Linia weekendowa z przewozem rowerów

Pomysł jest dobry i sprawdzony. Od kilku lat w powiecie poznańskim uruchamiana jest w sezonie letnim weekendowa “rowerowa” linia autobusowa, której zadaniem jest połączenie Swarzędza, Murowanej Gośliny i Biedruska. Trasa przecina tereny leśne Puszczy Zielonka oraz gminy Suchy Las.
Radni Rady Powiatu w Poznaniu, w tym Jacek Szeszuła złożyli wniosek, by podobną linię uruchomić w naszej gminie. Rada Powiatu w Poznaniu podjęła 27 marca uchwałę o powierzeniu Gminie Mosina realizacji zadania polegającego na uruchomieniu weekendowej linii łączącej dorzec kolejowy w Mosinie z siedzibą WPN w Jeziorach i Pałacem w Rogalinie dla turystów, również tych z rowerami i przeznaczyła na ten cel 90 tys. zł.
Rada Miejska w Mosinie podjęła uchwałę w tej sprawie 25 kwietnia. Radni mieli wątpliwości, czy w tak krótkim czasie informacja ta dotrze do turystów.
Radny Jan Marciniak zgłosił wniosek, by linię uruchomić od 1 czerwca, ale 14 radnych było przeciwnych takiemu rozwiązaniu
http://mosina.esesja.pl/glosowanie/178230/c0f939178a8a471

Były zapewnienia, że Gmina zdąży rozpropagować tę informację i linia zostanie 1 maja uruchomiona

Tak się jednak nie stało. Otrzymałam dziś maila…

Szanowny Panie Burmistrzu
Pani Małgorzato
,

Informacja o weekendowej linii nr 671 od 1 maja jest wprowadzaniem w błąd mieszkańców i gości. Pod informacją na stronie Urzędu jest link do ZUK Mosina.
Niestety rozkładu jazdy tej linii nie ma. Ponieważ na prima aprilis już za późno, to niestety albo rozmyślne wprowadzenie w błąd, albo koszmarny poziom niekompetencji obu instytucji Urzędu i ZUK.
Jeżeli nie ma rozkładu jazdy, to nie można z tej linii korzystać. Jak nie można korzystać to od 1 maja linia ta generuje tylko straty. W związku z tym w powiązaniu z zapisem o gospodarności w ustawie o finansach publicznych ZUK nie powinien dostać środków na pokrycie straty którą sam sobie wykreował przez brak informacji.

Mało tego. W zakładce Aktualności ZUK z dumą informuje że z dniem 17 marca dostosował rozkład jazdy np linii 699 do nowego rozkładu jazdy PKP Załączono odpowiedni link

Informujemy, że z dniem 17 marca 2019 r. zmianie ulegną rozkłady jazdy linii komunikacyjnych 691, 692, 693 oraz 694.

Powodem zmian są modyfikacje rozkładu jazdy pociągów. Zmiany rozkładów jazdy z dnia 10.03.2019r. dotyczyły rozkładu jazdy PKP ważnego od 09.12.2018 do 14.12.2019r., natomiast bieżące zmiany dotyczą aktualizacji rozkładu jazdy PKP ważnej od 10.03.2019 do 08.06.2019r. Jednocześnie informujemy, że na częstotliwość zmian rozkładu jazdy pociągów Gmina Mosina nie ma wpływu.

Aktualne rozkłady linii autobusowych dostępne są tutaj.

Ico?
Pod wskazanym linkiem rozkład jazdy linii 699 ważny od dnia …. 02.09.2018.

Proszę o wyjaśnienie dlaczego jako mieszkanka nie mam prawa do rzetelnej informacji? Dlaczego uniemożliwia mi się korzystanie z transportu gminnego poprzez podanie nieprawdziwych godzin kursów?
Jaki jest sens podawania do publicznej wiadomości nieaktualnych rozkładów jazdy? Opublikowanie prawidłowych i aktualnych rozkładów jazdy nie jest chyba rzeczą arcytrudną.

Z poważaniem,
A.

KOMUNIKATY

Data opublikowania: 2019-04-30

Weekendowa linia autobusowa nr 671

Informujemy, że od 01 maja 2019 roku do 13 października 2019 roku, zostanie uruchomiona weekendowa linia autobusowa nr 671, łącząca dworzec kolejowy w Mosinie z siedzibą Wielkopolskiego Parku Narodowego i Pałacem w Rogalinie umożliwiająca przejazd większych grup rowerzystów i turystów.

Aktualne rozkłady jazdy gminnych linii komunikacyjnych są dostępne na stronie: http://www.zukmosina.pl.

49 myśli na temat “Linia weekendowa z przewozem rowerów

 • 16/06/2019 o 22:40
  Permalink

  Jak tam linia weekendowa? Ktoś korzystał, widział?

  Odpowiedz
 • 08/05/2019 o 09:24
  Permalink

  Rozkłady autobusów są na stronie ZUK, wraz z informacją, że są obsługiwane przez PUK i logo PUK. Kiedy prezesowi się myli kiedy jest Zukiem a kiedy Pukiem, to nic dziwnego.Proponuję w dni parzyste komunikację podpiąć pod ZUK, a w nieparzyste pod PUK i będzie porządek.

  Odpowiedz
  • 08/05/2019 o 11:39
   Permalink

   Nie mogę sprawdzić krs, bo wyszukiwarka nieczynna. Jeśli jednak PUK świadczy usługi transportu zbiorowego bez wpisu do KRS, to kłania się Kodeks Wykroczeń:
   art.60 § 1. Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

   Odpowiedz
   • 08/05/2019 o 21:04
    Permalink

    Już można sprawdzić w krs i okazuje się, że transport mają wpisane obie spółki. Nie wszystko jest z rzeczy, które wpisano w uchwale o utworzeniu PUK, ale są inne rzeczy dodatkowe jak zarządzanie nieruchomościami i zbieranie odpadów niebezpiecznych.
    Czym skorupka w Dopiewie nasiąknie, tym w Mosinie trąci.

    Odpowiedz
 • 06/05/2019 o 19:20
  Permalink

  Powiecmy prawdę ta linia dla rowerzystów przystosowana nie jest i żadna większa grupa rowerzystów przy obecnym stanie nigdy z niej nie z korzysta więc zastanawiam się nad jej sensem i tym pospiechem o którym Pan Jan Mrciniak PRZESTRZEGAŁ idea jest dobra ale kompletnie nieprzemyślana i niezorganizowana POŚPIECH POŚPIECH I POŚPIECH tak jest w Gminie MOSINA

  Odpowiedz
  • 06/05/2019 o 21:42
   Permalink

   Mosina@ – i ten pośpiech wspierają radni pod wpływem emocji ( nie na darmo użyłem w jednym ze swoich wpisów powiedzenia,,Kręcą się jak kotka na gorącym dachu,,. To miało ilustrować ich zniecierpliwienie, że na coś co chcieliby już mieć, by móc się pochwalić przed elektoratem, proponuje im się czekać jeden miesiąc.

   Odpowiedz
 • 06/05/2019 o 19:06
  Permalink

  Cenzor z Mysiej napiszał dziś 06/05/2019 O GODZ 15:58 Hurra!, po sześciu dniach, rozkład jazdy linii 671 został zawieszony na stronie ZUK. Szkoda ,że na rozkładzie jazdy nie ma informacji o platformie. Z informacji na stronie Gminy – powtórzonej na stronie ZUK – wynika, że przejazdy na tej linii są m.in. przeznaczone dla większych grup rowerzystów.
  s Mieliśmy ja dzisiaj okazje zobaczyć bo ten autobus jezdzi na innej lini regularnej razem z platforma. Platforma morze pomieścić 4/5 rowerów to znaczy ze jak przyjadą dwie lub trzy albo cztery rodziny cztero osobowe plus jakieś dodatkowe osoby z rowerami to większość z nich się tym autobusem nie zabierze a już strach myśleć jak jakaś rodzina z Puszczykowa do Mosiny się wybierze z rowerami i dojedzie i będzie chciała wsiąść postawić rowery na platformie i pojechać do Rogalinka

  Odpowiedz
  • 06/05/2019 o 21:48
   Permalink

   Mosina@ – rozmawiał ze mną przed godziną znajomy z Poznania- zapalony rowerzysta. Z dumą poinformowałem go o weekendowych kursach z platformą, a on ….., a on mnie wyśmiał. Dla turysty wycieczka rowerowa z Poznania do Rogalina, czy Kórnika to zaledwie spacer. Ktoś kto wsiada na rower by zwiedzać okolice Poznania to przemieszcza się rowerem. Na cholerę platforma (to słowa znajomego) chyba że będzie miała w tyle napis : Koniec wyścigu.
   Za promocję Gminy już się nie zabiorę.

   Odpowiedz
   • 06/05/2019 o 22:11
    Permalink

    Twój znajomy to wyczynowiec, więc dla niego przejechać sto kilometrów to bułka z masłem. Ja jako emerytka średnio sprytna tyle nie przejadę. Załóżmy, że mieszkam w Poznaniu i chciałabym pojeździć sobie po grajzerówce. Musze dotrzeć na dworzec PKP i jakoś się z rowerem przetarabanić po schodach, potem wtargać jednoślad do pociągu, potem rower wytaszczyć na stacji w Mosinie, znów pokonać schody i czekać pół godziny na autobus z platformą. W drodze powrotnej te same kombinacje. No nie wiem, czy to takie fajne. Co innego na wycieczkę pieszą po WPN lub rogalińskim parku.
    Załóżmy że jestem emerytką z Mosiny i nie mam samochodu. Do Jezior czy do Rogalina nie dojdę na piechotę, a tym busem podjadę, pospaceruję i za 2-3 godziny wrócę do domu.
    Załóżmy, że jestem emerytką z Rogalinka – wsiądę w busik bez rowera za to z torbą na zakupy i pojadę na targowisko do Mosiny.
    Linia ta na pewno nie sprawdzi się do przewozu większych grup rowerzystów, ale jakieś zastosowanie znajdzie, więc nie marudźmy, bo powiat na drugi rok nie da kasy.

    Odpowiedz
   • 07/05/2019 o 06:53
    Permalink

    i….słuszna racja Cenzorze, tej Gminy nie ma co promować bo promujesz pustkę i zaściankowość !!!!
    Ludzi przybywa lawinowo, drogi dojazdowe robią się coraz bardziej zatłoczona, ba zakorkowane. Inwestycji dla mieszkańców brak za to właściciele ,,wannowo/piaskowego,, eldorado zacierają łapska bo gmina wraz z powiatem ma gdzieś rozjeżdżane drogi…
    Platforma na rowery ? Po co ścieżki rowerowe? ROWERY NA TORY 😉
    Ja już nawet staram się nie wyjeżdżać do sąsiednich Gmin bo mnie zwyczajnie jasna cholera bierze jak widzę te wypasione DROGI ROWEROWE !!!!
    Zatem drogi Cenzorze nie można promować niczego 🙂

    Odpowiedz
    • 07/05/2019 o 22:04
     Permalink

     Joteyka proszę napisz, gdzie są te wypasione drogi rowerowe w sąsiednich gminach. Pytam poważnie, bo ja znam tylko dwie takie drogi na dość dobrym poziomie. Niestety cała reszta to prowizorki. Nawet w bogatym Tarnowie Podgórnym. 90 tys. złotych powinno pójść na przebudowę drogi rowerowej na Leszczyńskiej, bo to wstyd co tam jest.

     Odpowiedz
     • 08/05/2019 o 06:38
      Permalink

      @rowerzysto 🙂 Biedrusko, Murowana, o okolicach Obornik nie wspomnę (znajomi z Obornik cytat ,,bierzcie swoje rowery w pociąg i do nas, u nas jest gdzie pojeździć rowerem,,).
      U nas….zapraszam na zapyziałe ,,zawarcie,, 🙂
      Az wstyd , ze Gmina która ma takie miejsca jak Rogalin Joteyka nie ma do tego miejsca ścieżek rowerowych, o drogach rowerowych nie wspomnę bo zdaje się tego słowa się doczepiłeś 🙂

 • 05/05/2019 o 14:00
  Permalink

  Jeżeli to prawda, że ZUK powiesił na przystankach rozkład jazdy i jeździ pustymi autobusami to robi się jeszcze śmieszniej. Bareja wiecznie żywy! Uruchomić konspiracyjną linię autobusową za środki publiczne i puszczać autobus w taki sposób, że tylko przez przypadek ktoś może się zorientować, że jest taka usługa – to prawdziwy majstersztyk i szczyt absurdu. Kolejność powinna być inna – miesiąc przed czasem nową linię powinien reklamować powiat, bo to jego kasa i celem są głównie turyści spoza gminy Mosina. Urząd powinien informować turystów, bo przecież Mosinie na turystach powinno zależeć. Tu się ciśnie na usta pytanie – czym zajmuje się promocja skoro nie włączyła się w informowanie? A może w gminie nie ma osób zajmujących się promocją? Urząd powinien poinformować mieszkańców, bo dla nich to też okazja na zorganizowanie wycieczki, a także szansa na zwykłe skorzystanie z usługi komunikacyjnej.

  Odpowiedz
  • 05/05/2019 o 17:58
   Permalink

   Takie komunikaty przekazywane z dnia na dzień stają się normą w UM Mosina. Oto przykład tej samej kategorii jak omawiany:
   https://www.mosina.pl/komunikaty/zmiana-rozkladu-jazdy

   “KOMUNIKATY
   Data opublikowania: 2019-03-15
   Zmiana rozkładu jazdy
   Informujemy, że z dniem 17 marca 2019r. zmianie uległy rozkłady jazdy linii komunikacyjnych 691, 692, 693 oraz 694.

   Powodem zmian są modyfikacje rozkładu jazdy pociągów. Zmiany rozkładów jazdy z dnia 10.03.2019r. dotyczyły rozkładu jazdy PKP ważnego od 09.12.2018 do 14.12.2019r., natomiast bieżące zmiany dotyczą aktualizacji rozkładu jazdy PKP ważnej od 10.03.2019 do 08.06.2019r. Jednocześnie informujemy, że na częstotliwość zmian rozkładu jazdy pociągów Gmina Mosina nie ma wpływu.

   Aktualne rozkłady jazdy gminnych linii komunikacyjnych są dostępne na stronie: http://www.zukmosina.pl.”

   Oczywiście, podając linka można zrobić to lepiej kierując dokładnie na stronę zozkładów jazy, nie zmuszając mieszkańca czy turystę do przeszukiwania strony ZUK’u.

   Brakuje słów… Oto efekt dobrej zmiany. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. W tym przypadku jest dokładnie odwrotnie, a do tego znacznie drożej! Wstyd!!!

   Odpowiedz
 • 04/05/2019 o 12:59
  Permalink

  Przecież linia 671 jeździ od dnia 1 maja rozkłady są porozwieszane na przystankach.

  Odpowiedz
  • 04/05/2019 o 13:02
   Permalink

   Linia jeździ bez większych problemów. Sam z niej mam zamiar skorzystać.
   Z tego ci się orientuję to kursy są co godzinę.

   Odpowiedz
  • 06/05/2019 o 15:58
   Permalink

   Hurra!, po sześciu dniach, rozkład jazdy linii 671 został zawieszony na stronie ZUK. Szkoda ,że na rozkładzie jazdy nie ma informacji o platformie. Z informacji na stronie Gminy – powtórzonej na stronie ZUK – wynika, że przejazdy na tej linii są m.in. przeznaczone dla większych grup rowerzystów.

   Odpowiedz
   • 06/05/2019 o 20:15
    Permalink

    Na temat platformy rowerowej nadal cisza. Czy naprawdę tak ciężko napisać choć jedno zdanie na ten temat? Pojawia się produkt o którego możliwościach nie wie nie tylko turysta z zewnątrz, ale także mieszkaniec gminy.

    Odpowiedz
    • 06/05/2019 o 22:02
     Permalink

     Wczoraj,po 13.00 widziałem busa(na 8-10 osób)startującego z początkowego przystanku(dworzec PKP). Miał do haka holowniczego przymocowany element metalowy, dla mnie na dwa rowery.

     Odpowiedz
     • 06/05/2019 o 22:04
      Permalink

      Zapomiałem o najważniejszym. Bus odjechał pusty. Żadnych turystów, ani pieszych, ani rowerowych.

    • 06/05/2019 o 22:08
     Permalink

     MP – Burmistrz dochodzi do siebie po wizycie u Prezydenta Dudy i nie w głowie mu platforma. Zapachniało wielkim światem a tu taka przyziemność. Jak tak dalej pójdzie to zastanie rzecznikiem prasowym Prezydenta jak niejaki Pan Spychalski, niegdyś mieszkaniec Waldkowych Czapur.

     Odpowiedz
     • 06/05/2019 o 22:56
      Permalink

      Z takiego stanowiska można się dobrze katapultować, że nie wspomnę niejakiego A. Dery z Ostrowa… Naszemu burmistrzowi marzy się taki odlot. Nie na darmo usunął z tej drogi poprzedniego burmistrza, jedyną realną przeszkodę w użyciu gminy jako procy, naciąganej prze grupkę bardzo pracowitych radnych.

 • 02/05/2019 o 22:52
  Permalink

  Linia turystyczna to linia widmo dlatego niema rozkładu jazdy żeby z niej nie korzystać dlaczego bo niema możliwości przewiezienia rowerów w większej ilości proponuje rowerzystą w grupie powyżej 5 polować na te linie jutro 3 maja

  Odpowiedz
  • 03/05/2019 o 11:53
   Permalink

   Wychodzi na to, że miał rację radny Marciniak przestrzegając przed zbytnim pośpiechem i datą od maja. Rozbudzono tylko oczekiwania i zaliczono wtopę.
   Macie ZuKa/Puka/radnego powiatowego/szarą eminencję, który tę sprawę powinien znać od podszewki. Jakoś woli sesje dopiewskie, bo tam jego wojsko składa mu hołdy.
   Nie można wykluczyć, że o tym co z tą linią Mosina dowie się z artykułu w Czasie Dopiewa.

   Odpowiedz
   • 03/05/2019 o 13:13
    Permalink

    To taki mały falstart. Przypomina mi to podanie przez luboński informator informacji
    o podwyżce za śmieci od marca 2019. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu rajdu szlakiem wirtualnej lini, lub nawet wyścigu.Kto pierwszy
    na mecie niech się zgłosi w poniedziałek po puchar do Burmistrza.

    Odpowiedz
   • 03/05/2019 o 13:27
    Permalink

    Tak, zdecydowanie radny Marcinak miał rację. Jednak obecny stan, to przede wszystkim wina burmistrza i jego służb, że nie potrafili skoordynować informacji umieszczanych na stronach UM Mosina z uruchomieniem linii i udostępnieniem rozkładu jazdy.
    Ponadto, jak można emitować taki komunikat na dzień przed datą obowiązywania rozkładu jazdy:

    “Informujemy, że od 01 maja 2019 roku do 13 października 2019 roku, zostanie uruchomiona weekendowa linia autobusowa nr 671, łącząca dworzec kolejowy w Mosinie z siedzibą Wielkopolskiego Parku Narodowego i Pałacem w Rogalinie umożliwiająca przejazd większych grup rowerzystów i turystów.”

    Oczom nie wierzę, kiedy czytam takie bzdury.
    Zapytam więc burmistrza tej Gminy:
    Panie Burmistrzu, czy ZUK Mosina wiedział o tym, że postanowił Pan uruchomić weekendową linię autobusową nr 671? Mamy dzień 3 maja 2019, a na stronach ZUK nie ma rozkładu jazdy dla takiej linii. Któż miał ją uruchomić w dniu Święta Pracy? Nie pierwszy raz my mieszkańcy musimy wstydzić się sposobem podejmowania przez Pana decyzji! Gdzie szacunek dla suwerena, gdzie szacunek dla samego siebie? Gdzie szacunek dla stanowiska, które Pan piastuje?

    Odpowiedz
    • 03/05/2019 o 15:55
     Permalink

     “Panie Burmistrzu, czy ZUK Mosina wiedział o tym, że postanowił Pan uruchomić weekendową linię autobusową nr 671?”
     To pytanie retoryczne, bo Strażyński uczestniczył przecież przy uchwalaniu podobnej uchwały Rady Powiatu. Nie wiem czy Burmistrz Mosiny lub Rada miały pole
     manewru co do daty, bo zadanie zostało powierzone od 1 maja. Powinno być zawarte porozumienie między Burmistrzem a Zarządem Powiatu, a było na to mało czasu.

     Odpowiedz
    • 03/05/2019 o 16:04
     Permalink

     Jacek S.@ – w pierwszej kolejności trzeba zapytać radnych: Dominika Michalaka i Waldemara Wiązka, dlaczego w dyskusji zachowywali się jak kotka na gorącym dachu. Żadnej refleksji nad obawami radnego Marciniaka co do krótkiego okresu na wprowadzenie w życie tej uchwały. Z drugiej strony Pani Kierownik Joanna Pawlicka powiedziała że wszyscy są przygotowani i czekają w blokach startowych NA SYGNAŁ ( o podjęciu uchwały Pani Kierownik miała poinformować odpowiedzialnego w PUK SMS – em). Dwója dla Burmistrza ( a zasadzie dla Pani J.P.) i dwója dla niedojrzałych i nie potrafiących przewidywać radnych !
     W poniedziałek oczekuje informacji o konsekwencjach służbowych i o honorowej rezygnacji z mandatu tych dwóch radnych.Od radnych oczekuję rozwagi a nie wspierania wszystkiego jak leci !

     Odpowiedz
     • 03/05/2019 o 17:51
      Permalink

      Ja nie tworzyłbym zasad zwalniających burmistrza z odpowiedzialności, za cały ten bałagan. Jeśli nie główny “mistrzunio”, to przynajmniej zastępca, odpowiedzialny za transport gminny. A radni? No cóż, od nich wiele zależy wbrew pozorom, ale musi im się chcieć… Radny Wiązek stanął u boku “mistrzunia” z hasłem na ustach: “postawię na każdego, kto zrobi porządek w Planowaniu Przestrzennym”. Postawił i jak dzisiaj wiadomo, nie na tego czworonoga… Porządku nie ma (wręcz odwrotnie), a sprawy radnego nie posuwają się do przodu. O honorze ciężko rozmawiać. W niektórych kręgach pojęcie to nie jest znane, a nawet nie jest uznawane. To drugie staje sie normą. Proces przewidywania jest bliski nielicznym osobom w tym zgromadzeniu. Jedną z nich jest Jan Marciniak, ale to temat na odrębną dyskusję. W każdym razie ostatnio najedliśmy się wstydu za naszych mistrzuniów i prezesuniów.

     • 03/05/2019 o 21:02
      Permalink

      Te sms-y -też nie wszystkie czytam. 🙂 Pani kierownik wysłała, ale były zatory
      na A-2 i nie doszedł.Chciała do Zuka, a odebrał Puk.

     • 03/05/2019 o 21:17
      Permalink

      Czy moge słowo???

     • 03/05/2019 o 21:40
      Permalink

      Już chciałem spytać co z Tamem,ale nie było wątku ? Czy zmógł go Zuk lub Puk, czy on ich zmógł? Jak tam na wojnie? Spokojnie?

     • 03/05/2019 o 21:37
      Permalink

      W poniedziałek Burmistrz i Starosta muszą się dogadać komu coś nie wyszło.Czasami wychodzi to ludności na dobre. Gdyby wyszło Staroście w roku 2008 wprowadzenie octanu metylu do mosińskiego powietrza = pożar.
      Skoro Mosina nie uległa spaleniu, to znaczy że podmiot który dostał pozwolenie na razie z niego nie skorzystał.

 • 02/05/2019 o 12:16
  Permalink

  Widocznie burmistrzowi pomyliły się daty 1 maja z 1 kwietnia i będąc przekonanym, że “tnie” mieszkańcom primaaprilisowy żart, przez roztargnienie zrobił to o miesiąc za późno. No cóż, widocznie nie ma KTO w UM Mosina dopilnować sprawy tak banalnej jak skoordynowanie komunikatu z rzeczywistym działaniem podległych spółek. Burmistrz urzeczony możliwością pokazania się w LOŻY dla Vipów w Warszawie całkowicie zapomniał o tym, że jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na terenie Gminy. To wstyd, że nie tylko mieszkańców, ale i chcących nas odwiedzać turystów traktuje się jak ludzi trzeciej kategorii. proponuje zamienić sukienki na długie spodnie i zabrać się do roboty…

  Odpowiedz
  • 02/05/2019 o 14:14
   Permalink

   okazuje się że dwóch zastępców to za mało. Proponuje powołanie pełnomocnika Burmistrza do spraw komunikacji z ZUK-iem.

   Odpowiedz
   • 02/05/2019 o 15:27
    Permalink

    Dlatego jest trzech. Zastępca Ejchorst jako pierwszy (nieodwołany z funkcji) i drugi i Łukowiak jako jedynie pierwszy.

    Odpowiedz
   • 02/05/2019 o 15:29
    Permalink

    W samej spółce pełnomocnika do spraw komunikacji Zuku z Pukiem, a w Puku odwrotnego.

    Odpowiedz
 • 02/05/2019 o 11:48
  Permalink

  GCI dawało taką wiadomość ta FB, próżno szukałem rozkładu na stronie ZUK i wszystko jasne. Zastanawiałem się jakim taborem ta linia zostanie obsłużona.
  A tu d….
  W tym tygodniu w PR3 w “ZA na nawet PRZECIW” była dyskusja o problemach komunikacyjnych polskich miejscowości – niestety nie udało mi się dodzwonić by pochwalić się Mosiną leżącą 21 km od centrum Poznania i jej cudownym nieskomunikowaniem z Poznaniem.

  Odpowiedz
  • 02/05/2019 o 12:06
   Permalink

   Jest jeszcze jedna kwestia. Kiedy Łubińskiego nie ma na sesji w Dopiewie, to każe przeprosić i wysyła p.Kamilę Wojszcz, która zapisuje uwagi radnych i sołtysów do powiatu.Nawet jak nie ma żadnej uchwały związanej z powiatem.
   Kiedy RM Mosina omawia 4 uchwały związane z powiatem, to z powiatu nie fatyguje się pies z kulawą nogą. Podobnie zresztą jest z Luboniem. Dlatego jestem nawet zadowolony z tego, że na razie RM Luboń pokazała środkowy palec w sprawie mostu w Czapurach. Niech się uczą w powiecie savoir vivru.

   Odpowiedz
   • 16/05/2019 o 13:19
    Permalink

    Wrócę jeszcze do uchwały w sprawie pomocy dla powiatu na prowadzenie Izby wytrzeźwień. Podobno gminy płacą za transport,opiekę itp.
    Jak wyglądał transport w Luboniu można sobie obejrzeć na YouTube, w związku
    z aferą w SM Luboń. Jeśli takie siostry miłosierdzia opiekują się na samej izbie to….
    Nie podlinkowuje filmów, bo są brzydkie i każdy sam może je sobie wyguglać.

    Odpowiedz
 • 02/05/2019 o 10:49
  Permalink

  Trochę chyba przesadziłem z tymi 7 dniami. Burmistrz Łukowiak podrzucił 3 jaja kukułcze 18 kwietnia i to chyba liczy się tak, że termin 7 dniowy(ustawowy) upływał 28 kwietnia(dzień wolny), a więc 29 kwietnia. Troska o finanse publiczne, by nakazywała powiatowi przynajmniej przedstawienie informacji ile kasy trafia do budżetu z tytułu opłat za Izbę.
  Jak ktoś nie zapłaci są zobowiązani do egzekucji.
  Linię autobusową finansuje powiat, ale 10 razy wyciągnie tę kwotę z budżetów gmin, bo
  na jedną taką uchwałę, przypada 10 o pomocy dla powiatu.
  Finansowanie szpitala to cel niby szlachetny, ale to już obligatoryjne zadanie powiatu. Dzięki temu starosta filantrop ma tyle kasy, że corocznie wykonuje zadania rządu i robi sobie PR.
  https://powiat.poznan.pl/policja-z-nowymi-autami/

  Odpowiedz
 • 02/05/2019 o 09:38
  Permalink

  Tutaj powiat dosyć późno wpadł na to, że po zimie jest wiosna.
  Tak jednak to uchwała bardziej w moim guście niż te 3 o pomocy dla powiatu, podrzucone przez Burmistrza Łukowiaka na 7 dni przed sesją. Ta plaga jest gorsza od stonki ziemniaczanej i sieje większe spustoszenie w budżetach gmin niż wydatki na walkę z alkoholizmem. Uzależnienie od udzielania pomocy powiatowi jest w naszym powiecie tak silne, że powinien powstać ośrodek do walki z tym. Jeszcze trochę i Zarząd Powiatu przejdzie na wikt lubońskiego lub mosińskiego MOPS-u. Zawsze myślałem, że w koszt ekskluzywnego pobytu na Izbie jest wliczona opieka. Koszt zadania został podzielony na
  gminy. Czyżby nikt tam za siebie nie płaci?

  Odpowiedz
 • 01/05/2019 o 23:10
  Permalink

  Najbliższy weekend przypada w sobotę 4 maja …..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.