MARCIN ŁUGAWIAK

MARCIN ŁUGAWIAK – kandydat KWW “Czas Ziemi Mosińskiej” do Rady Miejskiej w Mosinie w okręgu nr 2.

Rocznik ’75. Mieszka z rodziną (żoną Iwoną i dwojgiem dzieci – Jackiem i Matyldą) w Krosinku.

Od 15 lat zajmuje się doradztwem dla samorządów. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Karierę zawodową rozpoczął w dużej firmie doradczej. Obecnie jest współwłaścicielem i zarządzającym w spółce Lider Projekt Sp. z o.o. w Poznaniu. Opracowuje strategie rozwoju, programy rewitalizacji i inne dokumenty strategiczne. Pracował dla największych miast (Poznania, Krakowa, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Białegostoku, Rzeszowa, Zielonej Góry), średniej wielkości (wymienić można tylko te z Wielkopolski: Piła, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Konin) oraz ponad 100 mniejszych gmin.

Opracował m.in. strategię rozwoju Mosiny, Puszczykowa i Lubonia. Był ekspertem Ministerstwa Rozwoju (szkolił urzędników administracji samorządowej), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, urzędów marszałkowskich. Brał udział w przygotowaniu wniosków aplikacyjnych dla dużych i małych projektów, na które jego klienci łącznie pozyskali blisko 2 miliardy złotych.

Współtwórca i Redaktor Naczelny TTVI Mosina. Profil na Facebooku https://www.facebook.com/ttvimosina/ śledzi blisko 5 tys. mieszkańców gminy Mosina.

Marcin Ługawiak stawia przede wszystkim na jakość życia w naszej gminie. Czas spowolnić napływ ogromnej liczby mieszkańców, aby nie zamienić się na wielkomiejskie osiedle i skupić na zapewnieniu komfortu życia tym, którzy mieszkają tu od pokoleń i od niedawna.

_________________________

Głosować na niego mogą osoby mieszkające w okręgu nr 2, tzn.
mieszkańcy następujących miejscowości:

BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, DYMACZEWO NOWE, NOWINKI, KONSTANTYNOWO, PECNA, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO, KROSNO

W okręgu nr 2 zarejestrowano 26 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Do podziału między nich jest 5 mandatów.
Uprawnionych do udziału w wyborach w okręgu nr 2 jest 5 705 osób.