Kiedy ruszy targowisko?

Targowisko zostało zamknięte zarządzeniem Burmistrza Gminy Mosina z dnia 27 marca z mocą obowiązującą od 13 marca 2020 r.
Nie znam żadnej wypowiedzi radnego, w której zawarty byłby sprzeciw wobec przywróceniu handlu na targowisku.
Burmistrz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców był jednak temu przeciwny.

24. kwietnia wpłynął do Rady Miejskiej projekt uchwały w tej sprawie.

Dziś na targowisku można było podziwiać ogrodzenie, które świadczy o tym, że zamiar jest poważny i dało się słyszeć pytanie powtarzane przez wiele osób: KIEDY RUSZY?

a dzisiejszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów burmistrz poinformował, że ma zamiar otworzyć targowisko od 2 maja. Burmistrz ustali zasady korzystania z niego w zarządzeniu. Aby wydać zarządzenie potrzebuje zmiany uchwały dotyczącej regulaminu, co ma mieć miejsce 29 kwietnia 2020 r.

Uchwała ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, mimo że poprzednia uchwała dotycząca regulaminu targowiska weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego – https://esesja.pl/zalaczniki/8276/uchwala_nr_400-regulamin-targowiska_88763.pdf.

Czy w tej sytuacji dojdzie do otwarcia targowiska w sobotę, przekonamy się w … sobotę.

36 komentarzy do “Kiedy ruszy targowisko?

 • 02/06/2020 o 21:15
  Permalink

  Mam pytanie, czy z nowym zrządzeniem, Burmistrz przywrócił opłatę targową. Bo Zuk w czasie pandemii opłatę targowiskową z pazernością pobierał. http://bip.mosina.pl/bip/prawo/uchwaly-rady/kadencja-2018-20232/xxvii-sesja-rady-miejskiej-w-mosinie-w-dniu-29-kwietnia-2020-r.1/uchwaa-nr-xxvii20820-zmieniajca-uchwa-w-sprawie-wprowadzenia-opaty-targowej-okrelenia-zasad-ustalania-poboru-terminw-patnoci-i-wysokoci-stawek-opaty-targowej.html

  Odpowiedz
  • 02/06/2020 o 23:03
   Permalink

   Nie ma w zarzadzeniu o tym mowy. W poprzednim jest zapis ze na czas epidemii zawiesza sie ta oplate. Epidemia jest nadal, wiec oplata nie jest pobierana.

   Odpowiedz
  • 03/06/2020 o 08:42
   Permalink

   W uchwale Rady Miejskiej jest zapis:
   2. Zwalnia się od opłaty targowej sprzedaż prowadzoną podczas obowiązywania na obszarze gminy
   Mosina stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonych
   w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.”.
   To oznacza. że do czasu zniesienia stanu epidemii Gmina opłaty targowej pobierać nie będzie.
   Ani uchwała ani zarządzenie burmistrza nie odnosi się do opłaty targowiskowej pobieranej przez ZUK. Żadnych informacji w sprawie opłat nie zawierają komunikaty na stronie internetowej ZUK. To moim zdaniem poważne niedopatrzenie. W kwestii opłat powinna być jasność.
   Komunikat z 30.04.2020
   http://www.zukmosina.pl/otwarcie-targowiska-miejskiego/
   Komunikat z 30.04.2020
   http://www.zukmosina.pl/targowisko-miejskie-zniesienie-ograniczen/
   Zadzwoniłam do Działu Usług Komunalnych z pytaniem o opłatę targowiskową, ale pani, która odebrała telefon, nie miała wiedzy w tym temacie i odesłała mnie do inkasenta. Inkasent poinformował mnie, że zarówno wcześniej, kiedy targowisko funkcjonowało w ograniczonym zakresie, jak i obecnie nie pobiera się opłaty targowej, ale opłata targowiskowa jest pobierana wg dotychczasowych stawek.

   Odpowiedz
   • 03/06/2020 o 10:34
    Permalink

    To mamy jasność w niejasności.Coś nie zrozumiałe .Proponuje pani Przewodniczacej napisać oficjalne zapytanie, do Zuku i Burmistrza jak jest to możliwe? ciekawe jakie wyjasnienia usłyszymy.

    Odpowiedz
    • 03/06/2020 o 16:08
     Permalink

     Ale jaka jest tu niejasność? Urzad z oplaty zrezygnował. ZUK nie. Jedna nie jest pobierana pd samego poczatku, a druga od samego poczatku jest? Gdzie jest jest zatem problem? Spółka zdecydowała się nie zwalniać z oplaty na jej rzecz.

     Odpowiedz
     • 03/06/2020 o 21:09
      Permalink

      @Jacek. Gratuluje wyobrazni w tym toku myślenia.Propinuje dokładnie zapoznać sie co było.Co mamy 🙂

     • 04/06/2020 o 10:25
      Permalink

      A gdyby Zuk przypomniał sobie raz na jakiś czas, że kupcy to jego klienci.
      https://www.youtube.com/watch?v=jqnMk0e60mA
      Gdyby na swojej stronie podał komunikat, że zamyka targowisko to spadłby komuś włos z głowy? Gdyby tak podał podstawę prawną przed zamknięciem. Gdyby burmistrz najpierw wydał zarządzenie o zamknięciu, a nie w 2 tygodnie po, to nie byłoby lepiej?
      Zuk zwrócił przynajmniej za abonamenty?

     • 04/06/2020 o 10:50
      Permalink

      Z tym włosem, wyszło mi nieszczególnie. Powinna być korona.
      Włos już spadł temu, który sygnalizował nieprawidłowości na targowisku.
      Wylali go i po problemie…
      Pamiętam, że mnie nie pasowały do siebie wpływy z opłaty targowej i targowiskowej.
      Opłata za każdy dzień sprzedaży, to opłata targowa, która w całości powinna przejść przez budżet.

   • 03/06/2020 o 12:08
    Permalink

    Zdaje się, że burmistrz Ejchorst stwierdził na sesji, że władze nie mają wpływu na opłatę targowiskową. W moim odczuciu nikt nie ma, poza Gallem Anonimem, który kiedyś ten wynalazek, nieznany gdzie indziej w Polsce, Radzie swojego czasu podrzucił. Dane wynalazcy nadal nieznane.

    Odpowiedz
    • 04/06/2020 o 11:20
     Permalink

     Burmistrz zamknął, otworzył o ogłosił 2 sukcesy. Dokonałem brawurowej kalkulacji i wynika z niej, że dla osiągnięcia 4 sukcesów, trzeba jeszcze raz zamknąć i potem otworzyć.
     Kupcie sobie trochę pyrek na zapas.

     Odpowiedz
     • 04/06/2020 o 12:50
      Permalink

      Cieszę się, że nie musiałem się poświęcać dla sukcesu burmistrz Machalskiej i wcinać przez ponad miesiąc makaronu. Bardzo się cieszę z tego, że władze samorządowe nie mają wpływu na moje wyżywienie. Tyle dobrodziejstw zawdzięczam temu, że Luboń nie ma targowiska miejskiego i żadnym nie zarządza spółka komunalna.

     • 04/06/2020 o 15:53
      Permalink

      Wasze władze,zapewne przez skromność, zapomniały o odtrąbieniu jeszcze jednego sukcesu.
      Dzięki temu, że nie macie basenu, zaoszczędzicie milion złotych.
      Wójt TP Tadeusz Czajka mówił, że strata Term Tarnowskich za jeden miesiąc to około 400 tysięcy, ale na biednych nie trafiło. Z powstałych oszczędności możecie wyczarterować samolot i wysłać tych dwóch pływaków, których macie za granicę.

   • 03/06/2020 o 16:03
    Permalink

    Muszę zadać pytanie: Czy leci z nami pilot? Kto decyduje o poborze opłaty? INKASENT? Super fucha!

    Odpowiedz
 • 04/05/2020 o 14:27
  Permalink

  Przypominam, że targowisko zostało zamknięte wcześniej, ale zarządzenie jest z 27 marca.
  Teraz zostało otwarte, ale argumentacja zwala na kolana:
  “zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 marca 2020r. w zakresie działalności targowisk miejskich, a także przekazany za pośrednictwem mediów w dniu 25 marca 2020 r. apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .”
  O otwarciu przeważyły argumenty i fakty znane przed zamknięciem. Strach pomyśleć co może być przypadku kiedy gminą będzie rządził burmistrz z arachnofobią i SM stwierdzi, że na targowisku przebywa pająk.

  Odpowiedz
  • 04/05/2020 o 16:30
   Permalink

   Przebywa pająk jest nawet czarna wdowa na elewelacji/podbitce od strony pułnocnej na budynku biura/toalet 🙂

   Odpowiedz
   • 04/05/2020 o 16:47
    Permalink

    To wymaga ustalenia, po kim jest wdową i w jakich okolicznościach zginął mąż.

    Odpowiedz
  • 09/05/2020 o 13:52
   Permalink

   Burmistrz jest na pewno człowiekiem układowym wystarczy przejrzeć rejestr zobowiązań. Ten niekompletny rejestr i już wychodzi w jakie układy wszedł z radnymi gminy.Radny nie może świadczyć usług za pośrednictwem swojej firmy na rzecz gminy w której ma mandat. Obecnie naliczyłem trzech radnych, którzy świadczyli usługi dla gminy Mosina plus czwarty który rombał cześć wpływów z opłaty targowej i targowiskowej. Wracając do tematu tych opłat na stronie UM Mosina bip widzę takie cos!

   http://bip.mosina.pl/bip/prawo/uchwaly-rady/kadencja-2018-20232/xxvii-sesja-rady-miejskiej-w-mosinie-w-dniu-29-kwietnia-2020-r.1/uchwaa-nr-xxvii20820-zmieniajca-uchwa-w-sprawie-wprowadzenia-opaty-targowej-okrelenia-zasad-ustalania-poboru-terminw-patnoci-i-wysokoci-stawek-opaty-targowej.html

   i co? w kleje fragment !

   (((Zwolnienie z poboru opłaty targowej po otwarciu targowiska ma na celu pomoc podmiotom prowadzącym sprzedaż i zmniejszenie strat ekonomicznych powstałych w wyniku uniemożliwienia prowadzenia sprzedaży w okresie stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego, wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Ponadto istotne jest także zminimalizowanie bezpośrednich kontaktów inkasentów zobowiązanych do poboru opłaty targowej od dokonujących sprzedaży)))

   Teraz mam pytanie dlaczego opłata targowiskowa jest pobierana? Inkasent/Inkasenci zatrudnieni u Administratora targowiska inaczej ZUK Mosina jak pobiorą opłatę targowiskową dla gminnej spółki to ryzyko choroby COVID 19 jest znikome ale dla gminy jako właściciela już jest wysoki poziom epidemii. A może to pazerność P.O Prezesa zarządu ZUK na taki stan wpływa? Za Strażyńskiego przymykało się oczy na okradanie gminy i na pewno nie był to przypadek!

   http://www.zukmosina.pl/dzial-uslug-komunalnych/targowisko/ Brak aktualizacji ! Brak informacji ,itd

   Odpowiedz
   • 09/05/2020 o 21:50
    Permalink

    Chyba trochę posłużyłeś się niechcący terminologią, słusznie odeszłej pani Sekretarz, która myślała, że umowy można zawierać bez zobowiązań. Mam nadzieję, że to ostatnia, której się udało nie prowadzić rejestru umów.
    Covid może sprzyjać zawieraniu bardzo dziwnych, jak zarządzenie burmistrza w sprawie zamknięcia targowiska.
    Odpowiedź na pytanie dlaczego opłata targowiskowa jest pobierana jest w pigułce odpowiedzi zastępcy burmistrza na sesji. Mosina nie ma nią wpływu… To śmieszne , ale prawdziwe.
    Chyba Wronki coś podrzuciły…

    Odpowiedz
   • 10/05/2020 o 09:45
    Permalink

    Jeśli opłata targowiskowa jest pobierana, to chyba kupcy mają za dużo pieniędzy i nalegają na płacenie.
    Cyryl we Wronkach, a Metody w Mosinie. Jeśli dobrze przewijam, to z dnia na dzień ktoś komuś skasował źródło dochodu.To nie oni zabrali wypłatę burmistrzowi, ale burmistrz im.
    Kupcy to właściwie klienci ZUK, który nawet właściwie o tym nie poinformował.
    Zarządzenie z mocą obowiązującą wstecz- UM Mosina nie mógł się bardziej kupcom podłożyć. To wręcz prośba UM Mosina o występowanie o powetowanie strat . Jeśli kupcy nie skorzystali to ich sprawa. Gdybym ja tam stał z pietruszką, to opuściłbym stragan i mimo tego, że twierdza obwarowana strażnikiem z pałką,grzecznie poprosiłbym w magistracie:wyskakiwać z kasy.

    Odpowiedz
    • 10/05/2020 o 11:04
     Permalink

     I tak będe upierać sie przy jedniej opłacie targowej. Tam gdzie COVID grasuje a potem niech gmina sie rozlicza z ZUKiem a zaoszczędzony vat można na inne cele wykorzystać. No i nie będzie glupich korupcyjnych odpowiedzi że gmina niema wplywu na opłate targowiską. No albo że ZUK nie prowadzi szczegółowego ze stawienia wpływów z targowiska

     Odpowiedz
 • 30/04/2020 o 14:11
  Permalink

  1. Targowisko będzie czynne w wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach od 7.00 do 13.00.

  2. Handel prowadzony będzie na obszarze wyznaczonym przez administratora targowiska. Miejsca sprzedaży zostaną wskazane przez administratora zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  3. Na stanowiskach znajdujących się na targowisku w wtorki, piątki i soboty, do odwołania, dozwolona jest sprzedaż wyłącznie żywności, produktów pochodzenia rolniczego, sadzonek oraz nasion.

  4. Na stanowiskach znajdujących się na targowisku w środy i czwartki, do odwołania, dozwolona jest sprzedaż wyłącznie produktów innych niż wymienione w ust. 3.

  Jest zarządzenie Burmistrza w sprawie targowiska: http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/burmistrz/rejestr-zarzadzen/zarzdzenia-2020/zarzdzenie-nr-522020-z-dnia-30-kwietnia-2020-r.-w-sprawie-zasad-korzystania-z-targowiska-miejskiego-w-mosinie-w-okresie-zagroenia-epidemicznego-albo-stanu-epidemii..html

  Odpowiedz
  • 30/04/2020 o 16:49
   Permalink

   To efekt byłby lepszy od absurdalnych zapowiedzi. Musiałem chyba coś przeskrobać, bo mosiński bip mnie dziś nie wpuszcza.Ja wyciągam z tego taki wniosek, że nie należy udostępniać pochopnie swojego wymazu osobom postronnym,bo to zakłóca przepływ myśli. Na odbudowę wymazu potrzeba 1.5 miesiąca.

   Odpowiedz
   • 02/05/2020 o 20:45
    Permalink

    Czytam , że wasze targowisko ruszyło. Gratuluję, ale jednak rekord Pyrlandi w niejedzeniu pyr należy do was .
    Opiszcie jak smakują po 1.5 miesiąca jedzenia makaronu.Pan burmistrz niech relacjonuje na bieżąco i przekonująco stwierdzi, że kupowanie pyr na targowisku szkodzi bardziej niż w Tesco.

    Odpowiedz
    • 02/05/2020 o 21:38
     Permalink

     Jest chyba pewien paradoks w tym, że pól macie bez liku, a musicie szmuglować z Lubonia, gdzie na polach rosną bloki, a produkty żywnościowe można kupić na targowisku i nawet od żony burmistrza Mosiny nikt nie wymaga paszportu. Jedzcie sobie na zdrowie.

     Odpowiedz
    • 03/05/2020 o 03:45
     Permalink

     Troche Burmistrz ze środkami bezpieczeństwa na targowisku popłynął i odpłynął. Może po to żeby ludzi zniechęcić? W dyskontach znanych marek covid 19 już nie grasuje, wszystko do normy wróciło. No tylko jakiś lektor od czasu do czasu coś o odległosci przypomina

     Odpowiedz
 • Pingback: W sobotę ruszy targowisko miejskie w Mosinie?!

 • 28/04/2020 o 09:23
  Permalink

  W sprawie targowiska burmistrz się zapętlił, co gorsza podobny stan towarzyszy mu w innych sprawach, co gorsza stan zapętlenia jest udziałem także zastępcy burmistrza Adama Ejchorsta, z którym wiązałam spore nadzieje, ale mocno się zawiodłam.
  Jego stanowisko w sprawie skarpy w Czapurach (jest na naszym terenie, więc musimy o nią dbać) odebrało mi wiarę w sens podejmowania jakichkolwiek działań. Dowodzi, że Gmina nie działa racjonalnie, kiedy już działa. Bo w wielu obszarach nie działa wcale i wtedy koronawirus jest wygodną wymówką.
  Radny Dominik Michalak wielokrotnie zwracał się w sprawie udostępnienia programu budowy dróg.
  Już był w ogródku, już witał się z gąską… , bo pojawiła się deklaracja i konkretny termin: Zrobimy do końca I kwartału!
  http://bip.mosina.pl/zasoby/files/rada/kadencja2018-2023/odpowiedzi/odpowiedz_245-2020_r..pdf
  Teraz zostało to zadanie odłożone ad ad Kalendas Graecas, oczywiście z powodu COVID -19.

  Odpowiedz
  • 28/04/2020 o 11:26
   Permalink

   Burmistrz nie tylko sam się zapętlił, ale mój mózg też wywrócił na lewą stronę. Czuje się jak po inwazji Marsjan z Plutona. Jeszcze trochę i zapomnę, który covid ostatnio rządzi.Jeśli nawet na początku uznać zamknięcie za racjonalne, w celu jego przeorganizowania, to wystarczyłby na to max tydzień i mogło spokojnie działać. Na tych otwartych kupcy narzekają, że mały ruch, a emeryci się nie gromadzą w celach plotkarskich, bo taki argument też padł.
   Wydaje mi się, że telefon do pani Nowak powinien wystarczyć do otwarcia, bo do zamknięcia wystarczył.
   W czerwcu mecenas wysmaży jakieś zarządzenie o otwarciu z dniem 28 kwietnia z powołaniem na covid-19 i będzie analogicznie.

   Odpowiedz
  • 30/04/2020 o 08:24
   Permalink

   Opłata targowiskowa jest troche jak opłata klimatyczna, nieważne że smog, płać i płacz!Nazwał bym to opłatą andrzejowską!Zastanawia mnie jedno czy handlujący którzy zapłacili adminstratorowi targowiska rezerwacje, za marzec dostaną zwrot pieniędzy? Czy gmina i Zuk mają jakiś pomysł jak zrekompesować poniesione straty handlującym? Osobiście odebrał bym ZUKowi targowisko jednocześnie była by jedna opłata i zlecił bym jak obsługe SPPN.Na zaoszczędzonym VAcie, który ZUK płaci do skarbu państwa ,obniżył bym opłate na tartargowiskuI handlujący bedą zadowoloni w dobie pandemi. Zwłaszcza że prawdopodobnie na jesień bedzie powtórka z rozrywki.

   Odpowiedz
   • 30/04/2020 o 08:51
    Permalink

    W dodatku padło kuriozalne stwierdzenie burmistrza Ejchorsta, że gmina nie ma wpływu na opłatę targowiskową.
    Ta sesja pokazała, że funkcjonowanie targowiska jest niezależne od stanu epidemicznego kraju, czy gminy.
    Jest zależne od aktualnego stanu emocjonalnego burmistrza. Po wycieczce do Seelze nie trwało długo, jak został osiągnięty stan paniki. W okolicach 13 marca był pod wpływem sytuacji Hiszpanii i pani z Sanepidu i zamknął targowisko, bo emeryci mogą się gromadzić na plotki.Półtora miesiąca zajęło przejście do następnej fazy.
    Coś tam przeczytał i obecnie jest pod silnym wrażeniem szwedzkiego podejścia do koronawirusa.
    Powinien trochę wypośrodkować, bo nie jest burmistrzem Hiszpanii, ani Szwecji. O tym, że stan równowagi duchowej nie został jeszcze osiągnięty, świadczy irracjonalny plan handlu produktami rolnymi tylko w jednym dniu tygodnia.Ma być śmieszniej czy głupiej?
    Jeśli w sobotę otworzą, to nie wiadomo co burmistrz przeczyta w niedzielę i w poniedziałek może już być pod wpływem sytuacji w Nowym Yorku i telefon do prezes Nowak znowu zamknie. Zarówno handlujący, jak i kupujący powinni mieć stabilniejsze warunki. Sieci handlowe, takie jak np.Tesco powinny skierować do UM Mosina list dziękczynny za decyzję, w wyniku której nastąpiło przekierowanie strumienia klientów do ich sklepów.

    Odpowiedz
    • 30/04/2020 o 08:55
     Permalink

     Dodam jeszcze, że wasz burmistrz czyta wybiórczo, bo zaleceń GIS i apeli ministra rolnictwa o niezamykanie targowisk jakoś nie przeczytał.W zarządzeniu powinno być coś o tym, że kontakty międzyludzkie podnoszą odporność organizmu, bo to prawdziwy hit i obraz metamorfozy burmistrza.

     Odpowiedz
 • 27/04/2020 o 22:36
  Permalink

  Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów burmistrz poinformował, że ma zamiar otworzyć targowisko od 2 maja. Burmistrz ustali zasady korzystania z niego w zarządzeniu. Aby wydać zarządzenie potrzebuje zmiany uchwały dotyczącej regulaminu, co ma mieć miejsce 29 kwietnia 2020 r.
  Uchwała ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, mimo że poprzednia uchwała dotycząca regulaminu targowiska weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego – https://esesja.pl/zalaczniki/8276/uchwala_nr_400-regulamin-targowiska_88763.pdf.
  Ale kto by się takimi głupstwami przejmował?

  Odpowiedz
  • 28/04/2020 o 08:52
   Permalink

   Taka logika wykracza poza Covid-19, a może nawet 20. Znacznie przekracza zakres pojmowania karpia.
   Mógłbym na siłę znaleźć jej odrobinę, gdyby uchwała 400/16 została zmieniona przed wydaniem zarządzenia burmistrza
   w sprawie zamknięcia targowiska. Argumenty się zmieniały i z tego co pamiętam były to kolejno :odwołanie do sytuacji w Hiszpanii, zalecenia pani z Sanepidu itd.
   Jeszcze 25 marca nie było odwoływania się do rozporządzenia ministra zdrowia.
   https://www.mosina.pl/aktualnosci/urzad-zamkniety-dla-interesantow-zamkniete-rowniez-targowisko
   https://www.mosina.pl/komunikaty/komunikat-w-sprawie-targowiska-w-mosinie
   Minister Zdrowia pojawia się dopiero w zarządzeniu z 28 marca.
   Sanepid zmieniał zalecenia w 2 razy w ciągu 1 dnia.
   Skoro pani Czerwińska kazała zamknąć, to teraz burmistrz powinien poprosić o jej zgodę, by otworzyć. W tym kraju kto pierwszy wstanie, ten rządzi. Tak naprawdę targowisko zamknął telefon do ZUK, a reszta została dosztukowana później.Ponadto żaden przepis nie każe burmistrzom nieujawniania ilości przypadków zachorowań, osób na kwarantannie.Wasz “tata” jest chyba nadopiekuńczy, a ja wolę dostawać informację.
   ń

   Odpowiedz
 • 27/04/2020 o 16:09
  Permalink

  Pewnie byście sobie już zjedli pyry z gzikiem, a burmistrz nie pozwala. Ja w piątek jadłem.
  Ja mało z tego rozumiem z tej legislacji, bo zamknięto zarządzeniem burmistrza, a startować ma uchwałą RM.
  Daty w zarządzeniu burmistrza były jeszcze dziwniejsze.
  W projekcie wspomniano uchwałę 400/16 i pewnie się z nią zapoznam, ale pan burmistrz ma pierwszeństwo.
  Ciekawe czy w tej uchwale jest coś o tym, że burmistrz zamyka targowisko na podstawie nieznanych zaleceń jakiejś pani z Sanepidu i wydaje zarządzenie w tej sprawie 2 tygodnie po zamknięciu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.