Kompostuj ile możesz, resztę odbierze PUK

29 czerwca 2018 Rada Miejska wprowadziła zmianę w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie.
Zmiana dotyczy odpadów zielonych.

Od 1 stycznia były dwie drogi:

  1. Jeżeli ktoś gromadził odpady kuchenne w brązowym kuble z napisem BIO to mógł wystawiać w workach odpady zielone,
  2. Jeżeli ktoś nie miał brązowego kubła, znaczyło, że kompostuje odpady BIO. Nie mógł wystawiać odpadów zielonych w workach. Musiał je także kompostować. Jeżeli nie mieściły się w kompostowniku, można je było samodzielnie odwieźć do PSZOK -a na terenie ZUK w Mosinie.

Zmiana polega na tym, że niezależnie od tego, czy gromadzisz odpady kuchenne w brązowym kuble, czy wyrzucasz je do kompostownika, możesz odpady zielone w workach wystawić przed domem, a PUK to odbierze.

Kompostowanie każdej, nawet najmniejszej ilości odpadów biodegradowalnych jest korzystne dla gminy. Wcześniejsze zasady powodowały, że nikomu nie opłacało się kompostować odpadów.

2 Komentarze

  1. kompostuję ile mogę i chętnie wzięłabym nawet od sąsiadów, bo kompost to złoto ogrodnika, ale nagminne jest w Polsce używanie chemii na trawnikach – pestycydy insektycydy etc, nie chcę wprowadzać trucizn do mego ogrodu; świadomość ekologiczna wśród mieszkańców jest niestety znikoma

    • Pani Mario, zachęcam do propagowania wiedzy proekologicznej. Prosze pisać, jak przygotować naturalne środki ochrony roślin i nawozy dolistne, które można stosować w swoim ogrodzie bez obaw, że zaszkodzi się naturalnemu środowisku. Kropla drąży kamień. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.