Kolejowy zawrót głowy

Pismo Wykonawcy z 17.06.2016 r.
Mosina znalazła się w oku cyklonu. Trwają intensywne prace przy wymianie torów, przebudowie dworca
i budowie tunelu. Do tej pory utrudnienia dotykały głównie mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Osiedla Nowe Krosno i Żabinka.zamknięcie przejazdówOd zamknięcia przejazdu na ul. Śremskiej, co nastąpiło  w styczniu ubiegłego roku, muszą oni korzystać z objazdów. To powoduje, że mieszkańcy Krosna i ulic przyległych do Leszczyńskiej borykają się ze zwiększonym ruchem drogowym. Po rozpoczęciu prac w rejonie dworca mieszkańcy dojeżdżający samochodami utracili dotychczasowe miejsca postojowe (około 50). Od czasu wznowienia prac przy tunelu ulicami: Torową, Kasprowicza, Kasztanową, Długą, a zdarza się, że i pozostałymi węższymi ulicami, pędzą ogromne pojazdy firmy budującej nowe tory wzbijając tumany kurzu.
Na ul. Śremskiej od 6.30 do 21.30 pracuje ciężki sprzęt przy budowie tunelu. Prace
posuwają się w szybkim tempie.
Nowa wyboista droga gruntowa tuż obok wykopów prowadzi do Urzędu Stanu Cywilnego sprawiając, że decyzja o ślubie wymaga jeszcze większej odwagi niż wcześniej.

Wkrótce trudności komunikacyjnych doświadczą setki, a może nawet tysiące mieszkańców zmierzających do centrum Mosiny. Będzie to skutek zamknięcia przejazdów:

  • na ul. Piotra Mocka
    – droga 431 do Rogalina,
  • na ul. Farbiarskiej,
  • na ul. Sowinieckiej.

Wzdłuż torów przy ul. Torowej montowane są już słupy do ekranów akustycznych. Trochę to dziwne, bo słupy wyrastają wzdłuż starego torowiska, co utrudni wymianę starego toru na nowy.

     słupy do ekranów
Mieszkańcy ul. Torowej dyskutują o ekranach. Zdania są podzielone, jedni nie chcieliby ekranów wcale, bo do odgłosów przejeżdżających pociągów się przyzwyczaili, inni, którzy mieszkają na przeciw semafora, oczekują solidnych ekranów.
Większość ma nadzieję, że uda się załatwić ekrany transparentne, które nie przesłonią widoku lasu po drugiej stronie torów, bo ekrany szpecą i brutalnie niszczą krajobraz, bywają również zamalowywane przez graficiarzy, co potęguje ich brzydotę.

słupy do ekranów.szare

Zdjęcie z domalowanymi ekranami – Czy taki będzie widok z okna mieszkańców ul. Torowej?

3 Comments
M. Kaptur 21/06/2016
| |
M. Kaptur 17/06/2016
| |

UWAGA!Zmiana terminu zamknięcia przejazdu ul. Farbiarska/Targowa. Pierwotnie zamknięcie planowano w dniach: 21.06.2016 – 25.06.2016. Jak poinformował Wykonawca termin przesunięto na 5.07 – 9.07. Przyczyna: konieczność wzmocnienia słabego podłoża gruntowego.