Konkursy na dyrektorów rozstrzygnięte

Jak wynika z Zarządzenia Burmistrza Gminy Mosina 26 maja odbyły się 2 konkursy na stanowisko dyrektorów szkół i 1 na dyrektora Przedszkola nr 2 “Wesołe Skrzaty” w Mosinie. Dyrektorem Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku została po raz kolejny p. Bogumiła Woroch. Pełni tę funkcję od 14 lat.
Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Pecnej została na kolejną kadencję p. Małgorzata Sroczyńska ( jest to już jej czwarta kadencja).
Dyrektorem Przedszkola  nr 2 „Wesołe Skrzaty” w Mosinie została p. Anna Szuba, która przez 10 lat była dyrektorem jednego z poznańskich przedszkoli.
29 maja odbyły się dwa kolejne konkursy.
Dyrektorem ośmioklasowej Szkoły Podstawowej nr 1 została dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Mosinie od momentu jego powstania w 2006 r. – p. Ewa Agnieszka Szymańska. W konkursie startowało jeszcze dwóch innych kandydatów.
Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie została na drugą kadencję p. Alicja Trybus. W konkursie wzięła udział jeszcze jedna kandydatka).
W wyniku reformy oświaty od 1 września 2017 r. na terenie gminy będzie 9 szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mosina i jedna szkoła niepubliczna prowadzona przez osobę fizyczną.
Kadencja dyrektora szkoły wynosi 5 lat. Komisja konkursowa przed którą staje kandydat na dyrektora szkoły składa się z 11 lub 12 osób:

  • 3 przedstawicieli organu prowadzącego szkołę  czyli Gminy Mosina,
  • 3 przedstawicieli organu nadzorującego, czyli Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
  • 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej,
  • 2 przedstawicieli Rady Rodziców,
  • 1 – 2 przedstawicieli związków zawodowych.

Wszystkim nowo wybranym dyrektorom gratulujemy i życzymy sukcesów i satysfakcji z pracy.

[table id=33 /]

[table id=34 /]

0 Comments

No Comment.