odpowiedni link

Informujemy, że z dniem 17 marca 2019 r. zmianie ulegną rozkłady jazdy linii komunikacyjnych 691, 692, 693 oraz 694.

Powodem zmian są modyfikacje rozkładu jazdy pociągów. Zmiany rozkładów jazdy z dnia 10.03.2019r. dotyczyły rozkładu jazdy PKP ważnego od 09.12.2018 do 14.12.2019r., natomiast bieżące zmiany dotyczą aktualizacji rozkładu jazdy PKP ważnej od 10.03.2019 do 08.06.2019r. Jednocześnie informujemy, że na częstotliwość zmian rozkładu jazdy pociągów Gmina Mosina nie ma wpływu.

Aktualne rozkłady linii autobusowych dostępne są tutaj.

Ico?
Pod wskazanym linkiem rozkład jazdy linii 699 ważny od dnia …. 02.09.2018.

Proszę o wyjaśnienie dlaczego jako mieszkanka nie mam prawa do rzetelnej informacji? Dlaczego uniemożliwia mi się korzystanie z transportu gminnego poprzez podanie nieprawdziwych godzin kursów?
Jaki jest sens podawania do publicznej wiadomości nieaktualnych rozkładów jazdy? Opublikowanie prawidłowych i aktualnych rozkładów jazdy nie jest chyba rzeczą arcytrudną.

Z poważaniem,
A.

KOMUNIKATY

Data opublikowania: 2019-04-30

Weekendowa linia autobusowa nr 671

Informujemy, że od 01 maja 2019 roku do 13 października 2019 roku, zostanie uruchomiona weekendowa linia autobusowa nr 671, łącząca dworzec kolejowy w Mosinie z siedzibą Wielkopolskiego Parku Narodowego i Pałacem w Rogalinie umożliwiająca przejazd większych grup rowerzystów i turystów.

Aktualne rozkłady jazdy gminnych linii komunikacyjnych są dostępne na stronie: http://www.zukmosina.pl.

49 Comments
xyz 16/06/2019
| |

Jak tam linia weekendowa? Ktoś korzystał, widział?

Małgorzata Kaptur 11/05/2019
| |

Powiat informuje o linii weekendowej https://powiat.poznan.pl/autobusem-i-z-rowerem/i podaje rozkład jazdy, ZUK informuje i także podaje rozkład jazdy. Problem w tym, że między jednym a drugim rozkładem jest wiele różnic:
Powiat: https://powiat.poznan.pl/wp-content/uploads/2019/05/671-rozk%C5%82ad-jazdy-do-zaswiadczenia-2019.pdf
ZUK: http://www.zukmosina.pl/wp-content/uploads/2015/05/Rozk%C5%82ad-671.pdf

karp 08/05/2019
| |

Rozkłady autobusów są na stronie ZUK, wraz z informacją, że są obsługiwane przez PUK i logo PUK. Kiedy prezesowi się myli kiedy jest Zukiem a kiedy Pukiem, to nic dziwnego.Proponuję w dni parzyste komunikację podpiąć pod ZUK, a w nieparzyste pod PUK i będzie porządek.

Mosina 06/05/2019
| |

Powiecmy prawdę ta linia dla rowerzystów przystosowana nie jest i żadna większa grupa rowerzystów przy obecnym stanie nigdy z niej nie z korzysta więc zastanawiam się nad jej sensem i tym pospiechem o którym Pan Jan Mrciniak PRZESTRZEGAŁ idea jest dobra ale kompletnie nieprzemyślana i niezorganizowana POŚPIECH POŚPIECH I POŚPIECH tak jest w Gminie MOSINA

Mosina 06/05/2019
| |

Cenzor z Mysiej napiszał dziś 06/05/2019 O GODZ 15:58 Hurra!, po sześciu dniach, rozkład jazdy linii 671 został zawieszony na stronie ZUK. Szkoda ,że na rozkładzie jazdy nie ma informacji o platformie. Z informacji na stronie Gminy – powtórzonej na stronie ZUK – wynika, że przejazdy na tej linii są m.in. przeznaczone dla większych grup rowerzystów.
s Mieliśmy ja dzisiaj okazje zobaczyć bo ten autobus jezdzi na innej lini regularnej razem z platforma. Platforma morze pomieścić 4/5 rowerów to znaczy ze jak przyjadą dwie lub trzy albo cztery rodziny cztero osobowe plus jakieś dodatkowe osoby z rowerami to większość z nich się tym autobusem nie zabierze a już strach myśleć jak jakaś rodzina z Puszczykowa do Mosiny się wybierze z rowerami i dojedzie i będzie chciała wsiąść postawić rowery na platformie i pojechać do Rogalinka

ciekawy 05/05/2019
| |

Jeżeli to prawda, że ZUK powiesił na przystankach rozkład jazdy i jeździ pustymi autobusami to robi się jeszcze śmieszniej. Bareja wiecznie żywy! Uruchomić konspiracyjną linię autobusową za środki publiczne i puszczać autobus w taki sposób, że tylko przez przypadek ktoś może się zorientować, że jest taka usługa – to prawdziwy majstersztyk i szczyt absurdu. Kolejność powinna być inna – miesiąc przed czasem nową linię powinien reklamować powiat, bo to jego kasa i celem są głównie turyści spoza gminy Mosina. Urząd powinien informować turystów, bo przecież Mosinie na turystach powinno zależeć. Tu się ciśnie na usta pytanie – czym zajmuje się promocja skoro nie włączyła się w informowanie? A może w gminie nie ma osób zajmujących się promocją? Urząd powinien poinformować mieszkańców, bo dla nich to też okazja na zorganizowanie wycieczki, a także szansa na zwykłe skorzystanie z usługi komunikacyjnej.

D. L 04/05/2019
| |

Przecież linia 671 jeździ od dnia 1 maja rozkłady są porozwieszane na przystankach.

Mosina 02/05/2019
| |

Linia turystyczna to linia widmo dlatego niema rozkładu jazdy żeby z niej nie korzystać dlaczego bo niema możliwości przewiezienia rowerów w większej ilości proponuje rowerzystą w grupie powyżej 5 polować na te linie jutro 3 maja

Jacek S. 02/05/2019
| |

Widocznie burmistrzowi pomyliły się daty 1 maja z 1 kwietnia i będąc przekonanym, że “tnie” mieszkańcom primaaprilisowy żart, przez roztargnienie zrobił to o miesiąc za późno. No cóż, widocznie nie ma KTO w UM Mosina dopilnować sprawy tak banalnej jak skoordynowanie komunikatu z rzeczywistym działaniem podległych spółek. Burmistrz urzeczony możliwością pokazania się w LOŻY dla Vipów w Warszawie całkowicie zapomniał o tym, że jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na terenie Gminy. To wstyd, że nie tylko mieszkańców, ale i chcących nas odwiedzać turystów traktuje się jak ludzi trzeciej kategorii. proponuje zamienić sukienki na długie spodnie i zabrać się do roboty…

paw 02/05/2019
| |

GCI dawało taką wiadomość ta FB, próżno szukałem rozkładu na stronie ZUK i wszystko jasne. Zastanawiałem się jakim taborem ta linia zostanie obsłużona.
A tu d….
W tym tygodniu w PR3 w “ZA na nawet PRZECIW” była dyskusja o problemach komunikacyjnych polskich miejscowości – niestety nie udało mi się dodzwonić by pochwalić się Mosiną leżącą 21 km od centrum Poznania i jej cudownym nieskomunikowaniem z Poznaniem.

karp 02/05/2019
| |

Trochę chyba przesadziłem z tymi 7 dniami. Burmistrz Łukowiak podrzucił 3 jaja kukułcze 18 kwietnia i to chyba liczy się tak, że termin 7 dniowy(ustawowy) upływał 28 kwietnia(dzień wolny), a więc 29 kwietnia. Troska o finanse publiczne, by nakazywała powiatowi przynajmniej przedstawienie informacji ile kasy trafia do budżetu z tytułu opłat za Izbę.
Jak ktoś nie zapłaci są zobowiązani do egzekucji.
Linię autobusową finansuje powiat, ale 10 razy wyciągnie tę kwotę z budżetów gmin, bo
na jedną taką uchwałę, przypada 10 o pomocy dla powiatu.
Finansowanie szpitala to cel niby szlachetny, ale to już obligatoryjne zadanie powiatu. Dzięki temu starosta filantrop ma tyle kasy, że corocznie wykonuje zadania rządu i robi sobie PR.
https://powiat.poznan.pl/policja-z-nowymi-autami/

karp 02/05/2019
| |

Tutaj powiat dosyć późno wpadł na to, że po zimie jest wiosna.
Tak jednak to uchwała bardziej w moim guście niż te 3 o pomocy dla powiatu, podrzucone przez Burmistrza Łukowiaka na 7 dni przed sesją. Ta plaga jest gorsza od stonki ziemniaczanej i sieje większe spustoszenie w budżetach gmin niż wydatki na walkę z alkoholizmem. Uzależnienie od udzielania pomocy powiatowi jest w naszym powiecie tak silne, że powinien powstać ośrodek do walki z tym. Jeszcze trochę i Zarząd Powiatu przejdzie na wikt lubońskiego lub mosińskiego MOPS-u. Zawsze myślałem, że w koszt ekskluzywnego pobytu na Izbie jest wliczona opieka. Koszt zadania został podzielony na
gminy. Czyżby nikt tam za siebie nie płaci?

Cenzor z Mysiej 01/05/2019
| |

Najbliższy weekend przypada w sobotę 4 maja …..