Konkurs piękności?

Posadą prezesa Zakładu Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zainteresowana jest rekordowa ilość chętnych. O fotel prezesa ZUK ubiega się ponad 30 osób, a prezesem PUK chce zostać ponad 20 osób. Część aplikujących złożyło swój akces na obydwa stanowiska. To zapewne ci lepiej zorientowani w temacie. Bo prezes ma być jeden.

Procedura wyboru jest zagadkowa. Jak poinformował radnych na wczorajszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Burmistrz Przemysław Mieloch rozmowy z kandydatami prowadzić będą rady nadzorcze obu spółek oddzielnie. Zajmie to im tylko 2 dni – środę i czwartek. Prawdopodobnie już w piątek wybór zostanie dokonany.
Niepokoi mnie trochę to zawrotne tempo.

Prezes obu spółek Andrzej Strażyński objął posadę prezesa w PK Wronki w połowie listopada 2019 r. Przez półtora miesiąca łączył zarządzanie spółkami komunalnymi w dwóch gminach. W naszej gminie był wynagradzany wg zasad umowy zawartej na zarządzanie ZUK i PUK do 31 grudnia 2019 r.
Od 1 stycznia Rada Nadzorcza powierzyła bez konkursu obowiązki prezesa p. Beacie Nowak.
Jak informował mnie Burmistrz w odpowiedzi na moje zapytanie w tej sprawie z dnia 23 stycznia 2020 r. ogłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa planowane było do dnia 10 lutego 2020 r. Burmistrz zapewniał także, że podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli finansowej w obydwu spółkach. Obiecywał, że do 20 lutego poinformuje o formie, zakresie i sposobie jej przeprowadzenia.
Do dziś żaden audyt nie został przeprowadzony, a tymczasowy prezes urzęduje już 9 miesięcy. Ten stan nie jest dobry ani dla spółek, ani dla gminy.

W końcu postępowanie ogłoszono. Czas składania aplikacji wydłużono jeszcze o 2 tygodnie.
Nagle doświadczamy zawrotnego przyspieszenia.
Wybór prezesa dwóch spółek komunalnych to nie konkurs piękności. Nawet wybór miss trwa dużej niż wybór prezesa.

Czy taka formuła zapewni wybór dobrego prezesa?31 Comments
karp 05/10/2020
| |

Po wejściu na e-sesję-transmisje pojawia się taki komunikat:
” Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem nowych wymogów prawnych wynikających z Ustawy o Dostępności Cyfrowej, które m.in. nakładają na samorządy obowiązek udostępniania wraz z materiałem video, również napisów dla osób niesłyszących, nagrania z Sesji mogą pojawiać się z opóźnieniem, z uwagi na czas potrzebny do ich przygotowania. ”
Dla mnie to absurd i to z tych najbardziej absurdalnych. Jeśli przygotowanie napisów trwa jakiś czas, to jaki problem z udostępnieniem najpierw transmisji bez napisów? Świat zmierza w głupim kierunku.

Głos Plebanii 30/09/2020
| |

Coś zła passa trapi wodza gminy. Czyżby nikt nie chciał być zmobbingowany? Proszę spojrzeć pod spodem linki do wszystkich nierozstrzygniętych naborów na wolne stanowiska z ostatniego kwartału. Albo nikt się nie zgłasza, albo jest to jedna osoba co nie spełnia kryteriów, albo od razu po wyborze rezygnuje. Chyba zaraz będzie hulał wiatr na 20 Października numero uno. Trzeba będzie zrobić jakiś zaciąg z zakrystii albo może z samej rady. Skoro zastępca wodza był radnym, to proponuję iść przetartym szlakiem. Proponuję pierwszego Waldemara zaradnego zatrudnić. Ile można żwirować?
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_mk_-_nierozstrzygniecie.pdf
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_naboru_ik5-nierozstrzygniecie.pdf
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_naboru_ksiegowosc_syntetyczna-nierozstrzygniecie.pdf
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_rzp-nierozstrzygniecie.pdf
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_naboru_ksiegowosc_-_nierozstrzygniecie_naboru.pdf
http://bip.mosina.pl/zasoby/files/praca/2020/wynik_naboru_podatki_i_oplaty_-_nierozstrzygniecie2.pdf

karp 29/09/2020
| |

W związku z wyborem nowego prezesa ZUK/PUK miałbym 2 pytania retoryczne do Chomika:
1. Czy chciałbyś by prezes Jan Gurgun zatrzymał w spółce panią Nowak, oraz dlaczego nie?
2. Czy twoim marzeniem jest, by nowy prezes powołał Don Ricardo na inkasenta pobierającego/lub nie opłaty targowo-targowiskowe na Targowisku Miejskim?

[…] to nie konkurs piękności. Nawet wybór miss trwa dużej niż wybór prezesa – informuje na łamach portalu czasmosiny.pl Małgorzata Kaptur przewodnicząca Rady Miejskiej w […]

karp 28/09/2020
| |

The winner is-Jan Gurgun, zarówno w konkursie na ZUK-a jak na PUK-a.

karp 24/09/2020
| |

Plan dla Czapur. Nie widzę na stronie starostwa zarówno nieuzgdodnienia, jak i uzgodnienia z tego roku Wątpliwości budzi czy po zmianie rozstrzygnięcia uwagi przez burmistrza i ponownej opinii Zarządu Powiatu, nie powinno nastąpić wyłożenie? Zapis mpzp jak i rozstrzygnięcie uwagi to przekroczenie uprawnień. Burmistrz i Rada nie mogą pozwalać czy zabraniać budowy zbiornika na wodę deszczową na działce.

karp 24/09/2020
| |

Mecenas który pojawił się w RN ZUK jest reprezentantem osób poszkodowanych w Plewiskach, w związku z kłopotami jakie mają w sprawie mieszkań od Pajo (czy jakiejś spółki córki).
Ja nie wiem skąd się wzięło aż tylu kandydatów, bo wymagania są wysokie. Nie mogą być karani i jeszcze nie mogą mieć związku z korupcją. Słowem chodzi o anioły i w jednym postępowaniu zgłosił się cały zastęp. W naborze/nienaborze w czasach pani Springer brano pod uwagę tylko urodę i podobne skłonności jakie ona miała. Andrzej Strażyński był w tym bezapelacyjnie najlepszy na rynku spośród kandydatów którzy przegrali wybory samorządowe.

kajka 22/09/2020
| |

Patrząc na to, co się dzieje w tej gminie, to ten konkurs wcale nie jest potrzebny i zapewne już wiadomo burmistrzowi, kto na tym stołku zasiądzie. Dwa dni pro forma, żeby ludzie myśleli, że jednak może ktokolwiek ma na cokolwiek wpływ.

Poncjusz 22/09/2020
| |

Ciekawe jakimi wnioskami się zakończyła kontrola w temacie mobbingu w UM oraz ZUK. Ostatnio był to przerabiany temat w mosińskich instytucjach.